Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cine a stat in Iasi in tudor??


Recommended Posts

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Servus, Subscriu la Iuliana:"CEI MAI BUNI PRIETENI PE CARE MA POT BAZA SUNT SI CEI DIN FACULTATE, viata de camin sudeaza prietenii pe viata"-Vineri plecam la Roman la cumetrii nostri-colegi de faculte, carora le-am botezat noi fata- Stefana. Noi, eu si barbata-miu am stat in Tudor 6 ani '90-'96, el a terminat Meca, eu AC. Am colindat prin T17, T18, T5, T8 si 2 ani in T2 ca familisti. Mi-amintesc de toate crismele, fabrica de bere de vis-a-vis, Bucsinecu, si fastfood cu sanwisuri calde,inclusiv de ultimul an, cind am dat la Mecanica fina sa mai stau un an in Iasi, sa termine si barbata-miu, am intrat cu bursa (dar n-am luat-o ca tb s-o dau inapoi), si-am lucrat la Griff cu alte 3 zanatece- primea mea slujba .Si cite si mai cite....Revin cit de curind! Misuca, sotie fericita, mama lu' Stef(4,1/2ani) si bb din burtica 21 sapt ps. Doamne ce vremuri faine...Felicitari cui i-a venit ideea!!! Misa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ehee, ce vremuri... t5-t6 1994-2000 facultatea de electroenergetica. crasme tot anul [alcool] discoteci[bis] si moarte de om in sesiune[bang]. imi amintesc chefurile [cheers] care se puneau pe loc, estudiantina unde o data am dansat pe masa, [xinpat] pe acoperisul caminului la lumina luminarii, restaurantul bolta rece unde sotul meu m-a cerut de nevasta [cina2]. apoi mallul unde intram mai mult sa ma plimba ca n-aveam io bani de cheltuit... si cind iti era lumea mai draga si distractia mai in toi venea cite un examen sau cite un partial [consti]. ce vremuri [jamaica][berica], si cind ma gindesc ca am vrut sa se termine... da cind o fi fiica-mea la facultate [neand] oare ce-o sa fac [q][q][q]? [:D][:D][:D] Bb Bia & mami Crysa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Alex, cred ca tocmai te-am felicitat pentru aparitia bb-ului tau la rubrica "Mamici din Suceava". Ce mica-i lumea!! Si-al meu sot a terminat fac de Mecanica, sectia Autovehicule Rutiere, in 96, iar eu AC in 95, dar n-am avut pina acum motiv de [bang]cu el !Daca te referi la momentul cheie a nasterii copilasului vostru, sa stii ca toti barbatii se pierd in fata "marelui eveniment". Al meu a vrut musai sa ma vada dupa ce l-am nascut pe Stef la camera de lehuzie, unde n-a intrat pina atunci picior de mascul in afara doctorilor, si-a reusit!!!Inca o data felicitari!!! [pup][pup][pup] Misa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salut!Intotdeauna am iubit Iasul... Am stat 4 ani in Puskin.in penultimii 2 ani am stat aproape saptamanal cate 2-3 zile in Tudor,iar anul acesta stau chiar in Tudor,la camin,impreuna cu sotul meu.Eu sunt din Dorohoi,iar Ionut dun Suceava. In Tudor este aceeasi animatie pe alei si pe terase,iar troleele si maxi-taxi-urile sunt la fel de aglomerate si de.....nervoase...Dar este frumos...eu traiesc aceste clipe si ma mai simt putintel ...studenta...Daca vreti sa stiti cum mai merge treaba prin Tudor...mai vorbim...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa vad ca sunteti asa de multi care iubiti Iasul.Am fost si eu studenta si m-am plimbat prin Tudor dar nu i-am cunoscut indeaproape partea asta cu distractiile pe care o povestiti voi aici pentru ca sunt chiar din Iasi asa ca nu am stat la camin.Oricum am citit cu placere amintirile voastre si m-i s-a facut un dor nebun de casa.[q] Claudia&Laurici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Si eu am stat in Tudor, in T 18 si T 19, ce vremuri! A fost perioada cea mai frumoasa din viata mea. Mai sunt mamici care au terminat Mecanica in 1995? Imi amintesc cu nostalgie de Rosu si Neguru, Estudiantina si de barul din nu mai stiu ce camin, ala lactovegetarian si bineinteles de cel din holul T 17 unde ne adunam noi, grupul de nebuni! Mi-a placut mult Iasul as fi vrut sa raman acolo, dar nu s-a putut. Numai bine la toti! gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris mai sus... Ce vremuri!![cool]
quote:
Originally posted by gabrielat
Si eu am stat in Tudor, in T 18 si T 19, ce vremuri! A fost perioada cea mai frumoasa din viata mea. Mai sunt mamici care au terminat Mecanica in 1995? Imi amintesc cu nostalgie de Rosu si Neguru, Estudiantina si de barul din nu mai stiu ce camin, ala lactovegetarian si bineinteles de cel din holul T 17 unde ne adunam noi, grupul de nebuni! Mi-a placut mult Iasul as fi vrut sa raman acolo, dar nu s-a putut. Numai bine la toti! gabi
[hippi]Carmen si Ionut[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...