Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alocatie - care nu mai vine ......!!!!!


roxana chindris

Recommended Posts

Ma adresez celor care pot sa ma lamureasca intr-o problema [?]care ma framanta de vreo 3 luni - si anume : alocatia baietelului meu de 1 an si 6 luni nu a mai intrat in contul pe care-l avem deschis la Banca Transilvania - Cluj de vreo 4 luni; ultima suma a intrat pe data de 21 Aprilie 2003 iar de atunci numic. Ce sa fac si unde sa ma adresez ? Mi se pare ciudat si mai ales nedrept ca banii care se cuvin copilului sa intarzie atata timp. dar ce ma mai mir ca in tara asta toate merg asa ... cu susul in jos..... Roxana , mamica [bang]( revoltata pe acest sistem idiot [mariaj])unui pitic tate dragalas pe nume Horatiu ROXANA CHINDRIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adreseaza-te serviciului social din cadrul primariei Cluj Napoca avand la tine actele de casatorie, nastere a copilului si contul bancar. Posibil ca ei sa fi ratacit aceste informatii nemaiavand posibilitatea sa iti vireze banii in contul bancar. De asemenea este posibil sa nu mai efectueze astfel de plati bancare dar e putin probabil. Banii oricum ii poti primi si ulterior insa adreseaza-te serviciului de asisteta sociala din cadrul primariei. Poti de asemenea sa soliciti de la banca unde ti s-au virat banii extrasele de cont de unde se evedentiaza ultimel plati pe care le-au facut in acest sens si sa soliciti ordinele de plata pe care le-au intocmit pt aceste plati si care sunt la banca. Ultimul exemplar sau macar unul din acestea ar fi binevenite sa le iei cu tine. Marius (www.desprecopii.com)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adreseaza-te serviciului carduri din cadrul bancii. Mai mult ca sigur a aparut un mic "bug" in cadrul softului utilizat de catre ei. Acelasi lucru l-a patit si o colega de a mea dar ea avea contul la BancPost. Dupa sesizare s-a rezolvat. Cei drept trebuie sa te asiguri ca si cei de serviciul social au facut platile. S-auzim de bine! Nela[flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Multumesc celor care mi-ati raspuns ; intre timp am aflat si eu ce se intamplase - cica la sfarsitul fiacarui an trebuie data o declaratie pe proprie raspundere cum ca am primit in cont toti banii pe anul respectiv; eu insa nu am stiut asta si am dat aceasta declaratie pentru anul trecut ( 2002) abia acum de doua saptamani si sper ca acum sa se deblocheze banii - am aflat despre declaratie dupe ce am dat telefon la Directie de Munca si Protectie sociala Cluj , la serviciul care se ocupa de alocatii . Spre marea mea mirare tipa cu care am vorbit m-a luat la rost cum ca .... era obligatia mea sa declar ca am primit toti banii si ca ei au sistat virarea lor din lipsa acestei declaratii . Acum astept pana la sfarsitul lunii Septembrie si apoi ma duc sa verific contul la banca . Va salut , Roxana si piticul Horatiu ROXANA CHINDRIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...