Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vreau sa nasc baiat!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu cred ca exista metoda sigura. Din cate stiu eu sexul copilului se formeaza dintr-un cromozom al mamei (x pt. ca femeile au xx) si unul al barbatului (barbatii au xy). Deci daca barbatul "cedeaza" x - iese fata, daca "cedeaza" y iese baiat. Deci vorbeste cu sotul tau - poate stie o metoda de a da un anume cromozom copilului. Si eu ii ziceam lui Liviu ca vreau baiat, el vroia fata, a iesit ca el. Bine ca macar are ochii albasti (ca ai lui) ca altfel chiar ma suparam pe el.[:D] bb Monica si Sorana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu stii ce o sa ai de la inceput, cred ca cea mai arzatoare dorinta ar fi ca bebelusul sa fie sanatos, normal si cel de sus sa il ocroteasca. Sunt si eu curioasa daca se poate determina cumva sexul bebelusului, Cel pe care il astept il iubesc asa cum e. There is a difference between knowing the path and walking on it.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca exista un program pe calculator care te ajuta in acest sens, poate stie cineva mai multe detalii, chiar o fi adevarat?. Am auzit la tv vorbindu-se despre acest lucru, chiar creatorul programului respectiv spunea ca el asa a facut copilasii (fetita si baietel), dupa acest program. Nu stiu cat de adevarat e, sau e pur si simplu nimereala [:D]. Si eu as vrea o fetita(am baietel), as face-o si maine daca as sti ca e fetita [:D][:D] Pana una alta sa aveti bb frumosi si sanatosi indiferent de sex! Mariana & Vladutz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na k scriu si io la Interzis barbatilor ! Sexul copilului nu poate fi determinat printr-o anumita metoda de conceptie, dar tare ma manca deshtele pe tastatura sa nu glumesc pe tema asta! Intrucat ai spus ca vrei raspunsuri serioase, nu o so fak. totusi, cauta un tata care are 2 baietzi... si sansele tale de a face baiat sunt mai mari [:D] Cu respect, Florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam cä äla care e mai tare in caracter cistigä!!![:D] Eu am programat asa: intii vreau un bäiat, dupä care vreau o fatä....ca sä aibä cine sä o apere cind va fi mai mare!![:D] Dupä acest plan diabolic, am fost tare smecherä!![;)]...m-am dat mielusel, pinä am näscut bäiatul, dupä care am dat democratia jos din pod!!![:D]...si am fäcut o fetitä!!![:D] Nu pot sä bag mina in foc, cä asa este, dar la mine s-a prins!!!...poti sä incerci si tu!!![bis] Eu stiu cä numai in eprubetä, poti determina sexul copilului!! Cel mai important este sä fie sänätos!!! Pupici de la Cami.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista un tabel unde in functie de varsta mamei si data conceptiei BB-lui poti afla : este vorba de www.babycenter.com sau mai exact : http://www.chinagold.com/verify.htm. La mine s-a verificat incearca si tu. Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...