Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vreau sa nasc baiat!


Recommended Posts

Chier crezi ca este asa de important sexul copilului. Crezi ca iti va fi mai usor sau mai bine daca o sa ai un baiat. Un copil nu se naste sau se concepe doar pentru a satisface orgoliul cuiva de a avea neaparat un baiat. Traieste inca in epoca primitiva. Me-am desteptat si nu mai este atat de important sa ai un baiat sa iti duca numele mai departe... Familia chesti tresti prosti d-astea..... Oricum daca ti neaparat sa ai un baiat du-te la fertilizare in vitro si poate acei medici iti vor garanta sexul copilui. jb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roaga-te ca pruncul sa fie sanatos, este cel mai important lucru. Sexul nu conteaza atunci cand iti doresti un copil, ti-l doresti sanatos, pentru ca orice ar fi, este copilul vostru si trebuie sa fie la fel de iubit si daca e fata si daca e baiat. Katink Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baiat fata ce conteaza sanatos sa fie si nu mai gandi asa ce iti da Dumnezeu si eu nu cred ca se poate determine sexul copiluluichiar daca ei incearca tot felul de explicatii .Eu am doua fetite si as fi dorit si un baiat normal dar mi-a fost indiferent si stai si te gandesti atatia parinti si-ar dori copii si noi ne mai facem mofturi nu? Iarta-ma dar nu cred ca este pusa bine intrebarea. "Succes is a journey,not a destination" http://community.webshots.com/user/simi169
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simion,atunci cand vrei CU ADEVARAT un copil,nu conteaza sexul lui;Stiu,tu ai cerut o metoda de facut baiat -asta nu cunosc-dar ce pot sa-ti spun e ca atunci cand o sa fii insarcinata,la ecografie o sa vrei sa stii daca copilul e sanatos si daca e intreg,restul nu mai conteaza(cel putin asa mi s-a intamplat mie);Iar taticul bb-ului o sa fie fericit,indiferent daca e fetita sau baietel,doar e sange din sangele lui; [pup]de la Cristina si bb Mihai(1 an si 9 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu o multime de metode, pt ca ma intereseaza si pe mine subiectul enorm! Haide sa incep cu cele babesti, cele care sunt f. putin sigure: aduni virsta viitoarei mamici (nr. de ani impliniti) cu luna in care este conceput copilul (ai grija sa nu pice pe sf. de luna conceperea caci atunci nu mai este sigur): daca iese nr. par va fi fetita, daca iese nr. impar iese baietel! Scuze dar sunt la serviciu si a intervenit ceva ; nu mai pot sta. Revin maine cu restul Spune-mi daca esti inetesata. Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce urmeaza sa scriu sunt metode mai mult sau mai putin "babesti", nu au fost in nici un fel demonstrate stiintific, dar le-am pescuit si eu dintr-o multime de articole pe tema asta din internet. culmea e ca se pare ca bebe din burtica e baiat, dar nu voi sti niciodata daca ceea ce am incercat a avut vreo contributie sau nu. in rezumat: - dat fiindca spermatozoizii "baietei" sunt mai sensibili la mediul acid din vagin decat cei "fetite", se presupune ca sansa de a avea un baiat creste direct proportional cu intensitatea orgasmului mamicii. cu cat te simti mai bine, cu atat mediul devine mai putin acid si "baieteii" au mai multe sanse sa parcurga cu bine drumul pana la ovul. deci preludiu mai lung, stimulare mai puternica si ideal e ca femeia sa aiba mai multe orgasme in seara de pomina. - pozitia clasica a femeii sub barbat ar favoriza, cica, "baieteii" - o alta teorie interesanta spune ca o perioada de abstinenta (nu stiu daca a ambilor parteneri, dar a barbatului cu siguranta) creste sansele conceperii unui baiat. de ce, nu am depistat in nici o sursa. - erau si niste indrumari referitoare la alimentatie, dar nu le mai tin minte. spor la treaba, dar tine minte, in orice caz, ca cel mai important lucru e sa ai un copil sanatos, indiferent daca e fetita sau baiat. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cele babesti sunt doar de distractie, dar ce a postat Adriana este adevarat; si mai adaug urmatoarele: 1. regim alimentar care trebuie tinut cu cel putin 2 luni inainte de momentul conceptiei: pt. baiat: alimente sarate si iodate pt fata: alimente bogate in calciu si magneziu 2. [xinpat] trebuie sa aiba loc cu 3 zile inaintea ovulatiei pt a concepe fata si exact in ziua ovulatiei pt a creste sansele de concepere a unui baietel Daca aveti rabdare bafta M
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...