Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vreau sa nasc baiat!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am citit si eu despre mediu alcalin si mediu acid care trebuie mentinute in organizm o perioada de cel putin 6 luni pana la conceptie pentru a avea fata sau baiat, dar ele nu-ti garanteaza nimik, doar sporesc sansele, atat. Daca ar exista o astfel de metoda ar fi un mare dezechilibru, poate toti ar vrea baieti sau invers si atunci ca sa evite toate astea mama natura anuleaza toate metodele. Se stie ca dupa razboaie se nasc mai multe fete... e pentru a mentine un echilibru, asa ca indiferent ce ai face daca e sa ai baiat vei avea si daca e sa ai fata - vei avea. Numai bine! Cristina-mami si Sandica-bebe (08.01.2000)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mel_g
Da, cele babesti sunt doar de distractie, dar ce a postat Adriana este adevarat; si mai adaug urmatoarele: 1. regim alimentar care trebuie tinut cu cel putin 2 luni inainte de momentul conceptiei: pt. baiat: alimente sarate si iodate pt fata: alimente bogate in calciu si magneziu 2. [xinpat] trebuie sa aiba loc cu 3 zile inaintea ovulatiei pt a concepe fata si exact in ziua ovulatiei pt a creste sansele de concepere a unui baietel Daca aveti rabdare bafta M
Nu vreau sa spulber asa usor concluziile atator studii si cercetari, cert este ca inainte de a o avea pe Anca am avut un regim alimentar sarat si piparat, iar acum, inainte de conceptie, am fost pe un tratament de calciu cu magneziu de vreo 4 luni, datorita unei spasmofilii, iar la ecograf s-a vazut baiat. Mentionez ca si tabelul chinezesc a mintit, in ambele cazuri! Va urez noroc in alegerea sexului [:D]. Cu drag, Vilma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt una dintre viitoarele mamici care considera ca nimic nu e mai important, decat sa ai un bebe sanatos, cu tot ce-i trebuie si mai ales, pe care sa ti-l doresti din tot sufletul. dar daca tot vorbim despre sexul copilului, din cele cateva carti pe care le-am mai citit pe aceasta tema, am tras urmatoarele concluzii: - daca faci dragoste cu trei sau doua zile inainte de perioada ovulatiei, ai mari sanse ca bebe sa fie fetita - daca faci chiar in ziua ovulatiei sau chiar o zi dupa, atunci mai mult ca sigur ca va fi baietel. aceste rezultate se explica stiintific prin faptul ca "lucratorii" incarcati cu fetite, sunt mai incetinei, dar mai rezistenti, deci pot sta si trei patru zile pana sa-si atinga tinta. In schimb, cei incarcati cu baietei, sunt mult mai rapizi, dar mai putin rezistenti, deci ei ajung mai repede la tinta, dar daca au ratat-o, s-au dus. cam asta stiu eu. dar sexul e atat de putin important la un bebic, incat ai sa vezi ca oricat de mult ti-ai dori unul din sexe, daca e sa iasa altceva, o sa-l iubesti la fel de mult daca nu mai mult, fata de cum te asteptai. cu drag, ancuta \\\\|//// \\ ~ ~ // (@ @) -----.oOOo-(_)-oOOo.----- Doftoreanu Ancuta a_dof@hotmail ------------------------- .oooO Oooo. ( ) ( ) \ ( ) / \_) (_/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Inteleg perfect!si eu tot baietel imi doresc...am citit ca acel cuplu care doreste sa conceapa un baietel, trebuie sa includa ceva mai multa sare iodata in alimentatie...mai mult decat in mod normal...dar fara a fi extremisti totusi...:)Asta e ceea ce am citit, nu mai retin in ce revista (avantaje -cred!!!)Oricum nu stiu in ce masura este adevarat,dar totusi e bine de stiut.Sa va dea DOMNUL un baietel frumos si sanatos...BAFTA Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...