Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Datul cu rolele


Recommended Posts

Dragii mei, ce parere aveti, cam de la ce varsta putem sa ne punem role in picioare? Dar la copii? Au aparut la Metro niste patine cu rotile din plastic, Ancuta a vazut in parc la copii si nu s-a lasat pana nu si le-a pus si ea de vreo doua ori. Chestia e ca ii plac la nebunie, si se tine bine pe ele (prima data s-a busit destul de rau cu fundul de pamant, dar n-a zis nici mirc). Oare sa fac achizitia, sau e vreo problema? Se poate deforma ceva? Trebuie sa am grija la ceva? Voi ce stiti? Vilma si Ancuta (2 ani si 4 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hopsieu] Eu una merg la plimbare cu rolele in picioare, iar Yasmine in carucior [copil]....momentan....de-abia astept sa i le pun si ei in picioare [cool]...nu cred ca ar putea deforma ceva....aici sunt foarte multi copii cu role (ca sa nu mai vorbesc de adulti)...daca ii place fetitei, nu vad de ce nu i le-ai lua!!! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]si eu sunt mare fan role. Akum merg doar sambata sau duminica cat sta sotul cu Kenutz. Daca Ancutei ii plac[olala]eu zic ca nu-i prea devreme. Sunt role cu rotile din plastic si altele cu rotile dintr-un silicon dur. Nu te-as sfatui sa le cumperi pe cele cu roti de plastik. Am vazut ca mai mult se chinuie copilasii pana sa se urneaska din loc. Plimbare plakuta,Samurai-lady si bb Ken
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma plimb cu rolele si-mi place taaare muult. Aici e ca un sport national,vezi oameni de toate virstele cu rolele [bis][bis]. Am vazut si copii mici(in jur de 3 ani cred)cu role si cu echipamentul de protectie adecvat(casca,protectiile pt coate,genunchi si palme). [pup]Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, pana una alta mi-ati facut pofta sa-mi iau eu!!!! Neaah, tre' sa mai astept, sa vina si fratiorul si dupa aia facem intrecere. Deci, ziceti ca sa-i iau si Ancutei? Rolele astea pe care le-am vazut io au roti de plastic....[:-(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vilma
Hehe, pana una alta mi-ati facut pofta sa-mi iau eu!!!! Neaah, tre' sa mai astept, sa vina si fratiorul si dupa aia facem intrecere. Deci, ziceti ca sa-i iau si Ancutei? Rolele astea pe care le-am vazut io au roti de plastic....[:-(]
Neaparat sa aiba casca de protectie pentru capsor , genunchiere si cotiere!!! Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tinatache
aici am vazut copilasi mici cu patine cu rotile din alea cu 4 roti. Mi se par putin mai stabile decat in-line, in Ro nu sunt? eu asa i-as lua prima data... Cristina, mamica cu burtica[flo]
Eu asa am fäcut la inceput, dar älea erau cu un dispozitiv, care le "lungeau" in functie de cresterea piciorului...au fost ceva mai scumpe, dar le-a avut vreo 2 ani, dupä care le-a luat fetita!! ( 2 ani mai micä ). Parcä aveau o diferentä de 3 numere de pantofi...nu mai stiu exact!! Am si eu rotile in beci, dar le-am incercat numai o datä!![:D]...nu am cäzut, dar am mers asa de incordatä, cä am avut o febrä muschiularä!!![bang] Acum, merci cä mi-ati adus aminte de ele!!! Pupici de la Cami.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa sunt, cu 4 roti!! Si se regleaza dupa marimea pantofilor, nu stiu exact diferenta de numere, dar mi se pare ca ajung pana pe la 3, poate chiar 4 ani. O sa-i iau si echipamentul de protectie. Multumesc mult pentru sfaturi. Cu drag, Vilma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...