Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

URASC


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor eu stiu ca sotul trebuie sa si dea si el cu unguent,tot clotrimazol si eventual sa ia si pastile.daca nu esti insarcinata si nu mai vrei sa folosesti ovulele poti sa iei pastile metronidazol si sa te dai doar cu unguent.si crema de galbenele este f buna si spalaturile vaginale cu bicarbonat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Si eu am avut problema cu afurisita asta de ciuperca pentru mai bine de jumatate de an. Tratamente peste tratamente, ovule, spalaturi cu bicarbonat si degeaba. Eram disperata (credeam deja ca am vreo problema cu imunitatea, pt ca desi disparea dupa tratament, la o luna imi aparea iar...), iar doctora mi-a spus ca..asta e, n-am ce face, am eu o predispozitie la candida. Pana mi-am dat eu seama ca ar putea fi de la pilulele ANTICONCEPTIONALE. Cum am renuntat la ele, cum mi-a trecut si candida si sunt deja vreo 6-7 luni de cand n-am mai avut probleme. Asadar, draga Elena, poate asta e cauza sila tine. Daca cumva iei contraceptive, incearca sa renunti o luna doua la ele, sa vezi ce se intampla. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la: urasc candidoza! Am facut si eu (si sotul) zeci de tratamente care mai de care mai scumpe si mai complexe, degeaba usturimile si durerile la contact sexual nu dispareau si stiti ce implicatii poate avea chestia asta... Anul trecut in toamna mi-a prescris un medic si mie si sotului meu pastile de Diflucan: 2 pastile de 150mg pt. fiecare la interval de 2 zile. In scurt timp simptomele au disparut si lama a iesit curata.Ce-i drept acum nu stiu cum stau (va trebui sa-mi fac un test) dar si daca mai exista nu mai e de aceeasi intensitate. Atentie! Pastile sunt f. scumpe si compensate au costat aprox. 800.000, dar merita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un mic amanunt: excesul (sau doar consumul) de dulciuri favorizeaza candidoza. Sanatate! GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, si eu m-am chinuit cu candita, si va intzeleg suferintza. Eu faceam de obicei in gat. Aveam o senzatie de nisip in gat groaznica. Am scapat cu propolis. Eu pun cate o bobitza de propolis brut la maselutza si il las sa "lucreze" peste noapte. Adica eu noaptea inghit si prin saliva el ajunge pe acolo prin corp si-si face treaba. Are un gust cam "nashpa", dar merita. La mine a avut efect. De asemenea va putetzi unge cu o alifie pe baza de propolis, sau ovule tot pe baza de propolis. Astfel de retzete gasiti si in Formula As, dar eu v-am scris aici cum am facut eu si a avut efect. De fapt propolisul este un antibiotic natural. Batonul de propolis il puteti procura de la apicultori in pietze (si-i mai putetzi intreba si pe ei despre aceste remedii) sau de la Plafar. Candida se face in special de la antibiotice, dulciuri si am intzeles ca si de la lactate. Va doresc muuulta sanatate, Vivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am patit-o de la un antibiotic puternic. Am incercat cu ovulele respective si nu am reusit decat 2 sa pun. Am incercat cu spalaturi vaginale cu Femingin parca si in cateva zile am scapat. [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...