Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

URASC


Recommended Posts

Va inteleg pe deplin fiindca si eu am problema asta de ani de zile de nu mai reusesc sa scap de ea desi am facut tratament cu diverse:tricomicon ovule, meclon ovule, gynozol ovule, nizoral ovule, am inghitit si nizoral tablete, spalaturi cu bicarbonat, galbenele, coada soricelului si tot nimic decat pentru foarte putin timp apoi reapare.[bang] Am observat ca se inmulteste atunci cand sunt mai obosita, stresata.Am citit pe un site ca daca nu te deranjeaza cu usturimi, mancarimi sa o lasi in pace (fara tratament fiindca devine rezistenta la medicamente).Am incercat in ultimul timp medicamentul Kamayani (facut numai din plante si produs in India iar ca pret 4.000lei/pastila).Pot sa zic ca am luat cate 3 pe zi (in prospect scrie 1-2 tb de 3 ori pe zi ) si m-am simtit mult mai bine..inclusiv micoza care fara nici un alt tratament era sub control dar in momentul in care opream kamayani candidoza isi facea iar de cap. Va recomand si voua sa incercati kamayani ...eu pot lua de la farmacie mai putin de un flacon care are 100 tb, in functie de banii disponibili.Succes si sper sa fie folositoare sugestia mea![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
da, este tratament si pentru barbati. orice farmacista va poate recomanda echivalentul la tratamentul luat de femei si introducerea ovulului nu e chiar atit de greu :cu un picior pe un scaun si ovulul umezit, e mai bine . exact ca si Ob-ul. cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici exista un tratament pe cale orala, o singura pastila numita Diflucan, iar la barbat (PLEASE - sa faca si el tratamentul, caci alt fel facem ca Haplea) nu-i ramine decit sa se dea cu cremita timp de citeva zile (cam o saptamina) si cam asta e. Din fericire nu am avut demult si nici nu mi-e dor. Probabil ca pilula anticonceptionala era si la mine cauza ! Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...