Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elenalove27
[V][V][V]la intrebarea mea nimeni nu vrea sa raspunda?[V][V][V] Atit de mult mi-as dori si eu sa mai pot invata japoneza asa cum faceti voi fetele din japonia ,,doar ca la mine sa schimbat situatia acum si am inceput sa o uit din cauza ca nu o mai vorbesc ,,,oare nu vi sa intimpalt niciodata sa plecati in romania pentru o perioada mai lunga si sa uitati din japoneza ?....mie una mereu mi se intimpla...acum caci o sa locuiesc Florida poate pentru totdeauna sigur o sa o uit complet,,oare ce sa fac sa nu o uit? sa nu ziceti caci sunt batuta in cap caci nu sunt , vorbesc engleza foarte bine,italiana,si japoneza o vorbeam foarte bine,,doar ca japoneza este ceea care imi da bataie de cap si iese din cap ....[V][V][V] CE SA FAC SA NU UIT JAPONEZA?,,,, [gravi] Elena cu burtica si sotul AL
In SUA exista comunitati japoneze garla. Se intalnesc pentru multe chestii culturale sau nu. Tot ce ai de facut este sa descoperi unde si cand au loc intalniri de-ale lor si sa te prezinti acolo. La suprafata sunt foarte amabili asa ca nu te vor da afara din prima. Odata ajunsa aici e de preferabil sa-ti faci 2-3 prietene cu care sa te intalnesti ulterior, ca sa-ti exersezi japoneza. Aproape sigur NU te vor accepta in comunitate, dar individual poti sa-ti faci legaturi.Bafta. Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...