Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sondaj : sterilet sau nu ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si pe mine ma intereseaza rezultatul sondajului ... pt ca stiu 2 mamici care au ramas insarcinate cu tot cu sterilet(una cu gemeni si una cu 1 fetita). In schimb stiu si persoane care au asa ceva de ani de zile si nu au avut nici un fel de probleme... Sa vedem ce mai zic si mamicile noastre:)) Cristina, mamica cu burtica[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai in plan si bb 2 - NU! Si eu am avut "sedinta" cu doctora mea (bine ca am ajuns in Ro) si asta a fost recomandarea ei expresa!!!! S-ar putea sa fie ok si sa nu implice nici o problema, dar de ce sa te risti? Stiu ca "caucioacele" pot fi neplacute - insa raman de baza![:D] Dupa ce iti vine ciclul - poti vedea si ce pilule ti se potrivesc - asta daca bb 2 nu e in plan prea curand si ai grija daca alaptezi! Parerea mea![;)] Nuami bine la bebici, mamici si burtici![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu optez pt pilula``. Mi-e groaza de zilele lungi de menstruatie, cred ca stii ca cu sterilet ai in jur de 9 zile de singerare abundenta. Thanks, but no thanks! Daca este de calitate nu are cum sa nu-ti ofere protectie. Cred ca la 4-5 ani trebuie schimbat...Doamne, cum stiam poezia asta cind faceam practica de vara la Planificare Familiala...Dar a trecut mult de atunci... Am auzit cazuri cind firul ramas jena partenerul in timpul actului sexual. Deci, eu Nu GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fina mea a ramas gravida cu sterilet. Eu am sterilet de dupa nasterea copiilor (1995).Aici doctorul care mi l-a schimbat pe cel din R s-a ingrozit de vechimea modelului(zicea el ca in Canada nu se mai foloseste din 1940 asa ceva).Probleme am avut numai ininte sa-l schimb(probabil ca se apropia data expirarii si organismul nu-l mai suporta) si m-a durut ingrozitor cind mi l-a scos pe cel din R.(pus de Dr.Constantinescu-Municipal-dar ce era el de vina ca astea erau atunci pe piata romineasca?) Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sterilet de cand David avea 4 luni, deci de 1 an si 9 luni. Sunt foarte multumita de el. Nu am avut nici o problema, nici la montat si nici acum dupa. Nu am simtit nici eu si nici sotul acel fir care se lasa inauntru (din cate imi aduc aminte, doctorul a avut grija sa-l scurteze, pastrand decat cat a considerat el ca-i va fi necesar pentru a-l scoate ulterior). Nu am dureri mai mari ca inainte la ciclu, iar durata s-a marit doar cu o zi. Sanatate maxima!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...