Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Moda in Romania


Recommended Posts

Buna fetelor, S-o spun pe cea dreapta, fetele in Romania se imbraca mai frumos decit fetele de aici (Canada) cu toate ca saracia e mai mare in Romania - nu merita sa intru in detalii ! Mie imi place sa ma aranjez (cind ma lasa [bibe]) ... Pentru cele care au fost recent in Romania, ce mai e la moda ? Cind am fost eu in vara 2001, erau la moda bluzele si fustele asimetrice, si pantalonii roz strinsi pe poponet ! Acum care mai e treaba ? [:D] Adina si bebe Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ce am vazut eu asta vara: pantaloni "pescaresti", cu un siret care se stringea putin, sa se bufeze usor. Tocuri f subtiri si virf ascutit. Mai merg si peste 3 saptamini acasa, sa vedem cu ce mai apar fetele... Nu stiu cum se imbraca in Canada fetele, dar aici sint oribile. Daca te imbraci ca acasa te pot trata drept "femeie usoara". Pe bune! Din cauza ca ele nu se aranjeaza, nici altele nu au voie sa arate bine sau sa fie cochete...... Sa fim frumoase! GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah...virf ascutit nici mie nu-mi place, eu am picioare mai late asa ca port chestii mai comode. Si am 1m74 deci tocuri mai putin. Si aici se poarta pantaloni pescaresti, sint fete care se aranjeaza dar majoritatea nu sint atente nici la par, nici la greutate [grasa]...Dar uneori in Romania chiar se exagereaza nitel...[:X] Adina si bebe Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Eu mi-am cumparat vara asta niste semipantofi. Poate spun o perla. Adica in fata sunt ca balerinii, dar nu foarte ascutit, ci clasic, si la spate desoperit , curelusa. Tocul potrivit si nu ascutit. Culoarea crem. Si asa de comozi si eleganti sunt ca i-am purtat pana i-am cam zgariat un picut. Merge sa-i port si cu blugi, si cu pantaloni din aceia gen bermude, de panza, si cu fusta scurta. Asa ca ar trebui sa imi mai cumpar o pereche la fel si sa-i pastrez si pentru ocazii, cum se zice. Pe canicula eu port bluze elastice pe corp cu bretele. Rochii nu prea am. O sa scot iar la purtat taior si fusta, mai ales toamna. Cam asta port eu. Genul meu e mai mult clasic. Mai intai sa-mi stea mie bine, si apoi sa fie la moda. [hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rea ideea cu semi-pantofii ! Eu demult nu mi-am cumparat ceva din cauza ca am fost insarcinata si era iarna asa ca am purtat din luna a 5-a pina in a 9-a doua-trei perechi de pantaloni (aceiasi) si 3-4 pulovere care-mi veneau. Acum mi-am recapatat silueta dar alaptez si nu pot purta chestii prea elegante in partea de sus... Cit costa o pereche de semi-pantofi ? Adina si bebe Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A propos de moda...vorbeam cu o canadianca mai deunazi...care spunea ca romancele sunt foarte inalte...si am avut ocazia sa-mi laud poporul[:D]...si sa-i spun....ehe...asta nu-i nimic dar daca te duci pe strada in RO o sa vezi numai frumuseti [vampa] si imbracate ca din filme... Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca bine spui khristin!!![:D][:D] aici femeile sunt niste tzoape. habar nu au sa se imbrace!!! daca ar vedea ele ce moda e in ro. ar pica direct in cap... problema este ca incet,incet ne dam si noi dupa ele [bang][bang] de cete ori am fost in ro(si nu de putzine) mi-am adus geamantane de tzoale. cat stateam in vacantza ma imbracam tzais! aici cand am ajuns,am uitat de moda...cum sa ma "arunc" eu in masina care-i ditamai masina pe tocuri cui,cu crapaturi pana la bikinei sau cu fuste strimte pe corp??!! basca ca am de carat de un cos cu un bb de 3 luni in el si o fetitza de 4 ani... probabil ritmul asta de viatza agitat de aici ne face sa fim mai "neglijente" cu noi...probabil... ange,mamica de 2 ori http://community.webshots.com/user/maiaioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da...Canada nu e tara unde sa te imbraci prea frumos...Modul de viata stresant, vacanta doua saptamini pe an...PLUS ca nimeni nu se uita la tine, asa ca la ce bun sa umbli ca o printesa in haine incomode ? Dar ma mira faptul ca in ciuda hirtoapelor din Romania, se poarta tocuri la greu...eu as cade de 10 ori ! [mariaj] Adina si bebe Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...