Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspectul talpilor


Recommended Posts

am incercat sa caut daca s-a mai discutat despre asta in alt subiect... cica este dezactivata cautarea.... am o problema ...printre multe altele... Am pielea talpilor foarte ingrosata, in special calcaie si degetul mare. Parca as lucra la CAP. Prima oara am zis ca este din cauza ca stau f mult in picioare ( am lucrat 2 ani intr-un restaurant) si alerg toata ziua.. dar prietenul meu lucreaza tot acolo si are niste talpi de bebeu, de mi-e si rusine sa mi le etalez pe ale mele. Am incercat cu razatoarea aia speciala si cu tot felul de creme, imi dau cu o crema foarte grasa seara, la culcare. Pielea se si exfoliaza, parca este solzoasa, are o culoare alburie....Ce sa fac?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si pielea mea este tare.de fapt,eu nici mainile nu le am catifelate.sunt dependenta de crema.iar lipsa de vitamine nu am,ca doar mi-am tot facut analize de-a lungul anilor... cred ca trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca asa e pielea mea!:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint si eu curioasa de raspunsurile la aceasta problema, pt ca si la mine sint la fel.Dar nu cred ca e o boala sau o lipsa de vitamine(si eu am analizele la zi facute).La mine cred ca e ereditara, mama mea are talpile la fel. Eu folosesc "piatra de mare"(dupa dus), apoi folosesc o crema hidratanta.Dar asta trebuie sa o repet zilnic, caci o zi daca nu folosesc piatra si crema revin la aceleasi talpi urite. Neda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La doctor am fost sa-mi fac analizele... cica totul ar fi OK, sa incerc totusi la un dermatolog? Din cate stiu eu, vitamina A e responsabila cu productiile pielii... si nici cu parul nu stau grozav. O sa ajung cheala la 50 de ani si cu crapaturi in talpa de parca tocmai m-am intors de la munca campului. Julie , mi-a placut apelativul " Andru"....mercic. Pe aici n-am vazut vitamina A uleioasa... sau sa dau cu ulei de masline... ceva leacuri babesti? Daca nu poti sa-i convingi, zapaceste-i!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, vezi ca exist la magazinele GNC(produse naturale, vitamine, etc) niste vitamine foarte bune speciale ptr par si unghii. Mie imi cadea foarte tare parul si unghiile mi se rupeau din carne si am luat vit din astea si acum am iste unghii tari si parul arata asa sanatos si nu imi mai cade. Acolo am vazut si ulei parfumat cu vit A ptr. piele, care este de altfel foarte bun[cool]. Roxy(mama) si Annie(bb)[cri].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de ANDRUSHKA
am incercat sa caut daca s-a mai discutat despre asta in alt subiect... cica este dezactivata cautarea.... am o problema ...printre multe altele... Am pielea talpilor foarte ingrosata, in special calcaie si degetul mare. Parca as lucra la CAP. Prima oara am zis ca este din cauza ca stau f mult in picioare ( am lucrat 2 ani intr-un restaurant) si alerg toata ziua.. dar prietenul meu lucreaza tot acolo si are niste talpi de bebeu, de mi-e si rusine sa mi le etalez pe ale mele. Am incercat cu razatoarea aia speciala si cu tot felul de creme, imi dau cu o crema foarte grasa seara, la culcare. Pielea se si exfoliaza, parca este solzoasa, are o culoare alburie....Ce sa fac?
Acum am citit subiectul. Doresc sa te intreb ce fel de inceltaminte porti? sandale,slapi,pantofi... "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...