Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum va reveniti...


Recommended Posts

Si mie mi s-a intamplat sa am zile ciudate, chiar perioade mai grele, cand ceea ce se intampla nu mai tine de mine (de genul spart baia de ulei la masina in drum spre mare, pierdut bani, pierdut tren...si toate astea in aceeasi zi). Ma gandesc de obicei ca mai rau de atat nu se poate si, da-le incolo in definitiv, sanatosi sa fim. Ma autoconving ca sunt importante si prioritare alte lucruri in viata mea si ca o zi de genul asta e insignifianta fata de restul zilelor care au fost sau care vor veni. Pe bune, pe mine ma ajuta genul asta de atitudine. Cand nu e vorba de ceva cu adevarat grav, prefer hazul de necaz. Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
neeeah, imagine-me ( nu'sh de ce imi vine sa tot zic pe ardeleneshte" imaginea me"...), trebe sa fie de la patrujde grade in sus tarie ca sa aibe efect scontat! Altfel problemele raman la locu'lor.[pahar] Nu, fetelor, asta e un contraexemplu, nu va luati dupa mine, vorbesc si io in plus, v-am spus ca-s deprimata... Daca nu poti sa-i convingi, zapaceste-i!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ANDRUSHKA
neeeah, imagine-me ( nu'sh de ce imi vine sa tot zic pe ardeleneshte" imaginea me"...), trebe sa fie de la patrujde grade in sus tarie ca sa aibe efect scontat! Altfel problemele raman la locu'lor.[pahar] Nu, fetelor, asta e un contraexemplu, nu va luati dupa mine, vorbesc si io in plus, v-am spus ca-s deprimata... Daca nu poti sa-i convingi, zapaceste-i!
sa stii ca o fi originea mea ardeleneasca ! ia mai da-o incolo de deprimare de la patrujdegradensus ca am incercat-o si eu insa tot in mine am gasit puterea s-o depasesc. acum vreo trei ani m-am dus cu sufletul plin de amaraciune la o prietena...m-a servit cu un coniac, l-am baut si n-am simtit nimic. eram atat de furioasa pe mine ca nu eram in stare sa-mi gasesc meridianul. dar a trecut. traieste-ti viata ca si cum ar fi ultima zi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una pot spune caci sunt o "PROSTUTA" cind am o zi plina de probleme cum ar fi ,cafea imi da in foc,msina de spalat sa stricat,pierd autobuzul,imi uit mobilul acasa,taxi nu gasesc,la servici ajung tirziu,am uitat ca am lasat apa deschisa la baie,poate chiar si usa deschisa,ma ia cu transpirati sun la o vecina sa verifice usa,,,,,etc tot felul de probleme ca acestea ca in final sa ajung acasa exact mincata de ciini cum vine vorba...Eu una pling pina adorm [q][q][q][q][q][q][:(][:(][:(][:(][:(]si a doua zi ma gindesc oare de ce am ochii rosii in cap si de ce ma doare capul[ups]....de multe ori cind imi aduc aminte de zilele astea negre sau blestemate cum se mai zice ....incep sa rid cit de prostuta sunt atunci cind imi curg lacrimile din ochii ca la un crocodil[^]...dar ce sa fac asta sunt eu si daca imi pun ceva sa beau [berica][jamaica]mai rau ma ia plinsul caci imi vine in cap mult mai multe probleme si necazuri...asa ca jelesc pina nu mai pot si imi trece [:D] pupici..... Elena cu burtica si sotul AL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by imagine_me
uffff, n-o sa va vina sa credeti dar daca in aceeasi zi vi s-ar intampla sa se strice masina de spalat, frigiderul, monitorul, iubitul sa fie plecat si...in fine, altceva n-am mai avut curajul sa verific daca functioneaza sau nu!!
Crec-as chema instalatorul, da-i musai sa fie inalt, bine facut, cu pectoralii incorsetati in maieul lui de instalator, bronzat... si sa mai zica si fetele... [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
[ Crec-as chema instalatorul, da-i musai sa fie inalt, bine facut, cu pectoralii incorsetati in maieul lui de instalator, bronzat... si sa mai zica si fetele... [;)]
ete-na! fie la voi acolo cu instalatori fatzosi cu tot! :))))) astia de-aici au fetze de salariu minim pe economie. Si daca vrei sa stii, au mulate doar bashtile!! :P traieste-ti viata ca si cum ar fi ultima zi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
,,,,,etc tot felul de probleme ca acestea ca in final sa ajung acasa exact mincata de ciini cum vine vorba...Eu una pling pina adorm [q][q][q][q][q][q][:(][:(][:(][:(][:(]si a doua zi ma gindesc oare de ce am ochii rosii in cap si de ce ma doare capul[ups]....
Elena, mai plang si eu cu fatza in perna cand o vorba spusa de mine e anapoda interpretata sau sunt certata fara vina dar in ultima vreme imi zic in sinea mea: 'nu mor caii cand vor cainii' sau 'inteleptul cedeaza' si-mi trece. Hai sa fim sanatosi ca le razbim noi pe toate! traieste-ti viata ca si cum ar fi ultima zi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[rid tare] Puahahahahahaha bäshti si pectorali [;D]
quote:
Originally posted by imagine_me
quote:
[ Crec-as chema instalatorul, da-i musai sa fie inalt, bine facut, cu pectoralii incorsetati in maieul lui de instalator, bronzat... si sa mai zica si fetele... [;)]
ete-na! fie la voi acolo cu instalatori fatzosi cu tot! :))))) astia de-aici au fetze de salariu minim pe economie. Si daca vrei sa stii, au mulate doar bashtile!! :P traieste-ti viata ca si cum ar fi ultima zi.
"În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zile naspa ... cine nu are? Solutiile mele in astfel de zile: cand ajung acasa imi dragalesc cotoiul, apoi stau sub dus pana nu mai pot (tot aici si plang pana ma satur), apoi imi iau teancul de reviste preferate si ling la pagini pana imi dau seama ca nu ma trage nimic, deschid sifonierul si iau la puricat toate hainele (ba cos, ba mai calc, ba mai modific), de adormit nu pot decat spre ziua, asa ca mai si smotruiesc sau bibilesc cate ceva sau tabarasc peste om si il iau la o serie de lupte gereco-romane ... ma uit la ai mei cum dorm si eu ma foiesc prin casa si pe balcon. Imi propun ... multe .... incepand cu adoua zi fac aia si ailalta. A doua zi sunt ca noua, chiar de multe ori primesc reprosuri ca trec prea usor peste probleme. Nu este adevarat. Poate doar puterea mea de refacere e mai mare decat a altora. Ideea ca sunt probleme imi ramane in minte dar nu o exteriorizez pentru ca daca as face-o as ramane intr-o continua deprimare si neputinta de rezolvare, asa ca imi spun continuu ca se rezolva si ... se rezolva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] ZAMBESTE! MAINE POATE FI MAI RAU! Viata e scurta si merita traita! Sunt zile si zile...azi esti underground si maine poti fi pe creasta valului...totul e sa nu disperi....si sa ai puterea in fiecare zi s-o iei de la capat! Vorba lui Scarlett din "Pe aripile vantului" : Si maine e o zi! Pupici dulci![bum][bis][bum][bis] Denisa si copilul Alecu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...