Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pisica (partea a 2-a)


Recommended Posts

Dragi pisicoase, ieri am avut birthday party ! Bb Dan a facut 1 an ! Am avut invitati 2 bebelusi si multi parinti. Dar .... a venit momentul ... hai sa vada copii pisicile. Motanul Bijou dormea pe balcon in carutul lu BB iar pisica Betty sus pe dulap langa muscate. I-am adus pe amandoi la vizionare. BBicii pregatiti, gata de start ! Betty s-a lamurit instantaneu ca "e groasa" si s-a refugiat in camara in transportor (care e pus sus pe dulap), in trecere a insirat beteala de pom si a trecut peste globuri. Motanul Bijou - pisica de protocol, s-a intins lenes pe canapea, ca la el acasa, si a acceptat stoic sa i se umble la urechi, sa fie cautat la ochi, la dinti si tras de coada. N-a zis nici PIS. Din cand in cand ii mai lacrima cate un ochi. De retinut BBici aveau mai putin de un an si o atractie rezistibila pt. mustati si ochi ! La un moent dat, Bijou s-a sculat din pozitia de trotura, a venit la mine, a zis .... ceva .... si a plecat lenes care balcon ! E super destept motanul meu ! Apoi a urmat spalatul copiilor pe maini ! mama lu' BB Dan, Bijou & Bety
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 167
  • Creat
  • Ultimul răspuns
multumesc dana. o sa vorbesc cu cel care are grija de ei. flaviutza, vrei neaparat un motanic de rasa? intra la adresa www. pisici.home.ro, poate te indragostesti de vreun metis pufos. pupici fetele, la mine in oras nu exista petshopuri cu pisoi, doar cu alte animalutze..si cum sunt in criza de pisoi (eu, personal) adica vreau neaparat unul , sunt curioasa care sunt preturile in bucuresti la puiutii birmanezi...poate ma risc sa fac un drum , ca alta solutie nu vad bine, m-ar interesa si aia super blanosi , cu blana lunga , angora cred , dar banuiesc ca sunt tare scumpi.. si de achizitionat, se cumpara efectiv de la pet-shop? sau e vreun targ de animalutze cum stiam eu ca e prin timisoara? va mersic anticipat :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu recomand tot marca maidanez. Ochinegrii are dreptate sunt fooooarte destepti si pot fi educati foarte usor. Eu am avut in studentie o siameza, Mandy, care era taaaare ciufuta si sclifosita, iar de apr ce sa mai zic. Yogi e maidanez de Pache Protopopescu si e un domn si juma, si e si mare si e si bengos, si smecher dar si sufletist ... are educatie ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mare fascinatie pt. BB sun pisicile noastre. Ce srigate de bucurie cand le vede ! Problema ar fi ca, vrem sa ne imprietenim cu toti cainii din parc (crede BB ca ar fi vreo asemanare). Maidanezii sunt OK, da' ce ma fac daca se indreapta catre un PitBull (cum naiba se scrie). Sunt rea daca zic ca nu prea ma simt bine in compania acestor cainii si a stapanilor lor care, parca ar fi frati, asa seamana ? Mi-ar place sa avem si un caine .... maidanez iubitor de pisici ... da' ne trebe alta casa .... mama L
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, ce dor imi e de Puppe, persana mea frumoasa si neagra...Am primit-o cadou de la actualul meu sot pe vremea cand se dadea la mine si am tinut la ea ca la ochii din cap.A stat cu noi in apartament si era o cuminte si o curata, singura problema fiind ca lasa par peste tot (la blana pe care-o avea, nici nu ma mir!!). Din pacate, cand am aflat ca sunt gravida, medicul mi-a zis clar sa renunt la pisica, din cauza riscului de toxoplasmoza. Un timp, a stat la ai mei, la tara, si devenise o matza-taranca, prindea soareci, vrabii, nu mai manca Kittycat, coada ei cea stufoasa era plina de scaieti..Dupa ce s-au stins ai mei, a luat-o frate-miu la bloc, dar nu a mai vrut sa stea intre 4 pereti, miorlaia, facea urat, a trebuit s-o ducem inapoi la casa parinteasca, si acolo sta si acum. Mergem saptamanal sa-i ducem mancare, avem o ruda care o hraneste, si eu abia astept sa mai creasca putin bebitza mea ca sa pot s-o iau inapoi.Ca o curiozitate: nu a ramas gravida timp de 3 ani, si a fatat exact in ziua in care am nascut-o eu pe Andrada.Din pacate, pana sa ajungem noi la tara, vecinii au furat puii (am inteles ca erau 3, doi negri ca si ea si unul maidanez pur-ma rog, corcit.)Asa ca acum Puppe e singura matza persana din Valiug si, desi nu stam acolo si au incercat multi sa o fure, vine de fiecare data inapoi si simte cumva cand aparem acasa: in cel mult 10 minute vine si ea !E asa o scumpa si mi-e atat de dor de ea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uffff, si m-am intors din concediu.... ce sa va spun, s-a mutat mama la noi sa stea cu Boier Bibescu (porecla cotoiului), care, auziti, n-a vrut sa doarma cu ea... el in patul ala numai cu mine doarme...a preferat sa doarma cu papusile, in fotoliu.... Ai vostri ce mai fac? V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa ma inscriu si io la cuvant,ca un adevarat proprietar de matza ce sunt! (numai sa nu transformam DC in DM-despre matze) Mandarina mea a facut reactie la vaccin, cu febra 39,tot tacamul. Iar Rila (maidaneza mea pufoasa)care de regula se ascunde de Carina a stat numai langa ea si a lasat-o sa-i faca ce a vrut fara sa protesteze. Cum sa n-o iubesti? Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit Victorio ca imi lipsisi. Dupa cum spuneam in datile trecut, ma procopsii cu un acvariu cu doi carasi aurii (Bugu si Buga). [bang] Si cum trecurile casei intra in sarcina (ca alta nu-i[V]) muierii, ma c-am dau cu capu [bang] sa intretin acvariul care de la 3 litre se facu de 70 l, si de la 2 pestici ajuns-am la 45 pestici. Baiul e ca nu am avut niciodata acvariu si ... probleme. Cel mai fericit e dl. Yogi care da tarcoale, miauna si incearca sa gaseasca cu labutza o gaura pe unde sa prinda pestii. Isi lipesti nasoiu de acvariu si da dde da de prinde si el ceva ... ca de suntem felina si vrem si noi sa vanam ceva ca vrabiutzele au invatzat lectzia si ocolesc balconul nostru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...