Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pisica (partea a 2-a)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by nadina
Ia sa ma inscriu si io la cuvant,ca un adevarat proprietar de matza ce sunt! (numai sa nu transformam DC in DM-despre matze) Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Nadia, nu le da idei ! Suntem MAME, de ...... pisoi, deci trebe sa ne suporte ! Bine ca nu ne-au inchis pana acum ....... SuperV, ce bine ca ai revenit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Am facut 1 an, citeste mai sus sa vezi petrecere cu BBici si mate ! Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 167
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tare ma bucur sa va " vad" si eu din nou... daca aveam mail in Creta, cred ca stateam mai mult la tastatura decat la plaja.... Auziti? Daca cu " aspirantele" ma chinui sa ma intalnesc de cateva luni si nu reusim, ce-ar fi sa ne intalnim "pisicoasele"? Hm? Ce ziceti? V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Victoria
Tare ma bucur sa va " vad" si eu din nou... daca aveam mail in Creta, cred ca stateam mai mult la tastatura decat la plaja.... Auziti? Daca cu " aspirantele" ma chinui sa ma intalnesc de cateva luni si nu reusim, ce-ar fi sa ne intalnim "pisicoasele"? Hm? Ce ziceti? V. veni, vidi, Victorie!
Victorie ! Daca e sa ne vedem, ti-l aduc pe Bijou in lesa, ca stie ... e educat, trage ca un Rotwailer. Miau !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, am inteles ca manacarea wiskas si kitecat sunt de cea mai proasta calitate..si de aia fac pisoii, in special cei castrati, calculi renali..trebuie cumparata mancare cu ph control..gen royal canin vedeti si voi sfaturi pe www.vethelp.ro/forum la sectiunea pisici va anunt ca in maxim o saptamana voi avea birmanezul mult visat..asta pe langa tomberonezul Patratel , pe care l-am cules de curand de la ghena...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt de acord cu Royal... eu am facut un studiu de piata cu al meu motan, i-am luat biscuitzi de toate felurile, si a optat pentru Royal Canin for sensible cats (nr.33), si mai nou ii place si Indoor (nr.27). au si ph-control, sa nu faca pietre... Ce facem, ne intalnim? Si al meu e iesit in lume, il luam peste tot cu noi, munte, mare, terase, parc, restaurant... V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Garofitza
Vad ca suntem o multime de "pisicoase" pe aici. Si mie mi-ar fii placut ca motanul meu sa-si faca nevoile la toaleta, si sa nu mai fie nevoie de ladita cu nisip. Cu animalute prin casa, e mai greu sa pleci de acasa cateva zile si chiar intr-o vacanta. Trebuie sa-mi caut mereu pe cate cineva sa aiba grija de el pe aceasta perioada. Noroc ca mi-am facut niste prieteni,ce si ei au pisici si s-a rezolvat problema. Cum a spus si Oana si Lia, si acesti amici ai meu, au pisica "dresata" sa-si faca nevoia la toaleta. Cat am avut si eu grija de pisica lor, ma duceam de 2 ori pe zi, si nu faceam decat sa trag apa la cele 2 toaleta si sa-i schimb apa si sa-i dau papa. Madama lor pisica, facea intr-o toaleta kk si in cealalta pp. Ciudate animalute mai avem. Mi-a spus ca de mica, la 3-4 luni a invatat-o sa mearga la toaleta. Eu am rezolvat-o cu ladita, am cumparat o masina automata ce se curata singura, iar eu la cateva zile sa-i schimb cutia. E scumpa, dar buna, nu miroase, si daca-s plecata 2-3 zile, nu-i trebuie lui Hugo decat mancare si apa. Si al meu are 9 kg si este un dragut, nu-i se lasa mangaiat decat cand vrea ea. Nu-i este frica de nimic, iar cand avem musafiri nu sta decat in picioarele lor. Il lasa pe fi-miu sa-i faca orice, cand se plictiseste fuge si se ascunde prin casa. Ii place sa fure pixuri, jucarii mici, si mananca masline. Am pus o poza noua cu el aici: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Garofitza Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
M-a amuzat poza pisoiasului tau,am si eu unul,asemanator,doar ca e alb si nu chiar asa de grasut. Are o personalitate,si se poarta uneori de parca el ar fi stapanul casei.Ne e tare drag la toti,dar stie de frica doar de sotul meu. Eu stau la perter,si il mai las afara,iar el se mai duce in vizita pe la vecini,cand sa intram in casa nu vrea sa vina,dar daca sotul meu striga la ,,treci in casa Luky!"pe un ton mai imperativ,o ia la fuga si nu se opreste dacat atunci cand ajunge sub masa,loc unde probabil se considera mai sigur de el. Noi l-am castrat,cand a implinit 11 luni,ca dupa ce facea pipi,daca in secunda urmatoare nu aruncam ziarele cu nisip,mirosul intra parca in pereti.Cand mi-a mai spus cineva ca isi va marca locul,si va face pipi pe pereti,am hotarat sa-l castram. De atunci nu i-a mai mirosit urina,si nici nu a luat in greutate exagerat,are 5 Kg.si caut sa-i cumpar mancare pentru motani castrati. Pisoiul meu,merge si el la toaleta ori de cate ori intra cineva in ea,dar nu face decat sa bea apa,si uite asa i-am pus pe chiuveta un pahar care e permanent plin,fiindca stiu ca e bine sa consume lichid ca sa nu aiba probleme renale. Acuma eu te intreb,daca e asa grasut,e din cauza ca nu face miscare s ca mananca mult,sau una si alta? cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Victoria
Pai asa ne laudam? Peste 3 ore ma intalnesc cu aspirantele la Ficus, pe beller.... Poate someday reusim sa ne adunam si pisicoasele... V. veni, vidi, Victorie!
SuperV, zii tu unde ....si io vin cu motanu' ! Apropo de organizare, unde-i PiatraLunii ? Poate DanaP are vreo idee ? salut Cry ! Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cry, motanul meu asa e rasa lui, nu-i grasun! Sunt mari ei, in special baietii. Nu mananca nici mult, iar de miscare nu-ti mai spun. Il alearga si fi-miu prin casa toata ziua, plus ca lui ii place sa se joace si sa alerge, si ii place sa vaneze, uneori pe noi, sau fura pixuri si jucarii mici. E mare! Odata pe an, este tuns, ii las numai putin din coada, capul si putin la picioruse blanita. Arata ca un pui de leu. Are niste picioare lungi si e musculos. Stiu ca si Papadie, are, nu stiu cat e de grea a ei. Ce sa zic, imi plac pisicile! Niste poze cu pisici (norwegian forrest cat) si info: http://www.forestcats.net/gallery.htm http://www.skogkatt.co.uk/cgi-bin/NFO http://www.nfcc.co.uk/ Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetili, Intalnirea cu aspirantele a fost superba, dar a lipsit cu desavarsire, pana la ora H toate mi-au zis pas.... asa ca poate ne intalnim noi.... eu sunt libera sambata, daca vreti sa vin shi cu parosul, sau in timpul saptamanii viitoare.... ce ziceti? Lesa nu am la el, dar imi sta pe umar ca o cioara si pufneste si se uita urat de acolo[:D] Aud? V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...