Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pisica (partea a 2-a)


Recommended Posts

Azi noapte am visat ca-mi plimbam matza (din RO) in lesa, si tare ma bucuram. Sunt asa de fericiti amandoi (pisica si motanul) ca ai mei s-au dus inapoi, mare bucurie pe capul lor, numai in picioarele lor stau,pisica sta numai in brate cica iar motanul i-a certat cu mieunaturi pe limba lui. Pai da, intalniti-va si faceti poza cu toate animalutele, sa vad si eu ! Victoria, cum ai reusit sa-faci pe parosul tau sa-ti stea pe umar? Noi cu ai nostri am gresit, adica pisica mea la fel o scoteam afara pe umar sau in brate, insa de cand i-am lasat in tara si nemaiavand cine sa-i scoata afara s-au mai salbaticit,adica daca te apropii cu ei de usa zgarie rau, insa daca se intampla sa fie usa deschisa ies singuri insa tematori si cercetatori.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 167
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai pe al meu l-am obisnuit de mic de tot sa-l iau cu mine peste tot, in fiecare we am plecat cu el la BV, apoi l-am luat si la mare, etc... s-a invatat sa mearga cu masina, si la drumuri lungi, cand are nevoie, isi foloseste calm tigaia pt. pipi, apoi revine... pe ceafa mea(acolo sta cand conduc, indiferent cate ore dureaza drumul). Iar in afara casei imi sta pe umar, acolo se simte in siguranta, si face urat daca incearca cineva sa-l ia de acolo.... e f.f. haios. Pisicile trebuie obisnuite de mici sa calatoreasca. Odata crescute mari, e f. dificil, si le e f.f. greu. Deci, ne vedem? Cand? Unde? V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am probleme cu Yogi la iesitul din casa. Noi nu am avut masina personala pe vremea cand era mic iar in cele de serviciu nu l-am urcat pentru ca am avut discutii cu sefii de la parul lasat de cotoi (oricat periam si bibileam tot gaseau cate un fir de matza si comentau). De un an si juma avem trocarici personal dar e cam tarzior pentru cotoi sa il mai obisnuim in masina. Tot mai face galagie, chiar daca il tin in brate, si are cate o privire de ii plangi de mila. I-am luat si ML (asa se numeste cutia lui transportoare) dar tot bazaie. La intalnire vin dar fara el pentru ca am avut alte intalniri cu alti cotoiasdi si a iesit nasol (el a fost sefu) si nu vreau sa-i vad gheruindu-se. La intalnire vin oricand doar sa stiu cel putin cu o zi inainte. Pentru acest week am deja program asa ca imi pare rau dar nu pot (s-a operat socrela saptamna trecuta de colecist, si am dat de belea cica ar avea ciroza, si suntem putin cam bulversati, trebuie sa mergem mai des pe la ea, dar o scoatem martea viiotare din spital si sper sa se mai aseze lucrurile - stop ca am deviat/deraiat). Deci: vin la intalnire dar sa stabilim ora si ziua dinainte (vedeti ca daca aveam o pensiune de matze era bine, ca ne-am fi vazut acolo dar asa e mai greu sa gasim un loc de intalnire pisiciasca). Ma gandesc si eu si daca imi sclipeste filamentul cu vreo idee, scriu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba uite ca ma inghesui eu (de abia am venit la servici si acum am citit despre intalnire). Joi 09.oct la ora 17 vin pontos la apel. Sper sa nu se mai intample bulibaseala de la aspirante. Sigur la acea data si ora voi fi acolo unde spu-i tu (daca vrei vin la Ficus) cu albumul dlui Yogi sub brat (ca pe el nu pot sa-l aduc, e ciufut la iesirile din casa).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa vin si intr-adevar sper sa nu se intample ca la aspirante.Nu se poate ceva mai in centru sa ne intalnim, daca nu, e bine si la Ficus ca dupa aceea iau de acolo 282 sa ajung acasa.Si eu tot cu albumul cu mate vin, fiinca eu vin direct de la munca si oricum nu pot pleca cu ambele mate chiar daca acestea ar sta locului.Motanul este f. prietenes si adevarul e ca lui tare mult i-ar place sa iasa la plimbare.Astazi sau maine trebuie sa ajung cu el la dr. sa-i faca vaccinul si sa-l consulte sa vada cum ne prezentam dupa tratamentul pe care l-am facut. Pupici la mamici su pisici. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, daca tot sunteti pe fir... m-a sunat Bibicu' sa-mi zica ca azi se intalneste cu niste unii... vine tarziu....remai singura si ambetata... azi nu poate veni nimeni la Ficus (sau Cafe Alexandra, sa ne rupem in figuri?) Mi-ar face mare placere sa va vad.... ce ziceti? V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...