Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pisica (partea a 2-a)


Recommended Posts

eu va scrisesem cum a intervenit Tazz in luna mea de miere dar cred ca nu s-a postat. Mai scriu odata. Am plecat la mare o saptamana si l-am lasat in grija unei vecine de incredere. Dupa 3 zile, am primit la mare un telefon de la vecina care-mi spunea speriata rau ca mi-au spart hotii casa. Ne-am facut de urgenta bagajele si ne-am intors din luna de miere speriati nevoie mare. Cand colo... ce sa vezi, era intr-adevar dezordine prin casa. Erau tot felul de lucruri rasturnate pe jos, usile de la dulapuri deschise... cemai... Dupa ce ne-am linistit putin, am observat ca dulapurile erau rascolite numai pe rafturile de jos. Cele de sus erau neatinse. Abea atunci am realizat ce se intamplase. Minunatul meu blanos, probabil ca se plictisise si si-a gasit ocupatie. Ne-a si demonstrat dealtfel cum a deschis el usile si cum s-a ridicat in 2 labute si unde ajungea dadea tot jos de pe rafturi. Si-uite-asa am avut eu o saptamana de miere... de pomina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 167
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Garo, superb motan ai, sa-ti traiasca!Cand o sa invat si eu sa pun linku' pe profil, o sa postez si eu poze.. Papa, si matzul meu e slab si sklifosit, dar ii dam des vitamine, si mai nou (perca am mai spus, sorry daca ma repet) i-am cumparat o pasta cu vitamine, nemteasca, numita CALO-Pet. La inceput i-am dat cu sila, dar acum o linge de bunavoie, si parca mananca mai bine, parca a mai pus ceva pe oasele alea, chiar, sa nu uit sa-l mai cantaresc, am cumparat cantar special pt. el... Sa vedeti faza... mergem noi in magazinul de menaj, si cautam cantar de bucatarie.... toate erau pana la 3 kg.... barbatu-meu da sa ia, eu zic:" ce faci, pai cum cantarim pisica pe asta?" vanzatoarea a facut niste oki maaari, si o mutra.... pana la urma am gasit cantar de 5 kg.... ca noi avem 3,180 kg[:D] si vreau sa-l mai ingras.... stiu ca voi intelegeti, ca daca povestesc altcuiva zice ca am luat-o razna.... si nu e4 departe de adevar[:D][:D][:D] V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, v-am vazut printii. Sunt superbi. Pacat ca n-am si eu poza scanata cu puiutul meu. Si sa va spun ce suparat era azi dimineata. Eu m-am dat jos din pat si l-am dezvelit fara sa vreau. El, smecherul, s-a cuibarit repede langa sotul meu care mai dormea inca. Dupa un timp, miscandu-si pozitia, l-a dat jos si sotul meu, fara sa vrea. Sa fi vazut cu cate mieunaturi s-a procopsit, ca a sarit ca ars din pat. A crezut ca s-a asezat pe motan din greseala.[alcool][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te intelegem, doar e Sf Maria, ai de ce sa fii[alcool][alcool][alcool] Si al meu face scandal cand sta in brate la mine si il intreaba cineva ceva sa vezi ce se rasteste, zici ca-l injura, nu-l alinta. Cel mai dur e atunci cand il vede pe tata si vorbeste cu el: miau in sus, mi-au in jos, ce conversatie!!! tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce subiecte frumoase.Nu ma mai satur sa le citesc.Si eu am acasa 2 exemplare din rasa felina.NU sunt de rasa, adica sunt rasa europeana, negru si alb.Eu una nu le-as da nici pe 1000 de pisici de rasa.Sunt copii mei de care nu ma pot desparti.La inceput l-am avut pe taticul lor, dupa care am zis ca se cam plictiseste singur si i-am adus companie, companie care ne-a facut sa avem la un moment dat in casa 6 pisici.Pana la urma am ramas cu doi dintre pui, care acum au 5 ani.Sunt superbi, toata lumea ii lauda ca ce mari si frumosi sunt, m-au intrebat unii oameni pe strada cand mergeam la dr., daca nu cumva e catel? SUnt asa de jucausi si fac atatea prostioare, dar eu ii iubesc enor.Acum sunt trista finca motanelul mi-a facut blocaj renal si de trei zile il sondez.Astazi astept verdicul sa vedem daca-l opereaza sau nu.Eu sper din tot sufletul sa fi facut pipi ca sa nu mai ajungem la cutit.Cu alta ocazie am sa pun si niste pozici sa-mi vedeti minunile si am sa va povestesc mai multe di giubuslucurile lor. Pipici dulci la mamici si pisici. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...