Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (5)


vilma

Recommended Posts

Adi [biz] Felicitaaari!!![bis][bis][bis]. Hehe! Ati vazut fetelor ca se poate?!? Superb!! Adi cand ai chef sa mai tii vreo cura da-mi si mie un bip[:D](pe PM sau pe mail). Ai fost cea mai de incredere colega de suferintza[flo](majoritatea pe la 1/2 curei mancau dulciuri sau mai stiu eu ce sau in cel mai rau caz ma lasau cu okii in soare). Toate cele bune[pup] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna tuturor Am citit toate subiectele legate de kg in plus nu de alta dar si eu sunt [grasa]. Si am o veste buna pentru cele carora le place sa pape. De 3 saptamani am inceput reteta Montignac, combinata cu 30 min gimnastica pe zi.Si am slabit aproape 5 kg.N-am trisat nici un milimetru.Faza simpatica e ca dupa ce am papat o saptamana 3 mese pe zi si nimic rontaiala nu mai pot manca foarte mult desi e permis. Totusi cred ca am slabit prea mult prea repede.Mai tine cineva regimul asta? Cum sta la voi graficul de dat jos?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am mai scris de mult insa merge bine, am slabit in total 6 kilograme in 7 saptamani, am avut un prag care a durat o saptamana in care n-am dat jos nimic, insa mi-am revenit. Sportul e sfant si,desi nu am slabit spectaculos, stiu ca nici de ingrasat nu ma voi mai ingrasa. Ma duc pe jos de cate ori am ocazia si am inlocuit cele 15 minute de jogging cu cel putin o jumatate de ora de power walking, in fiecare zi pentru variatie. Urmeaza un abonament la sala de fitness. scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am achizitionat cartea lui Montignac prin intermediul unei prietene acum doua saptamani cand inca nu stiam ca sunt insarcinata, insa consider ca este un regim sanatos, in special in faza a II-a. Prima faza mi se pare normal sa fie restrictiva, doar trebuie sa se scada in greutate, nu? Eu am tinut ceva timp regimul disociat pe mese, care ma ajuta sa slabesc destul de repede, chiar daca mai si trisam putin. Si acum incerc sa respect regulile lui Montignac, insa recunosc ca mai mananc si eu din cand in cand un sandwich cu cascaval la servici, iar aseara am mancat proteine si castraveti in otet. Te rog sa-mi spui si mie cam ce ai mancat tu in cele 3 saptamani. Multumesc anticipat. Tasha.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand deloc paine.Si nimic rontait intre mese.De baut numai apa plata,cafea si ceai indulcite cu zaharina. La micul dejun(cu mici exceptii) mananc musli cu iaurt 1%grasimi pana simt ca plesnesc.Lapte nu beau ca am intoleranza.Masa de pranz e bogata si variata:gratar(pui,peste) cu legume(proaspete sau gatite (de ex piure spanac cu usturoi),branza slaba chiar cascaval(trebuie doar sa aiba sub 40% grasimi asa am citit pe site-ul lui),sardele in ulei si daca nu am timp sa-mi pregates, ce imi pica in mana dar sa fie totusi nu foarte gras:sunca + cascaval ca sandwich si ceva legume. Seara ceva usor:salata combinata, branza slaba,ton in suc propriu, supa de legume pasata sau din cand in cand numai fructe. Ideal e ca poti manca cat vrei.Pe romaneste bagi in tine pana plesnesti si slabesti.[8D] Cand iesim in oras [cina2]nu-mi fac probleme,salate au la toate restaurantele sau gratar (Fitness Teller cum spun nemtii). Dulce nu prea simt nevoia, dar pentru orice eventualitate mi-am cumparat o dulceata dietetica (pe site scrie ca e permisa).iei o lingurita si iti trece,asa e de dulce. In week-enduri am mai mult timp si imi permit un pui a la provencale sau o rata la cuptor. Daca iti plac,ai voie fructe uscate:mie imi plac cel mai mult caisele. Cam asa fac eu si vad ca merge. Si mai important decat kg minus, ma simt al naibii de mine si am energie cat cuprinde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista deja o descriere aici pe forum: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=5924&whichpage=6 si retete: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=3182&SearchTerms=Montignac Bine ar fi daca ai putea face rost si de carte.Intr-o vreme se gasea in librarii. In plus uite un link la pagina domnului in chestiune: http://www.montignac-intl.com/En/m7en.html In prima faza trebuie sa papi alimente cu indice glicemic <= 35.In lista asta nu sunt toate.Daca frunzaresti siteul vei gasi si alte informatii utile.Nu toate..din pacate restul sunt cu bani. Dar sunt sigura ca mai sunt prin zona adepte si pot impartasi din experienta lor. [cheers] Bafta tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] fetele!!! Chiar ieri mi-am cumparat cartea lui Montignac "Ma hranesc, deci slabesc" din librarie. Am inteles ca a iesit pe piata o noua editie. A costat 80.000 lei. Si am gasit si niste date ale editurii, poate va ajuta ei cu ceva solutii, de ex. sa va adunati cele dintr-o anumita zona si sa comandati mai multe carti... Editura FORUM, Bucuresti, tel/fax: 312 67 31; tel: 315 90 27; e-mail: pispas@fx.ro Sper ca v-am fost macar putin de ajutor, Adi [pup] "Where there's a will, there's a way!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, musli pe care il mananci dimineata este cu zahar? Mie imi plac cerealele cu cacao foarte mult, dar stiu ca au zahar si mananc foarte rar (o punga la cateva luni). Insa mie imi place foarte mult iaurtul, in special cel cu fructe. Nu as putea eu sa mananc dimineata 1 iaurt simplu si unul cu fructe. Fiind dimineata ma gandesc ca nu se depune asa tare. In plus, fiind insarcinata, trebuie sa consum cat mai multe lactate. De saptamana ce vine o sa fac tot posibilul sa respect intocmai regulile lui Montignac caci imi este frica sa nu iau prea mult in greutate. Ieri mi-am facut pofta de paine alba caci ii uitasem si gustul iar astazi am mancat paine multicereale si graham goala. As avea voie sa mananc dimineata paine graham sau multicereale goala, nu-i asa? Spun goala caci mie chiar imi place neasociata cu altceva. Astazi la pranz am mancat o felie de rulada caici este ziua sefului si nu mi-a priit, desi eu inainte eram moarta dupa dulciuri. Ei, acum as manca numai saraturi. Cine se incumeta sa tina Montignac cu mine incepand de luni? Dar cu raport zilnic si tot spus in fiecare zi. Eu n-o sa-mi fixez un nr. de kg de pierdut caci nu vreau sa slabesc pe timpul sarcinii, ci sa respect regulile fazei intai dar voi puteti sa va fixati tinte de kg. Va saluta Tasha [gravi].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...