Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (5)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mendi, sa-ti dau o mana de ajutor.Dimineata poti manca: - cereale fara zahar ( nu fuilgi de porumb) cu lapte 0% grasime SAU - paine neagra sau de secara cu iaurt 0% grasime SAU -omleta cu branza, sunca, rosii, ardei ciuperci, mezeluri de care vrei, cascaval. Eu prefer cereale cu lapte si cu putin indulcitor. Mult succes.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scarmanus,bravo!!!!!!!!! Well done. Sper sa pot spune si eu peste 1-2 saptamani acelasi lucru. Eu ma simt tare bine cu regimul asta....in afara de dulciuri si mamaliga ( pe care oricum nu le consumam zilnic nici inainte) nu-mi lipseste nimic. Succes in continuare. Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia][hia][hia]FETELOR, din motive bineintemeiate, trebuie sa schimb data inceperii curei cu supa de varza!!! [sm] Eu o sa incep marti, 11 nov. [yum][yum][yum] Cine mi se alatura, ca parca erau mai multe doritoare?!? [ispita][ispita][ispita] Va pup si va astept [grup] !!! Adi [pup] "Where there's a will, there's a way!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut viitoarele slabute! Ma bucur ca a revenit subiectul pe prima pagina. Eu de ieri sunt la regim. Sa nu va strambati la mine, dar la mine merge Oshawa ala cu grau, orez, hrisca + ceai de busuioc sau apa tinut zece zile. In primavara l-am mai tinut odata si am slabit sapte kile. Dupa o perioada de multe multe dulciuri si mancat cam anapoda am pus doua kile inapoi. Dar oricum nu eram multumita. Am acum la 1,50 m - 56 de kile. Lumea zice sa sunt bine, dar eu vreau sa fiu foarte bine, mai ales ca din ianuarie ma duc la servici. Asa cum a spus si Camelia de ieri luna a inceput sa scada (de aia am inceput eu ieri) asa ca e o perioada foarte buna pentru slabit. Va tin pumnii tuturor si ne auzim curand sa raportam scaderile in greutate. A, de saptama asta ma voi duce si la aerobic. Hai sa fim slabe si frumoase! Toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Chestia asta cu luna ma bucura [:D] nu de alta dar am ajuns la 7 kg 400 minus si nu ma las. Pentru fetele care tin Montignac si nu numai am o reteta tare gustoasa si rapida pentru masa de seara ANDIVE GRATIN (pentru 4 persoane) 8 andive 8 felii sunca fiarta (in tara cred ca ar merge sunca de Praga) 200 g branza/cascaval (50% grasime) rasa Andivele se pun 5 minute in apa cu sare care clocoteste.Se scot si se lasa la scurs. Fiecare andiva se infasoara intr-o felie de sunca; asa infasurate se pun in tava se presara branza si la cuptor cu ele 20-25 minute la 200 grade. Pe langa se poate servi salata verde. Acum atentie la ceva detalii: nu puteti cutit pe andive ca se amarasc ceva de speriat.daca e sa taiati ceva (din cotor de exemplu) folositi numai cutit de plastic.Tava nu e nevoie sa fie unsa.Mai lasa ele zeama si timpul e destul de scurt, asa ca nu se prinde. Pofta buna si spor la slabit.[cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, In primul rand vreau sa va spun ca va admir si de cate ori ma gandeam sa ma apuc de vreo dieta ma uitam pe dc sa vad ce mai mancati voi, cum merge dieta si cat sunteti de TARI. Eu am reusit dupa 2 ani de incercari, nereusite, sa incep sa slabesc iar acum la inceputul saptamani a 2-a de dieta am cu 3 kg mai putin. Pana acum incercam dietele fulger, pt ca nu aveam rabdare sa imi schimb modul de a manca. Ma infometam, slabeam 2-3 kg pe care le puneam la loc instant. De 2 saptamani am inceput o dieta data de nutritionist care are 3 mese si 2 gustari, si slabesc pe zi ce trece (iau si reductil). E greu pt ca trebuie sa mananc la pranz masa principala(problema noastra a tuturor) dar sunt mobilizata si sper ca voi reusi sa dau jos cele 10 kg pe care le doresc. Inca nu m-am apucat de sport dar de saptamana viitoare voi merge la inot pt ca saptamana asta sunt rusii la mine. Succes fetelor care incep pe 20 noiembrie, va tin pumnii sa slabiti si va doresc ceea ce imi doresc si mie rabdare si vointa La cat mai multe mamici frumoase!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...