Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (5)


vilma

Recommended Posts

Ma lupt si eu cu al 8-lea kilogram. De dat jos adica. E ciudat fiindca slabind in 2 luni aproape 8 kilograme eu ma vad tot asa, plina, desi va dati seama ca rezultatele se vad. Deci, si dai si lupta, plus 50 de minute de power walking in fiecare zi. Tot nutritionistii au dreptate, degeaba... Spor la treaba! scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, Va mai dau un regim, este un fel de montignac mult mai restrictiv. [bEtapa I (2 saptamani) Alimente admise: Carne de orice fel, in orice cantitate (fiarta, fripta); Oua in orice cantitate (fierte); Grasimi: slanina, costita, unt, margarina, maioneza; Supa de carne (goala, fara zarzavat, fara nimic in ea); Branza telemea, cascaval; Orice fel de mezeluri; Masline; Castraveti de gradina sau de sera; Muraturi ( in afara celor puse cu zahar); Orice fel de condimente (sare, piper, boia,mustar); Apa la discretie, ceai, cafea naturala (fara zahar, doar cu zaharina). NU SE CONSUMA DELOC APA MINERALA SAU ALCOOLICE, ORICE FEL DE SUCURI SAU FRUCTE. Etapa II (2 saptamani) La alimentele din etapa I se adauga salata verde, varza, telina, dovleac, ardei gras. Etapa III (2 saptamani) La alimentele deja precizate se adauga ceapa si usturoi in mancare, fasole verde, rosii, ardei iute si fructe (numai visine, capsuni, zmeura, mure), sucul de la o lamiie. Etapa IV (2 saptamani) Se adauga toate zarzavaturile, smantana, ciuperci, sfecla rosie (pregatita fara zahar). Dupa 4 zile de la incepere slabirea este brusca in prima etapa. Se poate slabi in 2 luni intre 12-17 kg pt femei si intre 15-20 kg pentru barbati. ATENTIE: O cafea cu zahar, o guma de mestecat, o inghetata, o gura de alcool intrerupe intregul process 8 zile. Orice alte alimente neprevazute in dieta sint strict interzise. NOTA: Dupa ce ati slabit suficient cu aceast regim va recomand Montignac 1/2 luni pt stabilizare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adimercedes
[hia][hia][hia]FETELOR, din motive bineintemeiate, trebuie sa schimb data inceperii curei cu supa de varza!!! [sm] Eu o sa incep marti, 11 nov. [yum][yum][yum] Cine mi se alatura, ca parca erau mai multe doritoare?!? [ispita][ispita][ispita] Va pup si va astept [grup] !!! Adi [pup] "Where there's a will, there's a way!!!"
adi, start :)) am inceput si eu azi ca nu se mai poate. cu lacrimi in oki am dosit prajiturile in camara si toate mancarurile in frigider si am pus lacat :)) sper sa ma tina ca la mine buba-i la cap. raporteaza repede ce-ai facut anda & bb edi http://users.pcnet.ro/scpcnet/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puskin draga, si pe cine mai intereseaza, power walking e un fel de mars sau o plimbare la pas alert, cum vreti voi. Va ganditi voi aaaa, pai ce e aia plimbare pentru ca sa slabesti, si aveti dreptate, asa gandeam si eu, pana am realizat (mai la inceput) ca ma dureau picioarele intr-un mod binefacator dupa fiecare sedinta de 50 de minute de mers asa, semn ca muschii picoarelor si fesieri lucrau foarte bine. Ideal pentru a pierde greutate este sa marsaluiti in asa fel incat sa acoperiti 1, 6 kilometri (aprox 1 mila) in 15 minute sau mai putin. Pentru asta trebuie sa faceti pasi destul de intinsi si repejor, mainile indoite se misca libere pe langa trunchi (asa ca la alergare), spatele se tine drept, burta se srtange si gata, inainte mars! Faceti asta timp de 0 ora, dar incepeti treptat, cu 10 minute, apoi 15 si tot asa, pana va creste rezistenta organismului. E un exercitiu la care nu-ti risipesti energia degeaba si faci exercitiu foare eficace. Stiati ca intr-0 ora de power walking se pot pierde pana la 500 de calorii? Daca nici asta nu va impulsioneaza atunci...A, si sa stiti ca eu inserez in power walking cate o tura 2 de de jogging la fiecare 15-20 de minute. E fantastic, va recomand sa incercati si voi, e cea mai ieftina modalitate de a face sport si trebuie sa recunoastem cea mai la indemana. Spor la treaba! scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hy fetelor. azi ma alaturi vou pt ca stiu ce inseamna kg in plus.desi am avut kg in plus am ajuns ca in 3 luni de dieta sa dau jos cam aproximativ 17 kg. va doresc si voua numai bine si sper ca pina la revelion sa mai dam si noi putin jos .ok fetelor va las si va doresc succes la slabit....si multa ambitie si mult mult efort. pa la toate.[cheers] mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Succes la supa de varza andei, valentinei si lui adi. Iar despre scarmanus numai cuvinte de lauda si [flo] Si eu sunt foarte fericita. AM VAZUT PE CANTAR 60 DE KG!!!! si am intrat in fusta intermediara ...[:D]sper ca saptamana viitoare cand merg la control la nutritionist sa ma pot lauda cu 59 de kg. Va urez spor la aruncat kg si sa deveniti si mai frumoase.[zana] Mai raportez si zilele viitoare. cella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta fetele!Azi este zii de legume,asa ca am mincat dimineta 1 morcov si 1 castravete.Mai maninc niste ciuperci pe seara si salata de rosii+ binecunoscuta supa[vom] Fetelor ma intrebam daca as putea sa schimb:miine sa maninc friptura si vineri legume+fructe,ca nu vreau sa maninc vineri carne? Daca nu se poate asta e tot inainte. Multumesc Cella de incurajare si tie spor la slabit! SimonaM tu cum ai slabit atita?Ai tinut Montignac sau alta cura? [pup] Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...