Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (5)


vilma

Recommended Posts

[hia] Salut va spun si eu aici, la clubul aspirantelor la kg mai putine [grup]. V-am urmarit si in celellalte discutii si am vazut ca nu sunt singura care depune eforturi mai mari [greutati] sau mai mici ca sa se... subtieze. Trebuie sa dau si eu jos vreo... 7 kg, cel putin!!! problema mea e ca am un stomac foarte sensibil, am o gastrita cronica de toata frumusetea si nu prea pot sa fac cura cu lamai, de exemplu. Si asta nu pentru ca nu as suporta, ci pentru ca mi se face o foame de imi vine sa rontzai frigiderul!!! Nici nu pot renunta complet la paine... Dar am schimbat de ceva timp pe paine neagra cu seminte si mananc numai dimineata cam 2-3 felii prajite! Acum as dori sa mai gasesc pe careva dintre voi care nu a slabit de tot si cu care sa ne luam la dieta [hop], sa tragem una de alta si sa ne impulsionam, sa ne incurajam...[huta] Mai este cineva care se apuca acum de slabit? Eu am 1,63 si nu stiu cate kg, ca nu m-am mai cantarit de ceva vreme... Dar probabil sa tot fie vreo 56-57-58(!). Nu se vede ca as fi grasa, masiva sau mai stiu eu cum, dar eu ma simt [grasa] si nu sunt multumita de mine DELOC!!![sm] Cand ma uit in oglinda sau in dulap imi vine sa-mi trag pumni in cap! [haibat] Cine se simte in aceeasi oala, hai sa facem un grup de slabit. Eu de azi ma duc inapoi la sala la aerobic si o sa incerc sa particip de 3 ori / saptamana! Multa bafta la slabit tuturor si... [tel] luati legatura cu mine. Imi este urat sa slabesc singura!!![:D] Va pupic pe toate, Adi [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bey Adi unde erai cand am facut si eu apelul ala disperat??[:D]Daca te uiti cu vreo 5 postari mai sus o sa vezi ca de ieri m-am apucat si eu de cura cu supa de varza.[xx(]Am vazut ca parerile sunt impartite privitor la aceasta supa dar fiecare isi cunoaste organismul si la mine intotdeauna a functionat cura asta. Si eu am probleme cu stomacul(de la o mica gastrita am trecut la un ulceras de toata frumusetea[bang] si asta pe fond nervos), dar ma tin pe pozitie[alcool]. Astazi m-am cantarit am vazut ca am 51 de kg(sau poate am inceput sa halucinez de foame[:D]). Glumesc! Sincer nu mi-e foame ci mi-e pofta de orice ce nu am voie[:)]Acum stau in fatza calculatorului si sorb dintr-un pahar de apa cu zor caci barbate-meu mananca!!!!![sm] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucami, hai sa fim colege de suferinta...[alcool] Singura e nasol rau [bang]. Spor la supa de varza. Si eu am incercat acum vreo 2-3 ani, dar nu am reusit sa o duc la capat... Imi era o foame de vedeam stele verzi. Dar poate o sa ma reapuc. Cat trebuie facuta? Caut reteta si cred ca de luni incep si eu. Si te tin si pe tine la curent!!! Cum iti merge? Cat ai slabit cu dieta asta? Suntem surori de suferinta, nuh? [cusca] Eu ma angajez sa te bat la cap in fiecare zi. Tu? [mariaj] Daca vrei sa povestim pe privat, eu am Yahoo Mesanger ID adimercedes. Sau putem pe mesajele private de pe DC [tel] Azi ma duc la sala. Povestim in curand, Adi[biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

heii fetele chiar ca suntem colege de suferinta si eu am avut probleme cu stomacul ulcer de aia chiar daca tineti cura de slabire maiales fructele fac hiperaciditate si nu este bine in cazul acesta beti caei de galbenele sau dimineata pe stomacul gol o bucatica de unt sau ulei de masline eu asa am rezolvat-o ca luasem atatea medicamente de imi era rau de la ele si numai in spital am stat din 6 in 6 luni yeak... dar haideti sa ne "unim" surori romince si sa lasam kilogramele la o parte ce ziceti?[dual] "Succes is a journey,not a destination" http://community.webshots.com/user/simi169
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TRATAMENT ULCER: Se iau 2-3 cartofi mari, se curata de coaja, se spala si se dau prin storcator! Trebuie sa se obtina aproape o cana de suc. Se pune o lingurita rasa de miere si se bea continutul dimineata, pe stomacul gol, cu 1/2 de ora inainte de mancare. La fel in fiecare zi, timp de 3 saptamani! Si scapi de ulcer! Asa a scapat si tatal meu de un ulcer pe fond nervos. Sucul trebuie facut in fiecare dimineata, sa-l bei proaspat... La inceput o sa aiba un gust destul de neplacut, dar te obisnuiesti in 2-3 zile. Dupa tratament esti ca noua. Bafta! Eu incep de luni!!![alcool] Adi [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi de curiozitate azi am facut sucul ala de cartofi.[vom][vom] Bey frate cine a inventat retzeta asta trebuie sa fi fost vre-un masokist[sm] E scarboasa rau de tot! Sorry sa va dezamagesc dar eu sunt sigura ca daca tin 3 saptamani retzeta asta nu imi calmez numai ulcerul, ci ma calmez si eu pt vecie[:)] Cu supa de varza am dat-o in bara: din cauza lui barbate-meu nu reusesc sa ma abtin. (na ca am pe cine sa dau vina[;)]). Ma reapuc de ea de marti cand pleaca al meu la o conferintza. Adi de luni mie imi este imposibil pt ca mergem la o licitazie de masini si apoi luam masa cu prietenii lui si sotiile lor. Da-ti seama ca nu pot sa vin doar eu cu varza la pachet[:D] De marti a ta sunt!!!![flo] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Colege de suferinta suntem cu toatele, ca dam inainte cu supa de varza sau ca nadusim la alergat. Va spun eu ca la mine merge dieta cu mancare, nu cu infometare, de nu e adevarat! Mananc si slabesc, pusr si simplu. Am incercat si eu cura cu lamai, vedeti-va de treaba, daca am dat jos un kilogram si n-am trisat deloc! Atat ca m-am indopat de Vit C, ceea ce nu a fost rau. Am mai observat o chestie: organismul nu reactioneaza cum iti promit curele de slabire minune daca ai incercat in repetate randuri tot felul de formule pentru a slabi si nu le-ai dus pana la capat sau nu au fost rezonabile. Cu alte cuvinte nu slabesti 10 kilograme de pe urma curei cu lamai nici sa stai in cap daca inainte cu 2 saptamani ai incercat alta cura. Cel putin la mine nu a mers. Vedeti voi, organismul nostru nu e prost, cum ii schimbi ceva este ca un semnal de alarma pentru el si in loc sa mai lase din kilograme le stocheaza si mai abitir, chiar pentru situatii cand il supunem la cure miraculoase si drastice. Ce sa mai zic, eu dau inainte cu jogging-ul, merge de minune, slabesc si si mananc si sunt motivata si nu frustrata ca mi-e foame. Cu drag, scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...