Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (5)


vilma

Recommended Posts

Fetelor, sunt si eu noua p-aici(pe sobekt) deoarece inca sunt[gravi].Oricum mai am fo sapt si nasc asa ca va dati seama cu cata disperare caut o dieta care sa se potriveasca noului statut pe care o sa-l am. Am si eu o intrebare: daca alaptezi poti tine dieta cu supa de varza? Daca nu stiti cumva diete ce se pot tine in timp ce alaptezi? Pot sa beau ceai verde? Pot sa iau anumite pastile(de slabit)? Hai ca v-am innebunit cu intrebarile! Va multumesc anticipat! Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ralucami, imi pare tare rau ca nu vei putea suporta sucul de cartofi... Intr-adevar, am recunoscut ca e foarte rau [vom][vom][vom]!!! Eu il fac de luni, totusi, ca l-am mai facut acum mai bine de doi ani si a dat rezultate. O sa il fac numai 2 saptamani. O sa imi fie suficient [hc]. Imediat ies la supermarket sa imi iau ingredientele pentru supa de varza. De maine ma leg la "subtiere", ca sa nu mai fiu si sa nu ma mai simt[grasa]. Vreau sa dau jos vreo 7-10 kg[ispita]. Sotului ii fac supa de pui, a zis ca el nu mananca supa de varza, oricum, el nu are nevoie de cura! Poate sa manance orice!!![haibat] Asa ca voi gati yummies numai pentru el...[yami], dar voi avea grija sa imi iau fructe si legume care imi plac si sa imi fac provizii serioase de apa plata! De vineri am inceput sa merg la sala[hop]; eu cred ca din lipsa sportului am pus pe mine asa necontrolat[bang][bang][bang]. Ralucami, de marti voi fi umbra ta [fuga][fuga][sm][sm][sm]. Nu o sa scapi de mine [zz][zz][zz]; o sa-ti stau pe cap pana ajungem amandoua la greutatea ideala, cea dorita de fiecare dintre noi[ispita][ispita][ispita]. Dupa aceea facem schimb de poze, sa probam rezultatul, ok?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va intreb fetelor, Voi alaptati?Ca eu stiu ca atunci cand alaptezi nu ai voie regim. Drept urmare nici nu slabesc.Am luat 31 kg in timpul sarcinii, am slabit 11 dupa nastere. Acum mai am 20 kg in plus si nu mai dau jos. E adevarat ca nici nu ma abtin de la nimic, mai ales de la dulciuri. Repet, stiam ca nu se tine regim cand alaptezi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucami: Am incercat sa beau suc de cartofi, in virtutea faptului ca m-a ajutat in trecut si ca nu suport ceaiul de nici o culoare (am baut doar ceai de slabit, dar si ala asa cu forta [alcool]). Dar nu am putut sa-l inghit [xx(]. Cred ca ma voi limita la supa de varza si o dieta adecvata. Poate intr-o zi voi avea puterea sa inghit licoarea miraculoasa [vom]. Asta-i una la mana! Doi la mana, nu am reusit nici ieri si nici azi sa imi cumpar cele necesare pentru supa de varza [bang][bang][bang], asa ca sunt intr-o oala cu tine... De maine, adica de marti [zz][zz][zz]. Azi am rezistat eroic fara mancare pana pe la vreo 2 si ceva... Am baut de dimineata o cafea cu lapte. Apoi pe la vreo 3 am mancat niste merlucius file, asa gol, fara paine, fara nimic si am mai baut o jumatate de cana de cafea cu lapte. Eu nu pot bea cafeaua simpla [xx(] Asa ca, in loc de apa, pun o cana mare de lapte si 3 pastilute de zaharina. E delicioasa... Astept vesti si de la tine [asia]. Adi [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi a dat domnul si m-am adunat si eu pe acasa[alcool] Dupa vreo 10 ore de mers cu masina mai mai sa nu mai intru pe forum(acu` e 2 noaptea) si sa nu vad raspunsul tau[bang]. Buuun, deci ti-ai facut sucul[detectiv] Acum sper ca ti-ai dat seama ce sentiment am avut cand l-am inghitzit prima oara[:)][vom] Da-o draq de treaba: si supa si suc de-ala chiar ca o iau razna [:)] Asa cum ti-am spus: la mine maine e ziua cea mare. Fac friptura de varza[:D] si ....da-i bataie. De data asta nu ma mai clinteste nimeni. Poate sa vina barbate-meu cu imparatul Japoniei ca eu din varza mea nu ies[;)]Astazi am intrecut orice limita cu bombele calorice de pe aici. Mai tata si ma uitam cu jand la sfrijitele alea de japoneze cum se bateau turcii la gura lor si nimic, nici un colacel de grasime pe burta lor[:(!] Da` de maine ma fac fotomodel![8D] Hai Adi la supa si poate o sa rupem gura targului cu sileta noastra[:D] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta o sa iti trimit eu retzeta ce supa de varza. Tu pana cand mai alaptezi? Daca vrei sa mai dai ceva jos pana sa te apuci de cura incearca sa mai reduci din dulciuri si fa niste exercitii usoare. Aha! Vezi ca sunt si dulciuri light! Hai treci si lupta!!![:D] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt umbra mea Adi : la mine e 4 dupaamiaza si mi-e o foame de vad albastru! Astazi e ziua cea mare: dupa ce termin de scris mesajele ma duc sa imi pregatesc supa. Intre timp m-am "luptat" cu un castron de fructe. Tu ce faci??? Ai reusit sa cumperi tot ce trebuie pt supa? La mine primele 3 zile sunt cele mai grele, apoi devine relaxant. [hot] Astept vesti! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De azi reiau si eu lupta cu kg. Dupa ce in ianuarie mi-am schimbat alimentatia (in bine, de cam 2 luni, m-am lasat pe tanjala. Ei vazusem ca am slabit si m-am culcat pe o ureche, nu exercitii, am mancat mult si m-am ingrasat un pic si ce cel mai rau, mai tot s0a pus pe burtica[bang][bang][bang]. Mi-am facut o salata din 2 morcovi cruzi cu zeama de lamaie, am mancat si putin sushi, pentru azi mai am fructe si poate fac si o supa. Mult succes si mie si voua! [:)]Eli [il] de [bicla]si [dc]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...