Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (5)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ralucami: Cum rezisti, mama? TINE-TE PE POZITIE, nu lasa foamea sa isi faca de cap[box]!!!Eu nu am mancat inca nimicutza azi - e drept ca e numai 11:41 a.m. Mi-am luat aseara toate ingredientele pentru supa si ma duc imediat sa imi pregatesc papicul. Dar inainte mananc si eu niste grepf, beau apa... Azi va trebui sa ma cam plimb, deci nu cred ca va fi problema. Diseara ma duc la sala (iar) [hop]. Tine-te bine si hai sa slabim!!! [bere] Adi [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Ralucami, colega mea de suferinta: Aici e ora 5 p.m. Tocmai am terminat de gatit supa de varza. Mi-am pus un bol plin in fata si ma frig la greu, nu numai din cauza ca e super fierbinte, ci si din cauza ca am scapat cam mult piper alb [:D][:D][:D]. E foaaarte gustoasa. Imi place. Sper sa zic la fel si vineri [:D]... Te pup si spor la slabit! Adi [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi si eu trag tare cu supa asta "gustoasa"[:D]. O sa zici ca halucinez dar pe bune ca am slabit!!! Am 50 si 1/2. Azi am mancat o salata de rosii si castraveti( de! e ziua de legume[:D]). Nu am pus nici ulei nici sare ci le-am mancat asa ca si cand atunci le-as fi cules din gradina. Dimineatza am baut o cafea neagraaa ca pacatu`[:D].Eu ma tin pe pozitie. Ieri daca tot a fost ziua ta ma gandeam ca ai "gustat" vre-o feliutza de tort[:D] La multi ani![flo] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucami, felicitari ca ai slabit. Eu nu stiu daca pot spune acelasi lucru - inca. Azi (15), ca si la tine, a fost ziua de legume. Inca mai am din supa hiper piperata, dar maine o termin. Azi, in afara de binecunoscuta supa, am mai mancar, chiar acum 3 minute niste salata mexicana cu putin delikat. Si ma duc sa beau apa. Am fost si mi-am mai luat o tura de ingrediente pentru o alta tura de supa!!! Dar am facut greseala sa trec pe la ai mei, iar ei tocmai venisera de la cumparaturi si despachetau...[bang][bang] Si-mi vazura ochii leebervurst, carnati afumati, carnati trandafir si, desi nu pot manca asemenea preparate, mi s-a facut pofta. Deh! Si am venit acasa si am mancat cu sarg un bol din supa mea piperata [alcool] de mi se iutea creierul si ma gandeam cu jind la pateu de pui cu mustar [cusca]. Dar, asta e... Sufera baba la frumusete[grasa]! Apropos, nu a fost ziua mea ieri, deci nu am avut nici tort. Ziua mea e in 14 iunie [bum]. Cred ca s-a inregistrat ceva aiurea cand mi-am revizitat profilul... Imi pare rau ca v-am indus in eroare [:D]!!! Spor la slabit si nu te lasa!!! Adi [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colegei mele in ale subtiatului: Aseara am cam scapat in lucerna. Ieri am facut cumparaturi si am luat si niste struguri - miere, nu alta. Iar aseara pe la vreo 11, nu am mai rezistat si am dat gata vreo doi ciorchini, desi era ziua de legume [bang][bang][bang]. Dar dupa atatea tentatii vizuale si olfactile... Am ajuns sa jinduiesc dupa alimente pe care in viata mea nu le-am poftit: carnati afumati, leebervurst... Offf!!! Am o intrebare: la ziua de orez cum se mananca orezul? Asa gol? Nu de alta, dar eu nu prea pot manca orez... Pot sa pun pe el delikat sau miere sau ceva sa-i dea un gust si sa-l faca mai... comestibil? [haibat] Eu inca ma simt si sunt[grasa][q][q][q], dar incerc sa ma tin pe pozitii[greutati][hop][sm]... Tu cum stai?!?[detectiv] Astept vesti, Adi [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[alcool][:D] Bey Adi eu scriu anunturi de la multi ani aici, ma gandeam chiar cate sacrificii faci de ziua ta[:D] si cand colo nimic. E asta este! O sa iti spun la multi ani la anu`, in iunie! Am trecut la ziua de legume si fructe! Cantarul sa mentine in continuare la 50 de kg si 1/2!!! Sa dea domnul ca nici in zilele cele mai nasoale sa nu se mai miste de acolo![:D]Ai dreptate ca incepe sa iti fie pofta de cele mai ciudate alimente. Eu care nu mananc paste ma uitam cu jand la barbate-meu cum se infrupta dintr-o farfurie de spaghetti si asa ce imi venea sa ma infig si eu[mariaj]. Plus ca noaptea am inceput sa imi imaginez meniul care o sa il faca mama cand vin in Ro: prin fatza okilor imi treceau numai pui la rotisor, peste prajit cu mujdei si mamaliga, tokitura moldoveneasca[:o)] E bine ca mi-am spus si eu oful!! In legatura cu orezul din ultima zi: eu am si in Ro si aici rice cooker, care pregateste orezul la aburi( deci simplu), dar eu il mai asezonez cu sare si piper sau delikat. Dar pana la ziua cu orez mai e drum lung!!![V] Aha! Poti manca miere de de albine cu orez???? Esti tare![:)] Spor la supa ta iute![zz] Sa stii ca si eu mai scap intentzionat mai mult piper in supa sau o acresc la maxim ca sa mi se faca sete. Eu de obicei beau putine lichide, iar in timpul curelor pt rezultate se recomanda cam 2 l de apa. (eu nu am baut in viatza mea 2l de lichid, dar acum cu fortzare maxima pot sa beau cau 1l si atunci simt ca imi crapa stomacu`[:(]) Spor la slabit!!!![:p] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucami: Pai, eu beau 2 l de apa plata zilnic, nu numai acum cand sunt la cura [alcool]!!! Cred ca si tura de supa pe care o sa o fac azi o sa fie piperata [:D], asa, ca sa am de ce bea apa. Aseara imi era o foame cand m-am culcat, de imi venea sa rontai perna[:D], dar a ramas intacta!!! Asa ca, azi dimineata la micul dejun am papat 2 boluri pline ochi cu peste fript si cartofi natur cu cascaval ras... hai ca m-am stricat de cap si o iau pe aratura [:D][:D][:D][:D][:D]... Bineinteles ca erau 2 boluri pline ochi cu - ai ghicit - supa de varza!!![bis][bis][bis] Apoi am infulecat niste struguri... Acum imi ghioraie matzele (scuze expresia) de foame, dar ma duc afara sa achit niste facturi si sa fac niste cumparaturi. Cand ma intorc mai execut inca o oala mare de supa din care ma voi infrupta in urmatoarele 2 zile [yami]. Ieri mi-am luat niste branzoici de foi cu branza dulce. Le-am pus in congelator pentru saptamana viitoare [pk][pk]. Pana atunci hai sa slabim si sa ne obisnuim sa mancam putin si sanatos. Te pup [pup][pup][pup]!!! Adi [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-au facut okii cat cepele cand am citit cartofi natur cu branza si peste prajit[wow] [:D] Si ma gandeam "iote ce cura faina tin unii si eu zici ca sunt exilata pe o insula pustie". Si eu am baut o cana de apa si asa de tare imi ghioraie matzele de zici ca am crescatorie de broaste[:D]. Daca trecem si de ziua de maine cu banane si lapte suntem tari! De poimaine e dezlegare la ....pui[cool] Bey Adi am impresia ca tie iti place sa te autoflagelezi[sm]: ce-ti trebui maica branzoaice acu` cand ai 3 zile de cura si te mai asteapta inca-pe-atat??[:D] Astea le-ai luat asa ca sa vezi cata vointza ai?[drac] Sfat prietenesc: daca nu vrei sa clachezi, cand intri pe forum sa nu te impinga pacatul sa dai pe "La bucatarie". Am facut-o eu si mai mai sa musc din calculator[pofta]. Hai bafta![flo] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...