Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (5)


vilma

Recommended Posts

Buna fetelor ! Ma alatur si eu voua,colegele mele de "suferinta" intr-ale slabitului. Am zis ca incep de azi cura cu Supa de varza ,si am ramas cu vorba ca in practica knci. Mi-a promis o colega ca face Supa si imi aduce si mie la servici sa tinem amandoua de azi,eu n-am mancat nimic de dimineata in ideea ca incep cura de azi si cand colo pauza. Eu nu pot sa o fac si sa mananc ca imi vin sa [vom].Am mai incercat o data acum ceva timp si dupa 2 zile de mancat supa de varza mi s-a intors stomacul pe dos. CRISTINA[grasa]&[copil]CRISTINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit Cristina !![bis]La noi(Adi si cu je) astazi ar fi fost ultima zi de cura, asa ca e cam ..spartul targului[:D]. Nu conteaza!Sa stii ca eu o sa te sustin pe toata perioada, daca intr-adevar vrei sa tii cura. [grup] Eu astept sa vad ce rezultate a obtinut si Adi[il] si sa i le comunic si pe ale mele. Astazi la ora 11 seara, ultima zi de cura : 49kg- la start 52!!! Deci 3 kg! Ca inaltime am 168 cm. Eu ma simt un pic dezamagita(ma asteptam sa dau un pic mai mult jos- de! moft de femeie![:D]) dar barbate-meu (care e carcotash de felul lui) m-a linistit urgent. Cica:"de unde draq sa slabesti mai mult?? daca ai mai slabi iti curg oasele"[:D] Deci concluzia: eu mi-s multumita(si de atata multumire am mancat 2 pere si o juma de ciocolata[:I]),barbate-meu e in extaz, mama ma amenintza cu fripturile ei, frate-meu imi zice ca sunt cat un picior de-al lui, iar tata (cu conceptiile lui de razes[:)]) imi repeta: frumoasa e femeia rotunjoara. grasa si frumoasa cu bujori in obrajori[:)]. Aici am incheiat episodul cura! Pupici pt Adi cu care m-am incurajat si ne-am "sprijinit" in momente in care imi venea sa mananc si tastatura de la calculator [pup][flo] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colegei mele de suferinta: Yupiiiiii!!!! Am scapat pe luna asta!!![bum][bum] Felicitari pentru kilogramele pierdute[bis][bis][bis]. Aici e acum 9 jumatate p.m. si sunt si eu cam la sfarsitul curei...[cool][alcool] Am sarbatorit cu o coada de peste la gratar... Numai trebuie sa ma confesez ca azi am scapat la inghetata [mariaj], era in frigider si am infulecat vreo 2-3 linguri [q][q][q]. Dar am platit scump, am simtit-o in stomac cateva ore!!! Acum la spinoasa problema a datului jos. Nu am reusit sa ma duc duminica la sala [bang][bang][bang] (eram cu "rusi"), in concluzie nici nu m-am cantarit, deci nu stiu cat am dat jos... Maine incerc sa ajung, asta dupa ce imi foreaza in gura, ca merg la dentist [;)]... Si, Ralucami, SIGUR iti zic ce arata netrebnicul de cantar!!! DAR, simt ca incap altfel in pantalonii mei in care ma simteam ca un carnat [:D]. Totusi, inca ma simt[grasa], asa ca fix peste 21 de zile ma iau iar la tranta cu supa de varza si alde astea [afro]. Deci, cine mai pofteste, cine mai doreste?!? Ralucami[flo][flo][flo], mii de multumiri pentru sprijinul acordat [pup][bis], ca ai tras de mine [sm] si mi-ai fost alaturi in foamea atroce pe care am trait-o [huta]. Eu mi-am reluat acum bunele obiceiuri de mers la sala [greutati][hop], sa tragi de mine[sm] sa ma tina, ca eu de asta m-am ingrasat, in primul rand!!! Si tu sa te tii de bicicleta aia [bicla] Cand iti mai face cu ochiul o cura din asta, hai s-o facem, ca acum avem experienta...[berica]! Eu am spus: peste FIX 21 de zile, incep din nou, asa ca astept doritoare[si-eu] intr-ale subtiatului[ispita]... GANBATE, Ralucami!!! [asia][japan] Cristina: bine ai venit in clubul "mancatoarelor de supa de varza" [yum]. Sunt si eu alaturi de tine, numai sa-mi spui in ce forma preferi: [sm][mariaj][duel] sau [colegi][grup] [huta] Astept vesti!!! Adi [biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, jos palaria! Ati reusit sa tineti cura - pentru mine nu conteaza asa de tare cat ati slabit... daca ati tinut-o cu adevarat aveti tot respectul meu. Eu am fost la a doua tentativa, impulsionata de voi... Am fost duminica seara la supermarket, mi-am tras o varza organica si niste ardei cu pesticide (ceapa o aveam in casa... la fel ca si rosiile) si m-am culcat duminica seara cu un chef nebun de a incepe de luni o cura serioasa pe care am mai incercat-o si nu am putut-o duce la bun sfarsit. Nu inainte de a tine un consiliu de familie in care s-a hotarat ca nimeni sa nu aiba pretentia la mancaruri gatite, chestii ispititoare, sotul urmand sa manance ca de obicei la servici, iar seara ce-o fi de prin frigider, copilul mare - "ma descurc mama... sunt fata mare" iar cea mica sa pape borcanele procurate si ele cu grija ca sa acopere toata perioada. Ieri, luni am mancat de dimineata 2 felii de ananas si un mar si ma indreptam spre pranz spunandu-mi ca nu e chiar asa de rau... La pranz mi-am mancat constiincioasa supa de varza (2 castroane) dupa care mi-am luat un desert substantial - 2 felii de pepene rosu si un ciorchine de struguri. M-am simtit satula si mi-am zis din nou - hai ca merge... Insa... pe la ora 4, m-a apucat un lesin si o foame sora cu moartea - nu mai aveam nici o putere, o borfaiala prin burta si o kkre pe masura, imi tremurau si mainile asa ca pe la ora 6 am tzipat cat m-au tinut plamanii (la telefon, evident) la barbatul meu sa vina acasa sa ma duca sa mananc ceva ca simt ca o iau razna. Nu eram in stare nici sa conduc masina, ca de altfel eram de mult la masa undeva... Asa ca, s-a dus si ultima mea speranta de a da jos cele 7 kile pe care le mai am de dat dupa nastere [bang][bang][bang] Dati si aici la mine un sfat ceva... chiar nu mai am nici o sansa? Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamamariana
Fetelor, jos palaria! Ati reusit sa tineti cura - pentru mine nu conteaza asa de tare cat ati slabit... daca ati tinut-o cu adevarat aveti tot respectul meu. Eu am fost la a doua tentativa, impulsionata de voi... Am fost duminica seara la supermarket, mi-am tras o varza organica si niste ardei cu pesticide (ceapa o aveam in casa... la fel ca si rosiile) si m-am culcat duminica seara cu un chef nebun de a incepe de luni o cura serioasa pe care am mai incercat-o si nu am putut-o duce la bun sfarsit. Nu inainte de a tine un consiliu de familie in care s-a hotarat ca nimeni sa nu aiba pretentia la mancaruri gatite, chestii ispititoare, sotul urmand sa manance ca de obicei la servici, iar seara ce-o fi de prin frigider, copilul mare - "ma descurc mama... sunt fata mare" iar cea mica sa pape borcanele procurate si ele cu grija ca sa acopere toata perioada. Ieri, luni am mancat de dimineata 2 felii de ananas si un mar si ma indreptam spre pranz spunandu-mi ca nu e chiar asa de rau... La pranz mi-am mancat constiincioasa supa de varza (2 castroane) dupa care mi-am luat un desert substantial - 2 felii de pepene rosu si un ciorchine de struguri. M-am simtit satula si mi-am zis din nou - hai ca merge... Insa... pe la ora 4, m-a apucat un lesin si o foame sora cu moartea - nu mai aveam nici o putere, o borfaiala prin burta si o kkre pe masura, imi tremurau si mainile asa ca pe la ora 6 am tzipat cat m-au tinut plamanii (la telefon, evident) la barbatul meu sa vina acasa sa ma duca sa mananc ceva ca simt ca o iau razna. Nu eram in stare nici sa conduc masina, ca de altfel eram de mult la masa undeva... Asa ca, s-a dus si ultima mea speranta de a da jos cele 7 kile pe care le mai am de dat dupa nastere [bang][bang][bang] Dati si aici la mine un sfat ceva... chiar nu mai am nici o sansa? Mamamariana
[:D][:D][:D] Mamamariana, incearca sa mananci in timpul zilei orice, dar ponderat, iar la ora 18 sa-ti servesti ultima masa (manaca binisor). Daca te mai apuca foamea dupa ora 18, ia un fruct sau un iaurt dietetic. Cauta sa eviti fainoasele. Bea 2l de lichide pe zi. Si incearca sa bei ceai verde, iti taie pofta de dulciuri. Crede-ma, cu timpul se vor vedea rezultatele. Bafta! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamamariana: [hia] In primul rand, multumesc pentru aprecieri! De ce nu ai zis nimic ca intri si tu pe cura? Ca am fi tras de tine si nu te-am fi lasat asa usor[fuga]!!! Acum, in legatura cu cele 2 castroane de supa urmate imediat de pepene rosu si struguri!!![ups] Pai, eu trebuie sa fug la baie numai cand ma gandesc la ce ai mancat si cum le-ai combinat [:D]. Trebuie sa recunosc ca si mie mi-au cam ghiorait matzele in primele doua zile si, in general, am cam fost tot timpul oarecum balonata, dar am trecut cu bine. Poate ar fi fost bine sa iei si tu niste fructe mai consistente: portocale, ananas (asa cum ai zis). O alta chestie ar fi sa nu intri de la mancat "fulltime" la cura de supa de varza, ca e normal sa te apuce lesinul... Eu am redus cantitatea de mancare incet-incet inainte de a intra pe cura, asa ca primele trei zile, desi au fost cumplite, nu au fost chiar criminale. Sa auzim de bine, Adi[biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamamariana ce pacate ai avut de a dat ghinionul asta cu diaria peste tine???[:-)))][:-)))][:-)))] Adevarul este ca ar trebui sa ai stomac de fier sa nu ti se intample nimic dupa combinatzia pe care ai facut-o.[:D] De ce nu ai dat nici un strigat pe aici cand te-ai apucat de cura, ca poate iti sustineam moralul cat de cat! Sau voiai sa mergi pe sest si sa ne anunti rezultatele doar?[:D][:D] Lasa mamamariana ca o sa tinem iar cura(uite ca Adi s-a anuntzat deja) si atunci poate ca o sa se lase cu rezultate. Adevarul este ca primele 3 zile sunt criminale!!! Si mie mi-a fost destul de greu! [pup] pt incurajare! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[batetoba][batetoba][batetoba]ANUNT: Fetele care sunt interesate cat am slabit cu dieta cu supa de varza - azi la sala m-am cantarit si am 55 kg, de la 57.5 cate aveam cand am inceput. Deci, am scapat de 2.5 kg. ALELUIA!!![bis][bis][bis] Ralucami: [pup] Multumesc mult pentru suport moral. Azi am continuat pe acelasi ton, adica mancat putin, chiar nu prea mi-a fost foame si nici nu am de gand sa revin la obiceiuri nesanatoase!!! Sa auzim de bine, Adi[biz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Durduliilor (sic!), Am mai scris si la alt subiect: eu nu cred in diete si de sport nu prea am timp... Eu nu maninc dupa 6 seara. Si am reusit sa cobor pina la 5 Kg. Bine, daca e vorba de mai mult... cred ca e bun joggingul. Va pup si slabire usoara, Camelia. [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...