Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iubesc Romania asa cum este


Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu iubesc Romania asa cum este cu cele bune si mai ales cu rele. Si cand iubesti ceva (pe cineva) ii iubesti si defectele.... Si nu ii inteleg pe cei care nu iubesc Romania, de ce se mai duc prin "vizite" pe-acolo. Mie cand nu-mi place undeva nu ma mai intorc acolo veci! Adela & [biz]Julia (1 an si 2 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am plecat demult din Romania, si totusi imi place sa ma intorc in locurile copilariei mele, chiar daca am stat la bloc. Si la tara imi place unde lumea e linistita si calma, parca acolo nu trece timpul asa rapid... Am avut si eu momente mai "critice" cind am revenit in vizita la Mamaia (in 1998) unde nu mai fusesem din 1981, si am revazut hotelurile la care stateam atunci si mi-am fixat privirea asupra lor ca sa nu vad ce e in jurul meu (femei cu ata in fund, figuranti, etc), ca sa ma cred macar citeva clipe in 1981 ! Nu ca era prea buna viata atunci, dar eram copil si fiecare "ciunga" cumparata cu 5 lei bucata era un eveniment pentru mine. Oricum acolo unde ne-am petrecul copilaria ne va place intodeauna cel mai mult. Eu caut sa las spiritul critic la o parte cind merg in Romania, si sa ma gindesc defapt ca am venit sa-mirevad familia si locurile pe unde m-am plimbat cind eram mica. Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mirela mesajul tau m-a emotionat mult si pentru ca iubesc cu aceeasi patima Romania si in special acest colt de rai care se numeste Bucovina,vreau sa te intreb, oare chiar exista vreo legatura intre faimoasele manastiri din Bucovina(simbol al biruintei, credintei si iubirii de tara) si o viata anterioara(sau reincarnare) cel putin asta inteleg din fragmentul"..sa tresar cind o vaca bareaza drumul european si sa imi reamintesc in tacere de o viata anterioara nu prea departata si nici prea apropiata care imi provoaca o unda greu de descris in cuvinte. " In rest mii de [flo][flo][flo][flo]pentru gindurile frumoase Amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a pus un nod in git si pling ca o proasta ce sint ,nu ma intereseaza ce au scris ceilalti nici nu mi-am aruncat ochii pe rindurile lor ,prea mult naduf si prea mult dor am de rabufnit ,abia mai pot sa ma opresc din plins ,bine ca nu-i nimeni acasa sa ma vada,m-am luat cu grijile de zi cu zi si cu viata de familie si am crezut ca nu mai am nevoie de nimic si ca viata mea e aici acum ,da asa este viata este aici dar sufletul aiurea ,degeaba incerc sa ma mint si sa ma pacalesc ,niciodata nu se va schimba nimic,[flo] Aura&Luca,18 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da' veniti fetelor inapoi, dac-o iubiti asa de mult ca tara va asteapta cu bratele deschise, ce mai asteptati? Asa de la distanta si cind nu te afecteaza ceea ce se petrece in ea e usor s-o iubesti, dar intoarceti-va, stai aici si mai vorbim... Eu n-o iubesc, se supara cineva????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adi65
Da' veniti fetelor inapoi, dac-o iubiti asa de mult ca tara va asteapta cu bratele deschise, ce mai asteptati? Asa de la distanta si cind nu te afecteaza ceea ce se petrece in ea e usor s-o iubesti, dar intoarceti-va, stai aici si mai vorbim... Eu n-o iubesc, se supara cineva????
[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Venim dar numai in vizita ca mai avem parintii si fratii si ne este dor de meleagurile noastre dar sa traim acolo nu cred ca se mai poate,nu ai siguranta zilei de maine totul se scumpeste de pe o zi pe alta si greu realizezi ceva,cum a spus si Alexandru e invidia prea mare,multa ura intre oamenii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...