Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cineva,acolo sus,ma iubeshte!!!


EDDY

Recommended Posts

[hia] Dragii mey preteni,va mai amintitzi ce va faceam capul mare,pe chat,cu problemele mele referitoare la traiul in casa cu socrii?Ei bine,vreau sa va spun ca in maxim doua luni juma'scap de ei [bis][bis][bis] !!!Hai sa va spun shi cum:pai la 5 minute de unde locuim noi,s-a hotarit primaria sa mai ridice 2 mini-blocuri,fiecare cu cite 2 apartamente care sa fie locuite de pensionarii din sat.Dar ce te faci cind in sat sint 55 de familii ce au in dotare pensionari mai mult sau mai putzin incomozi in casa shi ai disponibile doar 4 apartamente?Faci o tombola!Din 55 de cupluri pensionate,au depus cererea de repartitzie doar vreo 30-35,printre care shi "iubitzii" mei socrii,eu aflind asta abia acum vreo luna,doua poate,cind intr-o dimineatza,m-am trezit in urletele Naomiei,care se trezise din cauza zgomotului ce era produs in living-ul de la parter de o mina de preteni de-ai socrului;era totushi numai 6.30 A.M.[bang] !Nu era pentru prima data,eu dormisem numai 2-3 ore puse cap-coada,din cauza plinsetelor nocturne ale gargaritzei,asha ca va imaginatzi ca am explodat!Am coborit in living,i-am intrebat pe totzi numai daca shtiu ca in casa este shi un copil,dupa care am scos pasarica:GATA!Io nu mai pot face fatza acestui stil de trai asha ca imi iau fata shi ma mut cu kirie!Nu va spun ce fetze aveau totzi,dar nici acum nu shtiu daca erau asha shokatzi ca m-au vazut pentru prima data urlind sau pentru ca aveam o fatza shi o tzinuta...kiar de skandal [;)] !In fine,a incercat sotzu' sa ma calmeze,fara nici o shansa,ca dupa ce am terminat cu linishtirea printzesei,skimbarea pampersului,facutul laptelui shi dat sa pape la Naomi,sa-mi spuna ca va merge el la respectivii sa ii roage sa vina ceva mai tirziu in vizite,bla-bla-bla. Dar sa shtitzi ca oricum musafirii n-au plecat pina la ora 9.00 de la noi.Io v-am zis ca nesimtzirea ie in floare in zona asta shi n-am exagerat delok,mai ales ca a doua zi povestea s-a repetat!Cu altzi preteni dar la fel de matinali asha ca plingind,i-am zis sotzului ca io kiar nu mai pot!Plec shi gata!Nu-mi pot creshte copilul in conditziile astea [soc] !Abia atunci mi-a zis shi sotzu',ca au depus shi ai lui parintzi cerere pentru unul din cele 4 apartamente noi shi ca ashteapta tombola!Frectzie la un picior de lemn,dupa parerea mea!Ce shanse sint ca din 30-35 de cupluri,sa cishtige shi ei?Nule,am zis io dar,acum o saptamina,in timp ce mergeam sa-i facem pashaportul gargaritzei,conducind calm,sotzul ma intreaba:Itzi aminteshti de ce itzi spuneam cu tombola la alea 4 apartamente,ai mei cu cerere shi ei...[?] Sigur ca imi aminteam dar la fel de sincer shtiam ca nu va fi cum sper eu,asha ca nu ma mai gindeam!Apoi,tot el imi spune:"AU CISHTIGAT!Se pot muta kiar miine,dar tzinind cont ca sintem in sezon shi avem mult de munca,te deranjeaza daca pleaca abia cind terminam?Adica la sfirshit de Noiembrie?"Nu pot sa va spun cit de greu m-am abtzinut sa nu kiui de fericire;totushi sint parintzii lui,nu?Am zis ca din partea mea este ok dar nu m-am putut abtzine sa nu-l intreb:"Dar ishi iau shi jivinele cu ei?";jivinele fiind 2 pisici ce mi-au facut viatza mai nashpa de cind am nascut dar acuma,fiindca v-or disparea shi ele(SPER),nu le mai shutuiesc,ca inainte ci doar cind le prind [:D] caci au invatzat lectzia:unde-i Eddy,nu-i loc de ele ci numai de Naomi ! Am vrut sa va spun inca de cind am aflat dar sincer,mi-a fost teama sa ma bucur prea devreme!Kiar daca le-a venit shi actul de la primarie,pina nu-i vad ieshitzi pe usha cu bagaj cu tot,nu ma pot bucura cu adevarat!Parca tot mi-e teama sa nu se suceasca ceva,Doamne Fereste!Oricum,multzumesc Lui Dumnezeu,Sfantului Anton shi Fecioarei Maria ca sint linga mine,ma ajuta,mi-au ascultat mereu rugile shi mi-au mai aratat inca o data ca EXISTA CINEVA,ACOLO SUS,CARE MA IUBESTE!!! Asta-i the happy end of my story dar am sa va mai spun odata shi in ziua cind se v-or muta,ca sa bem impreuna o bericioaica virtuala [berica] shi sa va bucuratzi pentru mine ca in prima zi home alone,am sa umblu de dimineatza pina seara numa' in sutien shi bikini prin TOATA casa [ispita] ! Dulci [pup] shi multzam ca m-atzi ascultat [asia] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bis]Felicitari pentru castigarea tombolei[bis] si nu in ultimul rand ma bucur mult pentru voi trei ca aveti casuta voastra numai pentru voi. Te asteptam cu berica si cu vesti cat mai bune in urmatoarele luni si nu uita niciodata ca "Acolo sus cineva te iubeste" [;)] Numai bine, Katink Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari !!! Acum ai sa poti face ,ce-ti vrea "muschiul "tau si nu ai sa mai ai in ceafa tot timpul ,ochiul atent al soacrei[duel].[bis] Sigur urmeaza [cina2] dupa care [xinpat]si mai apoi[asia][bb]mic. Uraaaa.Sa fiti fericiti si sa va bucurati impreuna de ceeace inseamna libertate deplina. Primit poze de la [japan]. Vazut[copil]frumos.Sa va traiasca! Krissias si Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga EDDY, dupa nori intotdeauna vine soare. Si ma bucur pentru voi. Ar trebui felicitati cei de la primaria de acolo cu astfel de proiecte,la mai multe, poate ii invata si pe cei din ro [:D] Legat de pisici nu stiu ce sa iti zic, eu am avut spre ingrijire pentru cateva luni un motan al unor vecini care au plecat pentru 5 luni in America si mi-a fost de ajuns. Imi plac animalele dar afara nu in casa. Cel putin Diana mea a fost ocupata pana peste cap cu hranitul motanului. [;)] Ai grija cu noul costum de casa pentru luna noiembrie, vecini ai, cum e vremea acolo atunci?? [;)] Bfata multa in tot ce v-ati propus si liniste in casuta voastra. Cu drag Ciufulici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...