Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bani pentru studii


Recommended Posts

[RO]Im Romania, firmele de asigurari se ocupa. Si noi am facut la ING Nederlanden asigurare ACADEMICA.Putem sa scoatem si noi banii inainte sa implineasca copilul 18 ani.Este un lucru bun si merita, pentru ca guvernul nostru nu contribuie cu nimic. MARIANA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by khristin
Partea buna in Canada, e ca eu someri prea des nu am prea vazut (cu exceptia celor care nu vor sa munceasca, si stau bine merci pe welfare), ca sa nu mai spun de cei cu facultati, unde nici macar nu se pune problema in a nu-si gasi un job pe masura.
Kris, are you kidding me ?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by LIONI Este un lucru bun si merita, pentru ca guvernul nostru nu contribuie cu nimic. MARIANA
Da-mi voie sa te contrazic. Din fericire la noi invatamantul pre si universitar este inca gratuit, daca inveti. Si chiar daca nu, cel putin poti face un liceu decent fara probleme... Ai dreptul sa urmezi gratuit o facultate. A doua se plateste. Nu-i chiar asa de rau. Mai rau e ca desi suntem renumiti pt invatamantul nostru, cred ca economia noastra este super saturata de licentiati la diverse facultati rasarite si acreditate peste noapte. Uneori ma intreb ce meserie mi s-ar potrivi, pt ca nu stiu daca voi avea sansa sa profesez ce am studiat. Florina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...