Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spaga mai presus de lege!


Recommended Posts

singurul meu incident serios cu politia a fost o triplare cu depasirea liniei continue. Triplarea aste se datora faptului ca doi taximetristi blocau cele 2 benzi stand de vorba in paralel. La 2 metri de ei politia statea si lua carnete sau spaga depinde cat de darnic erai. La comentariu ca de ce nu amendeaza politistii mi-a raspuns ca de ce ma dau desteapta si ca am gura prea mare nu am raspuns nimic. In rubrica cu declaratia soferului a scris rapid nimic de comentat si m-a pus sa semnez. Ceea ce nu am facut si nu as fi facut nici daca ma aresta. E dreptul meu sa completez acolo si am scris exact situatia in 3 cuvinte . Dupa care am mers si am depus reclamatie cu proces verbal cu tot. Vreau sa spun ca sefii m-au tratat f frumos , PV anulat si fara sa fie nevoie de proces sau altceva. Asa ca in cazul prietenei tale nu da verdictul fara lupta. Basca greseala enorma pe care ea a facut-o semnand o declaratie de genul ala si recunoscandu-se vinovata de ceva ce nu a comis. Daca acea persoana a mai comis un accident cu o zi inainte si puteti dovedi asta cred ca munca va fi mai usoara! marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
De fapt eu cand am deschis subiectul speram sa aud ca exista si cazuri in care legea a fost mai presus de spaga, dar se pare ca singurul de pana acum a fost al Marinei. Eu personal n-am intalnit cazuri in care sa vina un politist si sa spuna ca alt politist a gresit, din contra, isi iau apararea unul altuia, indiferent cat de absurda este situatia. Nu dau verdictul fara lupta, lupta abia incepe, o sa aflu diseara care a fost rezultatul reclamatiei. Dar tare mi-e teama ca tot demersul va ramane fara nici un rezultat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmine, sunt de acord.Dar totusi...ma gandesc cat de usor se ia carnetul de conducere in Romania(spaga....normal).Sunt putini cei care-l iau de drept..Si ma gandesc cu groaza ce pericole reprezinta pentru ceilalti oameni..Au fost atatea cazuri, cand au fost accidentate persoane pe trecerea de pietoni, au murit nevinovati, dar totusi mortul e vinovat.Nu spun ca politia e chiar la pamant, dar sunt multi politai ce o fac de rusine.Si e rusine!!!Pacat ca banul isi spune cuvantul, si nu adevarul......pacat[:(] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...