Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INTALNIRE DC IN BUCURESTI,PE 12 OCTOMBRIE


Lia

Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am vrea sa venim si noi(Adita cu Antim de 2 ani si Elena de 4 luni, eventual si cu tati), dar n-o sa reusim decat dupa ora 12, poate chiar mai tarziu. In ceea ce priveste locul, Magazinul Unirea suna bine in caz ca nu o sa fie vreme de parc. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De abia asteptam sa ne inscriem si noi pe lista! Respectiv bb Ilinca (1 an si 4 luni), mami Andreia si tati Geo (daca reusim sa-l convingem). Si noi am prefera tot Tineretului, dar ne vom supune majoritatii, pana la urma. Chestia cu pestisorii este minunata, Ilinca ii hraneste zilnic. Si sa stiti ca au aparut si ratele, iarna avem si lebede. Asa ca asteptam sa se hotarasca unde si cand si venim. Pupici, Andreia si Ilinca. ABrotea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutik foarte voios![:)] Pana in momentul de fata sunt inscrisi pe listuta 66 de adulti si 44 de copilasi. Probabil ca "listuta" va deveni si mai lunga,deci cred ca trebuie sa incepem sa ne gandim serios la locuri de intalnire SPATIOASE,ca trebuie sa incapa mai bine de 100 de oameni.Cred ca ar trebui luata in considerare si varianta ca 12 octombrie ar putea fi o zi ploioasa,cu vreme urata si atunci va trebui sa gasim un loc acoperit. Probabil ca cel mai simplu ar fi sa ne vedem intr-unul dintre parcurile enumerate.Care din aceste parcuri are in apropiere un local MARE (restaurant/terasa acoperita/cofetarie,etc.),care nu e foarte aglomerat de obicei? Va rog sa va ganditi si sa faceti propuneri concrete,pentru ca sa putem avea o intalnire reusita.Va multumesc! [pup] Lia&Andrew
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lia
Salutik foarte voios![:)] Care din aceste parcuri are in apropiere un local MARE (restaurant/terasa acoperita/cofetarie,etc.),care nu e foarte aglomerat de obicei? Va rog sa va ganditi si sa faceti propuneri concrete,pentru ca sa putem avea o intalnire reusita.Va multumesc! [pup] Lia&Andrew
Ziceti voi ca nu îndeplineshte toate conditiile locu' din parcu' IOR, unde ne mai întâlniram?? Bun, cu exceptia distantzei, poate (pentru unii). Acuma shtiu ca par caraghioasa, ca e chiar lânga casa mea si iar o sa iasa scandal ca de ce acelashi loc shi de ce nu în alt parc shi..shi..shi...Da' zau! loc e, lume nu prea, copiii stau "îngraditzi" , adeca nu trebé sa alergam dupe ei, terasa este, shi cu umbrele shi cu mese înauntru...Ziceti voi ca nu'i loc bun de întâlnire... Si'acu, ca sa nu începeti iar ca tragem fiecare pe parcu' de lânga casa, io va postez raspunsul dat Liei pe aceeasi tema, ca sa vedeti ca m'am interesat si pin alte parti: " In parc (daca vremea ne lasa): e adevarat ca fiecare "trage" pe parcul cel mai apropiat de casa lui..Din pct. meu de vedere nu agreez nicicum ideea cu întâlnitu' pe marginea lacului, la admirat de pesti si alte labareli!! Ma si vad alergând ca zevzeca dupa Vladutz! Te asigur ca n'am mai putea schimba nici o vorba! Sa nu mai zic ca am o obsesie cu apa pâna când o învatza Vladutz sa înoate!! Desigur, e foarte convenabil pentru cele care mai au înca copilashii în carucior.. Se pare ca vremea o sa tzina cu noi, deci ar merge si varianta "în aer liber", dar trebuie ales cu grija locul de îantâlnire. Fara prea multa aglomeratzie, ca shi'ashea suntem noi numeroshi, si fara pericole pentru copii. Referitor la parcuri, ne mai consultam zilele astea. Un McDonalds...suna tentant dar cred ca nu vom avea loc. Desi, Lia, dintre toti cei care s-au înscris fii absolut convinsa ca nu vor veni decât...sa zicem cam 60%. Asa s-a întâmplat la toate întâlnelile!!Un Mc nu cred ca ar merge, totushi, nici macar pentru ashtia 60% Am sunat adineauri la Mobexpert, unde ziceam ca shtiu ca exista un loc de joaca. Chiria nu este mare deloc (1.000.000 de lei pentru grupuri mai mari de 10 copii) dar sunt o gramada de dezavntaje, desi spatiul este foarte mare: nu au decât o piscina cu bile de burete, un tobogan shi niste casute de plastic, intra maxim 30 de copii, barul de alaturi este ultrascump...ca sa nu mai zic ca este destul de departe cam de toate cartierele...Deci cam pica si varianta asta... Nu stiu ce sa zic....In momentul asta chiar nu am nici o idee care sa mearga...Cele doua intâlneli organizate în vara asta în parcul IOR au fost absolut OK, din varii motive, dar este exclus sa ne întâlnim tot acolo, ca ne sare lumea'n cap!! (Eu acolo stau) Nu shtiu...ma mai gândesc si promit ca ma strofoc sa vin cu o solutie la problema asta. " VENITI SI VOI CU PROPUNERI CONCRETE SI VIABILE! Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...