Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asistata sau nu de sot la nastere???????


julia23

Recommended Posts

Si eu ma numar printre mamicile asistate de tatici la nastere si va spun ca e un lucru extraordinar. As fi trecut mult mai greu peste acele momente daca nu ar fi fost acolo sa ma incurajeze si sa ma tina de mana.Desi travaliul a durat putin, durerile mari mai putin de o ora, el a fost alaturi de mine si a putut sa-si vada fetita din prima clipa. A fost foarte fericit pentru ca a putut face asta. mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutari la toti parintii si viitorii parinti.Am avut privilegiul sa asist la nasterea naturala a fiului nostru AlexandruCalin.Sint fericit ca am fost in momentele dificile alaturi de sotia mea.A fost o nastere grea deoarece puiutului nostru i-a placut la mamica in burtica si a stat peste termen 15 zile.Am avut sansa sa intalnim o echipa de profesionisti.In general aici se naste natural si in cazuri extreme se face cezariana.Unii Kiwi prefera sa nasca acasa sau in apa ;noi insa am optat pentru varianta spital.Inca din primele luni viitoarele mamici sint luate in evidenta si absolut toate analizele sint gratuite.In general barbatilor nu le place sa asiste la nastere ,adevaratul motiv nu stiu care ar putea fi ,poate ca nu vor sa auda strigatele de durere ........ nu vorbim de cazul in care se face cezariana.Este o mare minune momentul in care apare acel suflet de om si momentul in care incepe sa respire este un miracol.Pentru mine a fost ceva fantastic.Acele momente nu au facut altceva decat sa cimentuiasca dragostea fata de sotia mea.Personal eu cred ca ar trebui ca sotii sa asiste la nastere. Un tata fericit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...