Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

An o intrebare


Dana_

Recommended Posts

Primesc banii de la casa de pensii de 5 luni. In fiecare luna am luat aproape la fel(diferente de 10-20 mii).Cum se face ca luna aceasta am luat cu 700 mii mai mult?Am inteles ca banii se iau in functie de zilele lucratoare...dar totusi sunt multi bani in plus. Pe langa asta si la banii de maternitate(de la servici)am luat cu 200 mii mai mult si de fiecare data luam cam la fel. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de Dana_
Primesc banii de la casa de pensii de 5 luni. In fiecare luna am luat aproape la fel(diferente de 10-20 mii).Cum se face ca luna aceasta am luat cu 700 mii mai mult?Am inteles ca banii se iau in functie de zilele lucratoare...dar totusi sunt multi bani in plus. Pe langa asta si la banii de maternitate(de la servici)am luat cu 200 mii mai mult si de fiecare data luam cam la fel. Dana
Au mai aparut si indexari. Poate te incadrezi in acestea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In subiectele : Sticky (primele subiecte de pe pagina)se scrie despre indexari,dar dintr-o indexare de 2.64 % nu prea rezulta 700.000 lei,se te interesez la CNPAS daca te nelinisteste ca primesti mai multi bani -sigur te gandesti sa nu fie o greseala si sa retine mai tarziu. ili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e vorba de o greseala.Eu primesc lunar cam 8660000,acum am luat 9340000. O prietena primeste 9700000 iar acum a luat 10500000.Am mai auzit si alte cazuri.Banii de la servici ii iau pe card,de obicei luam 1200000,acum am luat cu aproape 300000 mai mult.Eu ma bucur ca iau atatia bani,sa nu se inteleaga ca sunt suparata[cheers],dar totusi nu-mi dau seama cum primim acum mai mult si alta data nu. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...