Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Catalina la momentul turtei...


bebi

Recommended Posts

A venit si momentul sa suflam prima lumanare de pe primul tort si sa taiem turta Problema mea e ca nu stiu cum se procedeaza, ce trebuie sa fac eu si ce trebuie sa faca nasa? Va rog, ajutor, ca n-am pe cine sa intreb.... Stiu doar ca se taie inainte de 1 an...atat.. Va pupa Catalina Karaitoarea si Mami Zombie[neand] Love is all around
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hai sa ti spun ce mi mai amintesc eu de cind i am rupt turta finei mele: i am cumparat lucrusoare,2 rinduri si un lantisor de aur cu cruciulita dar astea nu sint obligatori din partea nasei.eu am facut si turta acasa din compozitie de check.tot nasa trebuie sa i taie fetitei putin din par,in forma crucii. voi trebuie sa faceti o mica petrecere(cu ceva de mincare si bautura).finii mei mi au cumparat un cadou simbolic. tu trebuie sa pui pe o tavita mai multe obiecte din care fetita trebuie sa si aleaga 3(foarfeca,piepten,ceva de aur,argint,bani,ac,ata,ceas,un pix,un caiet micut si ce mai vrei tu) sa ti traiasca fetita,sa fie sanatoasa si sa si aduca numai bucurii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebi, sti bine ca si noi suntem la acelasi moment. Din pacate sau din fericire si eu si nasa suntem din Petrosani, unde nu exista obiceiul asta. Cred ca cel mai bine e sa intrebi preotul care a botezat-o cum se procedeaza. Hai va pup, Nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...