Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sint trista rau,rau,rau


EDDY

Recommended Posts

[ups] Dragele mele pr'etene,imi cer milion de scuze la voi,pentru ca v-am speriat prin titlul mesajului meu dar daca scriam exact cum ma simt...va bagam la trepidatzii 220 [soc] ! Iris,eshti o dulce ca de obicei [:X] .Da,slaba consolare mi-ai dat dar totushi...o consolare,nu?[flo] Cit despre limba germana...nu este ea kiar melodioasa,ci mai degraba taioasa dupa cum o aud eu shi sincer,nu mi-ar face placere sa o invatz dar daca ash fi nevoita,cred ca ar fi ceva mai ushor cu alfabetul lor,decit cu hieroglifele astea japoneze. Adela,[:X] ca sa-tzi treaca sperietura!Sa shtii ca intentzia mea nu a fost sa scutur pe nimeni sau sa indemn pe cineva la invatzat!Nu!Am deskis subiectul ca este ceea ce ma doare foarte rau la momentul de fatza shi ma vaitam shi io la voi.Shi tu,ehti norocoasa soro cu limba franceza!E-adevarat ca io nu pot sa o inghit nici cu 1 kg de lamii,datorita r-ului ala din git,care mi se pare mereu spus in sictir,dar intzeleg cite ceva datorita anilor de studiu din shcoala generala shi liceu shi mai ales ca ii aud deseori pe sora-mea shi membrii familiei sale vorbind franceza.Shi oricum franceza este mult mai apropiata de romana decit japoneza,care este perfect //!Ia [flo] shi spor la invatzat! Anita,bafta la shcoala shi ca sa te incurajez shi pe tine,itzi spun din experientz proprie ca shi greaca cipriota,kiar daca este mai cu sh decit greaca vorbita in Grecia,tot este mai ushoara ca japoneza.Da,are un alfabet mai greoi dar unul singur,nu 3 ca japoneza![:X] shi sarcina ushoara in continuare! Florys iubita,de cind nu ne-am mai auzit...Kiar mi-era dor de voi [hia] !Sint de acord cu tine,dar daca te-ar pune Sarah sau James,sa le citeshti poveshti in libaneza?Shtiu ca in Liban,la shcoala se studiaza in limba franceza shi majoritatea libanezilor vorbesc shi franceza shi engleza.Am fost 1 an shi un pic in Liban shi taaare ash mai veni intr-o vizita!Dar scrisul in araba...PAS!Cit despre socrii,NO PROBLEM!Tre'be sa plece [neand] ;inca un bob zabava! Hannen,shtii de cite ori mi-am pus shi eu problema inshtiintzarilor trimise de educatoare,invatzatoare,parintzilor?Dar despre shedintzele cu parintzii la care in mod normal trebuie sa mearga mamica?Uff,este jale mare pe capul meu shi imi este nu imposibil dar foarte greu sa studiez shi sa invatz singura!Sint convinsa ca v-oi mai progresa pina va merge Naomi la shcoala dar oricum ma simt penibil.Asta este realitatea [bang] ! Raluca,nici aici nu se gasesc reviste sau cartzi in alta limba decit japoneza dar sincer,nici nu ma intereseaza!Daca vreau sa citesc,primesc tot ce doresc de acasa,in limba romana.Shi da,sigur ca aici v-oi ramine atita timp cit aici am familia!Oare crezi ca ash putea locui in alta parte fara ei?Cit despre ce va crede Naomi despre mine shi faptul ca nu pot scrie shi citi in limba tzarii in care locuiesc,cred ca nu o va incalzi cu nimik faptul ca,vorbesc,scriu shi citesc in alte limbi de circulatzie internatzionala(engleza shi italiana),ca ma descurc perfect in romana [:D] sau ca pot face conversatzie in alte limbi ce nu au absolut nimik in comun cu [japan] Oricum,[pup] la tine pentru suport shi sa shtii ca io n-am sa-i spun nicioadata,dar NICIODATA,gargaritzei mele ca io sint gaijin,pentru ca nu sint!Sint gaikoku jin shi asha v-oi ramine [RO] ! [pup] dulci la toate mamicutzele din strainatatzuri shi...cum prindetzi timp liber,burta pe carte ca altfel ie jaaale mare cu copkii noshtrii,in viitorul ce mi se pare ca se apropie cu pashi uriashi;parca ieri ma plingeam pe chat ca nu mai nasc shi miine-poimiine am don'shoara mare linga mine!Uff,abia ashtept vacantza la Romanika [bis][bis][bis] ;hai ca deja trec off-topic [;)] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hopsieu] Tot io!Dana draga,multam de apreciere shi scuze ca itzi raspund separat dar cind am inceput io sa scriu polologhia asta de raspuns anterior,tu nu postasei inca!Sigur ca ai avut timp suficient la cit m-am lungit io [:I] ! Multzi [pup] la Diana cu zulufi shi tzie [flo] ca te-am speriat, Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...