Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand sa-i tai motzul?


MadyCM

Recommended Posts

Nu stiu ce sa fac deloc in privinta taiatului motzului: la un an, la 2? Argumente pro 1 an: nu va trebui sa ma chinui cu el peste vara cu parul lung si in privinta alesului (chestia aia ca ii pui in fatza o tava cu multe si de toate si ce va alege, spre aia se zice ca se va indrepta in viatza) e destul de mic ca sa faca o alegere..... neviciata ;) Argumente pro 2 ani: vreau sa am ce sa ii pastrez amintire (coditza, pe care in acest moment nu o prea avem) si... cam atat.... Voi ce ziceti? (Scuze daca a mai fost un astfel de mesaj, dar cum nu merge cautarea....) Pupici! Corina si bb Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lui Vladut i-am luat motu' la 1 an. Nu cred ca are rost sa-l chinui pe bb cu parul lung pana la 2 ani, sa-i faci codita, sa stea la pieptanat mai ceva ca o fetita s.a.m.d. Oricum pe el nu-l intereseaza codita pe care vrei tu sa o pastrezi, eu nu-mi amintesc sa fi intrebat-o pe mama de codita [:D] Nici Vladut nu avea foarte mult par dar in enerva teribil, se scarpina pe la urechi de mama focului, il gadila si nu suporta [:D] Poti pastra si o codita mica amintire daca vrei. Asta e parerea mea, copilul este al tau [:D][:D][:D] , faci cum crezi. Mariana & Vladutz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nepotului meu i-am taiat motul la 1 an si nici el nu avea prea mult par pe vremea aceea, plus ca era foarte moale. Gandeste-te ca vine vara, copii transpira foarte tare, se murdaresc si se irita al naibii de usor. Noi toata vara l-am tuns 1 si a fost foarte bine atat pentru el, cat si pentru noi. Poti sa-i pastrezi cele cateva firicele de par pe care i le tai la 1 an pe un ban de argint lipit cu ceara. Asa o sa aiba ce avea ca amintire si tu si el! Succes, Dea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...