Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din ciclul : ce legi da guv Romaniei..:))


MariaM

Recommended Posts

cei care comercializeaza cosmetice si detergenti...sunt obligati din Dec. sa prezinte ca prod lor nu fac rau animalelor... In cazul firmei noastre (cosmetice , parfumerie)....trebuie sa ne ducem la ferme de animale, sa le dam cu oja, parfum, mascara, fard, ruj...si sa vedem daca nu le apar bube si ciuperci...si cel mai bine se fac pe oi si pe vaci.... e..acum ...imaginati-va un repr al firmei noastre cum da cu ruj...vacii, ii face ochii ...unei oi...si tot asa... si ce spun eu...nu este gluma... afara ...ok...scrie pe :nu este testat pe animale"....este ok... dar in romania nu...trebuie testat pe animale.. so... Maria&Vladut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de MariaM
cei care comercializeaza cosmetice si detergenti...sunt obligati din Dec. sa prezinte ca prod lor nu fac rau animalelor... In cazul firmei noastre (cosmetice , parfumerie)....trebuie sa ne ducem la ferme de animale, sa le dam cu oja, parfum, mascara, fard, ruj...si sa vedem daca nu le apar bube si ciuperci...si cel mai bine se fac pe oi si pe vaci.... e..acum ...imaginati-va un repr al firmei noastre cum da cu ruj...vacii, ii face ochii ...unei oi...si tot asa... si ce spun eu...nu este gluma... afara ...ok...scrie pe :nu este testat pe animale"....este ok... dar in romania nu...trebuie testat pe animale.. so... Maria&Vladut
Sunt preluate reglementari ale Uniunii europene.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fain asa,data viitoare cand vreau sa-mi cumpar un ruj,imi iau hamsterul dupa mine,poate moare si asta,ca si ceilalti(nu ca as fi testat vreun produs cosmetic). E haioasa rau situatia,imi imaginez o vaca rujata cu un roz bonbon,si cu genele facute [:D][:D][:D]. Dar oare o sta vaca la rimelat? Nu va suparati pe mine,dar tare comica e situatia. Sa auzim numai de bine!!! Nati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria am si eu o intrebare: voi produceti sau sunteti intermediari? Mie nu mi se pare deplasata legea asta in cazul in care o firma produce cosmetice, gandeste-te ca ar putea afecta atatea femei in cazul in care nu corespund standardelor si apar iritatii, arsuri, eventual boli de piele,etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa..nu ..nu avem creme epilatoare...:)) dar ar fi fost interesant...:)) si osolita...toti ingredientii..sunt testati pe animale...sunt teste de laborator...facute chiar si pe oameni....exista un back-up..de pe piata...etc...deci toate produsele astea sunt verificate odata...si oricum exista legisletie...ce sa fol. si ce nu...ca ingredienti....si o respectam... dar...ei spun ca produsul in sine...sa fie verificat...aici este baiul...:)) va pup Maria&Vladut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...