Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si burtici din Montreal


Recommended Posts

Salutari la toata lumea si multa sanatate la bebitzi! [hia]
quote:
Originally posted by Podeanu
Georgeta parca nasteai in noiembrie? Cum te mai simti?
Buna Dana! Noi ne simtim bine si ... multumim de intrebare.[pup] Si noi am inceput scoala, dar la U de Montreal. In rest cautam un medic ginecolog bun, caci doctorita noastra e cam dusa cu pluta. Am reusit sa facem rost de o recomandare la un alt medic, si ... sa vedem ce va fi! Pupici la mamici, burtici si bebitzi![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor frumoaselor ma primiti si pe mine in club?Am si eu o minunene de fetita frumusica foc si micuta cit un ghemotoc.Daca e cuminte sa nu ma intrebati pe mine ci pe vecini....Vineri vom inplini 9luni.Are un dinte dar ni-l arata numai cind vrea ea ca deh, pe degeaba .Eu sunt bucuroasa ca in sfirsit am inceput si eu cursul de englezsa si ma straduiesc sa fiu ca FAT-frumos ,ceva de genul cit au invatat altii in 2 anii eu sa invat in unul si chiar mai putin.Drept e ca e de seara si merg numai de 2 ori dar e bine pentru fetita ca asa avem program;luni scoala marti parc magazine etc,miercuri scoala iar joi pe afara,se merge ca pe banda la noi.Ai venit maninci si iei stafeta......cam asa ceva.Adina cred ca nu esti suparata pe mine .Va pup pe toate toate cite sunteti si bebei si burtici si sa auzim numai lucruri frumoase. Sa fiti iubiti !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

geo,eu una fac binisor. cam obosita dar merge![;)] timp de 2 sapt. am avut musafiri o fam. de prieteni(proaspeti emigranti) si nu va spun ce a fost pe capul meu[bang][bang] duminica l-am botezat pe Robert;am scapat si de asta ca ma stresam de nebuna...o sa pun ceva poze cand voi avea ceva timp...am inceput si scoala,sunt pe ultima suta de metrii,deja am inceput partialele[bang][bang] Maia a inceput si ea maternelul,ne luptam cu literele si cifrele de nu va spun ce iese cand ne punem amandoua sa invatam... Cam asta fac eu! Geo,scuze ca nu ti-am raspuns pana acum dar ai inteles ce a fost pe viata mea[:D] spune-mi daca ai rezolvat-o cu medic sau nu.Am sa caut nr. pediatrei romance de la St.justin sa-ti iei rendez-vous de pe acum.Nu glumesc! In rest esti ok? Dana,Cornelia,Adina,fetele din laval,ce faceti ce mai ziceti??!!! Bb si copilasii sunt ok? Cand o punem din nou de o intalnire? Hai ca acum am si eu amandoi copii acasa[:D][:D] pupici, ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Camelia nu te vaita,2 saptamini e parfum.Eu am avut pe cineva 3 luni si acum imi vin si nasii care vor sta cel putin o luna.Bine ca le-ai gasit repede casa. Noi facem bine,acelasi servici,facultate,scoala ptr copii.In week-end ce ne mai plimbam daca avem timp. Stii ca e balul soferilor(romini) pe 4 octombrie? Te duci? Am prietene care se duc,din pacate noi nu putem ca e ziua copiilor pe 3 si le-o serbam chiar pe 4. Cam atit.Va pup pe toate. Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ange
... spune-mi daca ai rezolvat-o cu medic sau nu.Am sa caut nr. pediatrei romance de la St.justin sa-ti iei rendez-vous de pe acum.Nu glumesc! In rest esti ok?
Buna Ange! Am fost la medicul de familie si i-am explicat ce si cum cu "doctorita minune"(ginecoloaga)! Mi-a dat trimitere la un alt medic. Vineri am programare. Speram ca de data asta sa dam peste cineva mai competent. In ceea ce priveste pediatru mai avem vreme.[:D] In rest suntem ok. Am ajuns la saptamana 31 si nu prea mai facem tumbe pentru ca am crescut si nu mai avem loc prea mult ... [:D] Pupici si tie si bebeilor tai! [pup] Numai bine la toate fetele si mii de pupici![pup] geo[gravi] si burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am timp acum sa scriu, am intrat sa vad ce mai faceti si sa va salut. Agata e mai bine acum, am fost luni din nou cu ea la doctor, de data asta i-a dat antibiotic, pina la urma este s-a dovedit a fi o gripa tratata insuficient de la inceput si de asta s-a lungit atit de mult timp. Sint doua nopti de cind dormim neintoarse... dupa o luna si jumatate de insomnii! Sa speram ca se termina odata, desi la gradi toti copiii tusesc si stranuta incontinuu, aerul conditionat sufla in continuare ca asta-vara (sint nebuni astia cu aerul conditionat, si in clasa la mine e la fel, stam cu gecile pe noi). Va mai scriu in weekend, astazi nu cred ca mai intru, miine am iar un test. Daca stabiliti o intilnire si vedeti ca nu dau de veste, sunati-ma, va rog. Va pup! Cornelia Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...