Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si burtici din Montreal


Recommended Posts

dana,nu ma vait dar mi-a ajuns cu primirea de proaspeti emigranti.numai cat am umblat cu ei sa-si faca acte si asta cu amandoi copii dupa mine[mariaj] acum am reusit sa-i pun la casa lor si sunt tare mandra de mine ca i-am integrat cat de cat repejor in viata de aici.sper sa aibe noroc.Tie cand iti vin nasii? La balul soferilor inca nu ne-am decis daca mergem sau nu.Nu prea am unde sa-mi las copii.Si chiar daca as avea voi sta toata seara pe telefoane si voi fi super stresata si ma tot gandesc daca merita sa mergem sau nu... nelia,imi pare rau sa citesc lucruri "triste" de Agata.Sper ca acum e ok. Trebuie sa ne vedem.I-am povestit Maiei de voi,i-am aratat si pozele si acum ma intreaba cand ne intalnim cu "prietenii mamei"[:D][:D] burticilor,voi ce mai ziceti? pe cand marele eveniment? duminica l-am crestinat pe Robi.Am facut un mare,mare chef.Am avut nu mai putin de 50 de pers. A fost tare cool vorba quebecilor.Am sa pun poze intr-o zi cand voi avea timp... deocamdata am pus cateva poze cu iubita mea Maia. pupici,fug la somn ca se facu 12 noaptea... ange,mamica de 2 ori http://community.webshots.com/user/maiaioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, Noi suntem bine, am fost la medic ieri si totul a evoluat Ok. Nu ne-am prea ingrasat, doar 1 kg de la inceputul sarcinii dar burtica a prins proportii uriase. Pe 7 oct. avem programare la ecograf pt a afla sexul bebelusului. Ange, tu unde ai facut botezul? Ceci si burtica de 18 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia,nasii mei vin in exact 2 saptamini.Am facut deja doua aplicatii la apartamente linga casa mea. Ei sunt a 4 familie pe care ii primesc si indrum.Mai am una la anul si gata -daca nu se mai hotaraste altcineva intre timp sa emigreze. Va las ca ma cheama fetele sa plecam la lunch. Pe curind Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salut fetelor![flo] Ce mai faceti, ce mai spuneti? Bebitzii sunt bine? Observ ca toate sunteti cam ocupate. Eu acum, am ceva timp liber pentru ca urmeaza un examen [bang] si nu am chef de invatat.[:D] Glumeam, bineinteles. Mi-e dor de voi. Poate "ne mai auzim" pe forum. Pupici, [pup] Geo si burtica[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezent! Aici sintem si inca bine. Ne-au trecut „racelile“, de cind a ne duce tati dimineata la gradinita, nici nu mai plingem dupa mami... Ba avem si poze in albumul de pe Forum, a venit un fotograf si ne-a facut niste poze frumoase, dar foarte scumpe si cred ca vom ramine doar cu mostrele. Altfel... mai am inca trei zile de vacanta si de luni incep nivelul 3 la franceza. Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si io o intrebare pentru Vasce sau ... pentru cine stie.Asa cum v-am mai spus am schimbat medicul, si ... a trebuit sa schimb si spitalul. Am avut o mare dezamagire. Spitalul Victoria in comparatie cu St. Mary, unde fusesem, este de-a dreptul infect! Sunt extrem de dezamagita pe chestia asta. Ei, ... dar sa nu ma iau cu vorba. Intrebarea este: la spitalul Victoria se fac programari pentru cursuri de prenatal, pentru vizitarea salonului in care vei naste...? Caci la St Mary aveam o lista de rendez-vous-ii de acest gen. La Victoria, am dat peste o secretara care atunci cand mi-a facut carte de spital mi s-a ridicat paru-n cap! Se vedea ca are ceva probleme cu nervii, si va spun ca de abia indrazneam sa respir de teama sa nu-i produc vreo criza. Ei..., totusi, sper ca fie totul bine, chiar daca spitalul e murdar. Fetelor, astept un raspuns de la voi. Va pup! Geo si burtica de 8 luni[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Si noi suntem bine.Mi-au venit nasii de o saptamina si deja regret ca se muta la casa lor (e asa bine sa ai ajutor...).Binca fetita lor a si inceput scoala de azi. Am un examen saptamina viitoare de care sunt un pic stresata dar altfel e bine.Asteptam Halloween-ul si speram din tot sufletul sa nu ninga. Cornelia nu-ti face probleme cu pozele.Ai sa te saturi la scoala ca ii face in fiecare an.Sincer,si eu de la gradinita am pastrat numai mostrele.(din acelasi motiv ca si al tau) Ange ne incuscrim? Ai o fetita superba. Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...