Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

E adevarat??


Dana_

Recommended Posts

Am auzit la tv ca cei care au terminat anul acesta facultatea sau liceul si se angajeaza primesc ceva bani din partea statului,cica vreo 10 milioane pt a incuraja tinerii la munca.Voi a-ti auzit de asa ceva? Unde ar trebui sa ma interesez?Sau probabil e vreo gluma proasta de-a statului,ca multe altele?!! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Dana, Eu am auzit ca se acorda facilitati pentru infiintarea de noi firme , dar numai la studenti, in sensul ca sunt scutiti de plata taxelor aferente.Asta , ar insemna, pentru o firma cu toate obiectele de activitate in statut , ceva in jur de 7 milioane. Daca aflu ceva de ce zici tu , te anunt. Oricum cred ca ar trebui sa intrebi la AJOFM local. Ce mai stiu e ca se acorda facilitati angajatorilor(firmelor), pentru angajarea de absolventi, someri , etc . in sensul ca AJOFM plateste contravaloarea salariului net pe o perioada de 1 an iar firma plateste darile la stat si se obliga sa mentina locul de munca cel putin trei ani. Bafta multa. Monica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dana, Imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc, dar stimabilul guvern a renuntat la aceasta hotarare, deoarece a ajuns la concluzia ca n-are de unde sa scoata banii necesari. A fost o chestie electorala a onorabilului ministru, gen scoala de soferi gratuita pentru tineri. O sa mai auzim de astea in anul electoral care vine. [bang] Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...