Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Austrian airlines


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by danac
Din cate stiu eu daca ai facut asigurare la bilete(chiar la companiile care vand bilete se face asigurarea)poti sa primesti inapoi si suma intreaga daca calatoria nu a avut loc.
Da,exact asa stiu si eu,trebuie sa ai facuta asigurare si atunci,in functie de circumstante,poti sa primesti chiar toti banii sau un procent(60%parca). Cel putin asa e la Lufthansa. Succes !! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pt raspunsuri si pt incurajari[flo]Eu am sunat astazi din nou in Ro la cei de la Austrian si mi-au spus sa ii sun in cursul zilei de maine si atunci imi vor spune cat la suta imi pot rambursa. Sa dea domnul sa fie 100% ca atunci dau la toata lumea de baut cate o bere virtuala[:)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers cu Austrian Airlines cu escala la Viena si a fost totul ok (cand nu gasim bilet direct Bucuresti-Paris cautam bilete pe rute ocolitoare). In schimb, am un coleg care dupa ce a coborat in Viena nu l-au mai lasat vamesii sa urce in avionul de Paris (avea viza de Franta dar Austria nu era in spatiul Sengen atunci). Pana le-a explicat el ce si cum si pana au priceput vamesii austricei a pierdut avionul. Bagajele insa au plecat la Paris cu avionul pentru care era biletul (Asa poti verifica daca a urcat in Bucuresti in avion, transferul bagajelor se face automat in aeroportul de tranzit) A stat noaptea la hotel si a plecat a doua zi cu un tren. In conjcluzie, e posibila povestea care ti s-a spus ... o zi buna, e-Marius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e tocmai asa, stiu eu cazuri in care a plecat bagajul fara propretari ... e-Marius
quote:
Originally posted by mitub
Draga Ralucami, Un lucru este sigur: bagajul nu a ajuns la Osaka. Intra in codul sigurantei zborului sa nu plece bagaje fara posesorii lor. Daca persoana de care vorbesti s-a oprit la Viena, cei de pe avion au dat jos bagajul din cala. Oricum, nu vad de ce ar fi avut probleme acolo... Daca stii numele persoanei, incearca sa dai de ea in www.paginialbe.ro , unde sunt practic cartile de telefoane. In ce priveste rambursarea costului biletului, din cate stiu nu ai nici o sansa, o data ce a fost utilizat partial. S-aveti noroc, Boga
o zi buna, e-Marius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este posibil sa ti se ramburseaze ceva ... Eram la Roma si cu 2 ore inainte de plecare intr-o statie de metrou catre aeroportul Fiumicino mi s-a furat pasaportul. Desi pe bilet era numele meu, la aeroport nu m-au lasat sa sui in avion. A trebuit sa sa cer prin fax din RO o copie de pe buletin, in baza acestei copii am facut la ambasada romaneasca din Roma un pasaport temporar, cu el m-am dus la politie si am declarat furtul si in baza documentului de la politie m-am dus la Alitalia care mi-a dat alt bilet (si m-a pus sa platesc o penalizare de 50$, dar n-am platit biletul integral ...)
quote:
Originally posted by ralucami
Fetelor am luat de pe net nr de telefon a celor de la Austrian si am sunat in aeroport. Le-am spus ca e fratele meu si trebuia sa vina in Jp dar cred ca a pierdut legatura in Vienna asa ca nu mai stim nimic de el de 3 zile si suntem toti ingrijorati[alcool]. Intr-un final si-a facut individa mila de mine si dupa numeroasele "asteptati un pic"(picul ala fiind de cate 5 minute) mi-a spus ca individul nici nu s-a imbarcat din Bucuresti-Otopeni[:0]. Buun! Continuam povestea si pun mana pe telefon si sun la individ acasa. Raspunde mama lui care o face pe impacientata:"unde o fi?? sigur a patit ceva in Bucurestiul ala!!"(el fiind din Bacau)[bang] La intrebarea mea(absolut pertinenta- zic eu) :" Dar cu banii cum o rezolvam?" mi s-a raspuns cu tupeu: "Doamna baietu` meu moare si tie iti arde de bani?!?!!"[alcool] Apoi am sunat la firma si intr-un final mi-au spus ca salarul il ramburseaza dar treaba cu biletul de avion ne priveste. Individul X e in concediu fara plata deci nimeni nu stie absolut nimic de el(pe draq[xx(]). Acum vine si o alta intrebare: aveti vreo idee daca mi se ramburseaza ceva din bilet? A mai patit cineva vreo situatie similara( sa faca rezervari si sa nu mai plece) ? Cam cat se ramburseaza? Mai fetelor cred ca o sa mi se faca nisa din stomac cat bila de biliard[:(][:(] Sotul meu nici nu mai vrea sa auda de romani la compania lui[V].Va multumesc mult de tot pt raspunsuri si pt ca aveti rabdarea sa ma cititi. [flo] Tzeapa ca asta nu am luat in viatza mea[:o)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
o zi buna, e-Marius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...