Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mi-au furat fetitza!!!


AK

Recommended Posts

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul răspuns
AK, in primul rind as vrea sa-ti spun ca daca ai facut public numele fostei tale prietene, civilizat ar fi sa iesi si tu din anonimat ... e doar o parere personala. In al doilea rind, eu tin si cu tine si cu ea si va condamn in aceeasi masura. Am citit pe sarite ce ti s-a raspuns aici ... poate intr-adevar faci o farsa, sau un search sau poate problema ta e chiar reala. EU iti raspund din situatia in care problema ta e reala. Tu trebuie sa accepti faptul ca ea nu te mai vrea, indiferent care-i sunt motivele - financiare, sentimentale etc ... daca esti convins ca esti tatal fetitei, atunci trebuie sa mentii o legatura cit de cit normala si civilizata cu mama si tatal vitreg, asta ptr binele fetitei ... din mesajele tale reiese o furie de nedescris la adresa fostei si prea putin sentiment fata de fetita - poate doar in titlu si ultimul mesaj ... dar nu te condamn ptr asta, probabil ca nu poti sa-ti exprimi foarte bine in scris sentimentele. Faptul ca ai facut acest lucru public este foarte bine ... poate ptr romani este ceva nou, dar aici vad sau aud aproape zilnic cazuri de nedreptatiti carora li s-a facut dreptate cu ajutorul opiniei publice, chit ca au fost uneori sume mari de bani puse in joc sau nume sonore ... eu te sfatuiesc sa mergi mai departe cu publicitatea, pina iese adevarul la iveala, oricare ar fi el ... trimite povestea ta la reviste, ziare, tv ( stiu ca pe postul acasa este o emisiune facuta de Corina Danila - povestiri adevarate)... si asteapta testul de paternitate! In ceea ce o priveste pe Cristina, nu vad nimic rau in faptul ca ti-a dat papucii, motivele sunt ale ei si nu e treaba noastra ... dar, daca intr-adevar tu esti tatal copilului, ceea ce a facut ea (adica sa treaca copilul pe numele altuia) este cit se poate de josnic ... Dumnezeu ii da unui copil dreptul sa stie cine sunt si ce au facut parintii lui ... nimeni, absolut nimeni, cu atit mai putin unul din parinti nu ar trebui sa-i ia copilului acest drept ... e ca si cum te-ai juca cu destinul, iar acest joc intotdeauna se razbuna, mai devreme sau mai tirziu si cel care sufera cel mai si cel mai mult este COPILUL. Eu nu o sa-i scriu Cristinei, presupun ca deja s-a gasit un binevoitor care i-a trimis acest link si are posibilitatea sa citeasca si singura. De ce o fi acceptat olandezul, la fel e treaba lui ... poate intr-adevar e copilul lui, poate asa crede ea, poate asa vrea sa-l faca sa creada sau olandezul chiar stie ca acceptind paternitatea o are si pe ea la degetul mic vreo 18 ani de-acu inainte - dar asta tine de drepturile mamei si copilului in casatoriile mixte, alta mincare de peshte, pe care probabil Cristina si familia ei orbiti de caramida de euro, au uitat sa o ia in considerare ... cine stie care o fi adevarul ? ... numai testul ala de paternitate poate sa ne-o spuna ... Pina atunci insa, eu zic sa te calmezi, sa judeci totul la rece, fara nervi si orgolii ranite si sa te hotarasti ce vrei de fapt: vrei sa faci parte din viata fetitei ptr ca o iubesti sau vrei doar sa te razbuni pe Cristina? ... ptr ca daca este doar razbunare, atunci nici tu nu esti departe de josnicie. Pe toti sa-i asculti, dar din mintea ta sa nu iesi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna!scuza-mi intrebarea,dar aceasta cristina mai are cateva surori?dintre care una pana in 20 de ani cu copil si alta care a fost plecata in strainatate si care are si ea un baietel,parca?si mama ei e usor...deplasata?si cristina a facut nu stiu cati ani de medicina dupa care a abandonat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by papadie
De ce seamana a cacealma...vazuta asa online. Vine un domn (AK) si spune "SCUIPATI AICI" si da un email...care email seamana socant cu nickul uneia dintre fetele de aici. Mai mult daca va uitati Cristina a nascut pe 22 iulie...asa cum spune si omul cu plingerea! COINCIDENTA. Dar daca omul este doar un glumetz care ia un nick, ia niste date, compileaza si ne trage o poveste. Intarata-i drace ca si mie-mi place...
Moama,Papa,da ci detectiva esti mei!Ai transpirat mult la sapaturi?[xx(]Chiar am fo' shokata di ci-ai descoperit tu aici!Brava tie![zz] PS scuze,AK,c-am deviat de la subiectul tau! [gravi]Irina & Vevemica & margica din burtica[:D] Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." (Shakespeare)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzi "AK", dar as vrea totusi sa pun o intrebare la citiorii /cititoarele de aici. Voua vi se pare corect sa stam si sa povestim aici desprea AK si Cristina, fara ca ea sa stie? S-a folosit termenul de "binevoitor" pentru un eventual personaj care i-ar trimite Cristinei un mail cu acest subiect. Dar mai oameni buni, este vorba de viata ei, obrazul ei, copilul ei, dragostea(sau ma rog interesul, daca este sa abia AK dreptate )ei, deci mie mi se pare justificat, ba chiar necesar, sa afle si fata aia, voi ce credeti? Eu una ma simt cam prost, sa imi dau cu parerea si sa povestesc aici din intimitatile unui om care habar nu are de existenta mea... Si inca ceva pt. AK : nu te cunosc nici pe tine, nici pe Cristina, insa nu ti se pare cam las faptul ca tu nu te prezinti iar ei ii oferi datele personale pe tava? Mai omule, de ce crezi tu ca noi suntem impotriva ta? Te inteleg, daca este cum ai zis tu, da, este un mare necaz.Imi pare rau de tine,si poate te vor ajuta macar un pic cuvintele sau sfaturile noastre. Dar nu ne mai imparti in "Pro" si "Contra" ta, in "Buni" si "Rai", in "Feministe" si "Fete bune", ca nu ai de ce. Nimeni nu iti vrea raul, toti vrem sa te ajutam, dar...incearca sa nu mai improsti pe nimeni cu noroi, si mai ales pe mama fetitei tale, ca altfel tu ne pui in situatia de a ii lua apararea... Sper si te rog frumos, la urmatorul mail, in cazul in care onoarea are vreo importanta pentru tine, sa te prezinti totusi. Iti urez, chiar din suflet, sa se termine odata cu bine cosmarul asta pentru tine, si sa sti ca desi nu te cunosc, cred ca, in ciuda faptului ca acum esti orbit de furie, vei fi un tata tare bun, caci eu cred ca tu chiar iti iubesti copila, si nu faci toate astea numai din razbunare... Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In tot acest timp in care au fost spuse cuvinte mai mult sau mai putin dure, te-ai gandit o clipa ca poate ar fi mai bine sa accepti lucrurile asa cum sunt si incerci sa-ti faci loc in viata copilului in postura de prieten , chiar si "fost" ,al mamei. Nu strica viata copilului pentru greselile facute de voi cei "maturi" In loc sa te razboiesti cu ei, lasa copilul sa creasca langa mama si incearca sa obtii acceptul parintilor sa-l vezi cand si cand , promitand ca nu-i vei spune fetitei ca probabil ii esti tatal natural. Cred ca mai mult conteaza fericirea fetitei decat lupta dintre voi. ? Nu crezi ca ii va fi mai bine in viata, cu o mamica si 2 tatici care s-a iubeasca, decat cu un proces de paternitate ? de multe ori de parinti te mai ascunzi , asa un jurnal secret sau mai stiu eu ce - primul prieten, primul sarut...., dar fata de un prieten care te iubeste neconditionat sufletul il deschizi mai usor.....daca intelegi la ce ma refer. Pentru ce ura cand se traieste mult mai bine in dragoste si intelepciune. Are importanta ce nume poarta daca poti sa-i daruiesti atentie si sprijin si dragoste si multe altele Te avanti intr-o lupta despre care intr-o zi va afla si fetita si nu cred ca ai dorii sa te judece Doamne, doamne sa-ti dea intelepciune , "niciodata nu este prea tarziu sa schimbi ceva " L
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, Eu sunt Anca, una dintre surorile Cristinei. Intr-adevar, s-a gasit cineva care sa o anunte si pe ea ce se intampla aici. Vreti sa stiti si cealalta parte a povestii? O sa va spun pe scurt: Cristina si Mircea Caraman, autorul povestii, au fost impreuna 4 luni, si relatia lor nu a mers. Ea a ales sa plece de langa el, si a fost nevoita sa se ascunda de el. Nu aveti idee cate a incercat, sa o faca sa se intoarca la el. Nu stiu de ce credea ca poti forta un om sa iubeasca pe cineva. Dar alegerea ei a fost sa plece, si sa nu se mai uite inapoi. Cat timp a fost insarcinata, el i-a facut atata rau incercand sa o "recastige", incat a existat la un moment dat riscul ca ea sa piarda sarcina din cauza stresului permanent. Au inercat si ea, si actualul ei sot sa il potoleasca, prin diverse mijloace, dar nu a functionat nimic. A fost un cosmar pentru ei, un cosmar care nu pare sa se incheie. Daca asta este dragoste, sa incerci prin orice mijloace sa faci rau celui pe care il iubesti, atunci cine mai are nevoie de ea, atunci ce este ura? Nu stiu ce as putea sa va zic, nu am de gand sa povestesc toate scarboseniile pe care Mircea le-a facut, ca nu are rost. Tot ce pot sa va zic este ca sora mea, Cristina, si sotul ei, sunt hoatarati sa ii ofere Karinei o viata linistita, o familie, dragoste. Nu i-a negat nimeni lui Mircea dreptul de a o vizita, dar el nu a manifestat in nici un fel dorinta de a face asta. Tot ce a facut de cand s-a nascut Karina, si inainte de asta, a fost din ura, razbunare. Asta va face in continuare. Cristina a ales banii? Asta vrea el sa credeti. Mircea este dintr-o familie de oameni instariti. Daca ea asta ar fi vrut, ar fi ramas cu el. Dar Mircea este un om pentru care oamenii sunt niste gunoaie, care nu are o parere buna despre nimeni, un om care doar uraste. Ce o poate invata el pe Karina? Nu stie ce inseamna dragostea, afectiunea, intelegerea, valorile morale. Nu i-a interzis nimeni sa o viziteze, si sa incerce sa-i fie tata, dar el nu asta vrea. El nu vrea ce este mai bun pentru Karina, el vrea sa se razbune. Si in final, ii face rau micutei. Nu stiu cati dintre voi veti intelege ce am scris eu aici. Dar poate nici nu aveti cum, eu il cunosc, voi nu. Asta este tot. Ancuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei AK ,uite ca apare si cineva care te cunoaste si cu aceasta ne da ocazia sa "te citim" si pe tine.Asa cum s-a mai spus ,in afara de sentimentele de ura pe care le nutresti,altceva nu exista.RAZBUNAREA este prioritatea la tine.Daca ai fi vrut sa-ti vezi cu adevarat copilul ,sigur ai fi putut s-o faci iar din cele spuse de ancuta se pare ca ,Karina este cu adevarat copilul tau si nimeni nu neaga acest drept . Pina la urma ,aici nu-i "un forum feminist"asa cum ai avut bunavointa sa te exprimi ci un forum legat de viata mamelor si a copiilor carora le dau viata.Nu stiu de cit timp urmaresti ceeace se scrie aici,pot insa sa-ti spun ca-s foarte multe femei care au cunoscut ce-i aia violenta in familie SI NUMAI DE DRAGUL SI PENTRU BINELE COPILULUI AU ALES CE-I MAI BINE PT. ACESTA. De cind ai deschis subiectul ,ai fost rugat sa-ti dezvalui identitatea si nu ai facut-o.Nimeni nu ti-a furat copilul ,asa cum ai declarat,ci tu ai fost cel care nu-l viziteaza. Ancuta ,poate ca cel mai bine ar fi daca sora ta Cristina vine cu mai multe detalii si asa au sa fie pusi FATA-N-FATA cei doi. krissias si Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...