Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cosmar


Recommended Posts

Incerc sa raspund in masura in care sunt in stare... cand dormi, "spiritul" tau, (ii spun asa ca sa fie accesibil termenul), acel "corp eteric, sa zicem, de care vorbesc initiatii, isi "ia zborul" si "colinda". Uneori e mai greu la "intoarcerea in corp", mai ales cand te trezeste vreun zgomot exterior, brusc, revii, da nu in intregime....nu stiu cum sa va zic exact...., si de aici senzatia asta ca te-ai trezit da nu de tot, nu te poti misca.... Daca constientizezi ca te-ai trezit (psihic, sa spunem), spune Tatal Nostru si stai linistita, nu e nimic grav, si mai ales nu fa o tragedie din asta, nu e neaparat repetabila experienta. Am citit ca unii initiati exersau ei insisi in mod constient aceasta "plecare" si "revenire", folosind-o pentru a-si imbogati cunoasterea. Sper sa va fi fost de folos "explicatia" mea. Va pup, Dana M. si Raluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am si eu stari-vise de genul asta,de multe ori incepe ok visul,dar se schimba instantaneu in rau -chestia e ca stiu ca se va schimba in rau,dar nu pot face nimic,asa ca ma chinui sa ma trezesc iar cind reusesc,in sfirsit,am respiratia foarte rapida,de zici ca am alergat.Se intimpla sa am mai multe cosmaruri la rind, nici nu reusesc sa scap bine de unul,ca atunci cind adorm la loc am altul.Eu iau de obicei cite o lingurita de zahar inainte de culcare,ma ajuta sa dorm fara cosmaruri. Iren&Bogdanelu[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am visat moarta, adica eram intr-un colt al camerei si ma priveam jos in sicriu si ma uitam la toti cum plang si nu puteam sa le spun sa nu mai planga ca mie imi este asa de bine acolo sus in colt. Dar cand m-am trezit - nu mi-a fost bine, ca tot sicrie vedeam in fata ochilor. Vise placute
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Pe mine m-a invatat bunica mea cand eram mica sa inchin perna si sa spun in acelasi timp: " Visele rele sa se duca cu noptile, iar binele sa ramana la mine... (numele)". Pe mine ma ajuta. Oricum e bine sa dai cu agheasma pe pat si prin casa si cu tamaie. Iti doresc sa ai nopti linistite si vise frumoase! Luminita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...