Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria gasim pe aici?


Recommended Posts

Buna, fetelor! Abia azi am vazut subiectul acesta postat pe Forum, pentru ca intru pe Internet numai la sot la serviciu. Ma numesc Amelia, implinesc in curand 30 de ani, sunt medic (dar cum stiti ca e de greu pe aici cu nostrificarea, nu profesez), sunt casatorita si am o fetita, Ana Maria, pe care daca vreti sa o cunoasteti, o puteti vedea la: [url]www.par.univie.ac.at/~aj/AnaMaria[/url] Locuim in Viena, in sectorul 9. Am venit in Austria acum 2 ani, pentru doctoratul sotului in informatica, dar nu stim daca vom ramane pe-aici, e mai probabil ca ne vom indrepta spre alte meleaguri. Daca vreti sa vorbim, sa ne intalnim chiar, v-as ruga sa-mi scrieti pe mail, pentru ca pe la net trec foarte rar, cand scap seara de puisor, dar mail-ul il verifica zilnic sotul. Va sarut cu drag! Amelia. Dincolo de nori este intotdeauna soare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 266
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare , nici dimineata nici pranz chiar nu mai e [:D] A trecut si week-end-ul, am trecut cu bine, dupa o alta mica contractie..cred ca prea multa agitatie s-a facut...dar acum sincer, cine sa-mi faca si mie mancare, cat de cat ordine?Una bucata sot face curat si daca dirijez si dau din maini, mai face si altceva, daca stau in pat si spun, ies aiurea..offff barbatii astia.La capitolul mancare nu prea stie, dar cred ca m-apuc sa stau in pat si sa urlu cum sa faca ciorbita, felul doi, ca desert nu ne agitam.. Alina, bebe mic are 25 saptamani, dar nici chef sa iasa n-are(zise medicul), ci probabil organismul meu e neinvatat cu asa minune, si vrea sa-l vada afara (acum nu ca eu n-as vrea, da sa fie santos si sa fie la timp..sa nu-mi bata inima de emotie aiurea...)E baietel, daca nu v-am spus, si e un dulce...nu c-ar fi al meu, dar sper sa reusesc sa scanez ultima pozica si sa-l vedeti pe putzic mic[bibe]. Alina, faina vacanta voastra, da si o gramada de bani..aseara din greseala uitandu-se sotul meu pe nu stiu ce site-uri a ajuns si la unul tare fain..cu niste oferte de mama mama...si faceam comparatie:in Mauritius intr-adevar scump, dar in Republica Dominicana, totul inclus, hotel 4 stele 18 euro de persoana pe zi.Transportul mai trebuia, dar oricum mi s-a parut mai mult decat avantajos.Unde ati stat voi a fost ceva de vis, dupa cat am vazut in poze..dar nici asta nu era rau..Oricum, se pare ca 2005 ne va aduce o excursie, sa creasca si bebe, si sa termine taticul armata[:D] Ieri am tras o fuguta cu niste prieteni la Sopron, in Ungaria, la o plimbarica si o mancarica(si-nca cata....[grasa]), ne-am simtit bine si-acasa.Ce bine e ca sunt aproape de ungurei, ca as papa mancarica lor non stop..si e destul de avantajos.ieri, noi doi plus burtica am papat ciorbita de peste, eu carnita de pui cu sos si creier cu garnitura de cartofi natur, iar el un fel de clatite umplute cu carne si sos si smantana, o berica, suculet, si nu am dat decat 10 euroi..pe cand aici, as fi dat 30 ca popa.Mi-amintesc de asta vara, prin iunie ies de la munca, si-i zic sotului, vreau pizza pe kärtner straße.Bun, gasim un loc fain, comandam pizza cu fructe de mare, din care nici nu ne-am saturat, mai luam si peste(ca aveam pofte[;)], plus bautura, am plecat lasand 100 euro si loc in burta mai era.Asa c-a zis mai bine mergem si papam ceva bun, consistent, la ungurei.Mie mi se par unele restaurante exagerate, nu stiu prin partile voastre cum e...dar..e normal..cred.. De-abia astept Craciunullllllllllllll.Ma pregatesc sufleteste pentru anul acesta. Va pup, mai scriem si alta data, c-am scris cam mult...[duel] Numai bine. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Nelke...e club pentru toata lumea, aspirante sau deja mamici.Cu cea mai mare placere te poti alatura, eu una ma bucur sa vad atatea femei in Austria..si sa mai 'barfim' pe romaneste. Toate bune[flo] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca mi-am amintit, ce e cu Monicagj?????[V]Nu a mai intrat de mai mult de o luna, ce-o fi cu ea?Ma tot gandesc, ea e cea care a incercat sa ne stranga aici, si ...ce-o fi?Sper ca e totul in regula.. Pupici Monica, si te reasteptam. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danke, Babee ! Azi am descoperit pagina asta si precum vedeti m-am si pus pe treaba. Poate ne facem un grup frumos, cum au polonezii, ucrainenii etc. în strainatate. Cine spune ca românii nu tin unii cu altii ? - eu nu cred asa ceva ! À propos, daca vreti muzica româneasca va recomand www.aminte.de, eu mi-am facut 4 CD grozave ! Sa auzim numai de bine si de cît mai multi compatrioti frumosi ca voi. cu drag, Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo]un calduros "BINE AI VENIT"si de la mine (Steiermark),binenteles ca Romanii-s [grup],sau cel putin asa ar trebui[hop].Vezi ca mai e o fata pe linga Salzburg Toria . Chiar si eu ma gandeam ce e cu Monicagj de nu mai scrie sa speram ca e o.k.Numai bine fetelor,pe mai tarziu![dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelke, pentru putin[8D] Frumos nick (floricica), l-ai ales cu grija [cool] Stiam si eu de site-ul respectiv cu muzica romaneasca, i-am scos sotului Savoy[cool], ca sa-si aduca aminte de tinerete[:D], dar orice se mai stie, e bine venit, ca nu strica... Is bucuroasa ca in sfarsit am gasit o tipa sa vina sa-mi calce, ca de saptamana trecuta, de cand s-a intamplat ce s-a intamplat cu colul, trebuie mai mult sa stau in pat, si-apoi mi-e si frica.Atat, mancare fac, si asta zilnic, ca e mai bine, curat una bucata sot se ocupa:si eu dau din gura[:D], da cu calcatul..era problema.Sa speram ca o sa fie bine, sunt putin suspicioasa, pana acum nu mi-a mai facut nimeni treaba, si cred ca-s putin mai mult decat pretentioasa, dar sa fiu optimista, nu? In rest toate vechi, magazinele is pline de decoratiuni si alte cele pt Craciun, deja simt ca a venit perioada sarbatorilor..si ma amuz ca vin atatia mosi..si ziua mea..si tot, si saracul buzunar al sotului[:D] v-a avea de suferit[:D]A scapat mama, i-a luat el locul...hi hi,. m-amuz si eu..Sanatosi sa fim si uite-asa mai trece un an, si tragem linie, si numaram rele si bune..si il asteptam pe urmatorul, si tot asa...perpetuum mobile[:D] Zi frumoasa, si mai citesc pe seara,sa vedem ce vesti ati mai dat. Pupicei 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelke, te imbratisez si eu de bun-venit in [grup]-uletul nostru! Ca sa te consolez si sa nu te simti ca o auslaenderin in grupul acesta, nici eu nu sunt mamica si nici bortosica! Acum ma uit ca ne-am adunat si inca mai vin. Abia astept sa ne intalnim si, cum zicea si Babee, sa barfim pe romaneste. Cred ca asta imi lipseste cel mai mult din Ro, dupa mama (de tata nu mai vorbesc, a murit acum un an si jumatate [q][q][q], la jumatate de an dupa ce am venit eu in Austria) si catelusii mei. Ohoooo Nelke, 13 ani in Austria!! Si cand ma gandesc ca probabil o sa-mi trebuiasca dublul pentru a invata germana!!![bang] Nu prea am eu talent la limbi straine...mai mult cu tehnica si materiile precise [bascket] Eu inclin sa cred, mai ales dupa ce am vazut aceasta inimoasa comunitate pe DC, ca putem realiza ceva aici, in Austria, un club, chiar si neoficial, inscris pe undeva (dar cine stie, poate chiar ajungem acolo)! Nu stiu, am sperante si chiar cred ca se poate, ca reusim sa ne organizam. E clar, sunt cam melancolica! [help], cineva sa ma scoata din starea asta!! Glumeam! Babee, sa fii tu sanatoasa si bebe-ul, baietelul, indiferent cand "faceti cunostinta"!! Cumintica in pat, profita de situatie si incarca-i motoarele sotiorului :) Al meu calca, eu spal (la masina), intind si strang rufele, dar ma feresc cat pot de calcat. Practic, am observat ca am divizat in 4 atributiile din casa: eu spal rufe si fac curat in casa, iar sufletelul gateste si calca rufele![biz], dupa preferinte. Cat despre Mauritius, noua ne place ffff mult mancarea indiana si, plus, am descoperit pe net ca sunt foarte multe de vazut in Mauritius, n-am vrut numai plaja...am zis ca o sa inebunesc 2 saptamani numai cu nuca de cocos in cap, am vrut sa fie si ceva "cultural" pe langa, daca tot pun piciorul in avion si bat atata cale!! Pe de alta parte mie nu prea imi place agitatia specific latina, sunt prea galagiosi pentru mine. Plus am mai citit despre Republica Dominicana, aici pe forum, si nu numai, ca daca iesi din resort te apuca deprimarea, sa vezi mizeria si saracia in care traiesc oamenii de acolo. Atat de saraci, ca isi vand cu ora copiii...intelegi tu...e plin de pedofili din Germania acolo, este o destinatie favorita in acest sens, nu numai pentru ei. Stiu ca asta este lumea in care traim, dar o luna de miere am si vroiam sa nu vad si sa nu aud partea urata a lumii. Si in Mauritius sunt multi saraci, care muncesc pe plantatii, dar nu vezi cersetori si nu vezi disperarea in ochii lor! Mi-ar fi fost foarte rau sa vad ochi tristi pe strada, stiind ca eu, in comparatie cu ei, dau pe-afara de bine. Cateodata am cumparat niste nimicuri si tampenii, numai ca sa ii fac vanzare negustorului...chiar daca lasa din pret, adica mai mereu lasa din pret, am cumparat la pretul initial. Am zis, sa fim noi sanatosi si sa fie in numele Domnului. Vreau sa am numai amintiri frumoase!! Oricum, noi ne-am facut planul de vacanta dupa ce am vazut cum iesim cu "darul de nunta". Adica, stii ca lumea aici te intreaba ce vrei...si ori mergi la vreun magazin si faci o lista, ori spui un motiv anume...noi am spus ca vrem sa facem luna de miere. Si nu ne pare rau, banii se duc oricum, dar amintirile nu! Deci, oricum, am avut si suport "extern" biiiine-venit [bis]. Cel mai important este sa mergi intr-un loc care sa-ti mearga la inima...ahhh....numai in luni de miere as sta...sunt atatea lucruri de vazut!!! Da chiar asa, MONICA, pe unde umbli?? Vrem sa mai stim ce e cu tine, ce mai stii nou despre venirea ta, v-ati ales orasul? Hai ca v-am tinut de vorba o gramada si abia acum am vazut cat de tarziu s-a facut! Numai bine! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...