Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria gasim pe aici?


Recommended Posts

Salutare...ce-ati patit?A dat zapada peste voi [:D]???? Ma gandeam eu..ca na..poate e ceva cu voi..de n-ati mai scris de-atata timp... Noi suntem agitati, bebe tot ma sutuie, ieri a jucat sotron, tontoroi, si el mai stie ce, de-am zis ca il scap..are piciorusele jos..si la fiecare lovitura ziceam:gata, acum vad un picior prin...[:D]Glumesc, da dadea rau buburuza.Tot vorbim si-i explic ca trebuie sa stea la caldurica pana in februarie, ca e mai bine asa...maine merg la controlul periodic de la ginecolog, iar il vad...[bibe], de crescut a crescut mult, si eu o data cu el..[bang][bang][bang] si cred ca e totul bine. Noi pupici la fete si fugim in seara asta la Rathaus, ca e Weichnachtsmarkt si acolo...dar iar aglomeratie..[V]. V-ati hotarat cu venitul la capitala?? va pupicim 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 266
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am fost cam ocupata in ultimul timp, am avut musafir si a trebuit sa ma ocup de ei,serviciul,casa o sa vezi tu Babee cand vine Baby cum e cu timpul liber...[:D] Pai cum sa nu fie ala micu agitat cand il stresezi atata,in Ungaria,la Weichnachtsmarkt...etc.(am glumit)[:D] In legatura cu intalnirea pe 6 Dec.eu am spus ca sunt de acord oricum merg cu fiica-mea in fiecare an,e super. A...era sa uit, ma intereseaza vre-o modalitate de a trimite pachete ieftine in Romania ,ca pe posta e f.scump,poate pe autobus ca din Germania am inteles ca se poate ,daca stiti careva ceva va rog sa-mi dati si mie de stire, fac o cinste un Glühwein oder Glühmost...la intalnire[berica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.he he Anto....[:D], profit si eu acum de timpul mult si liber..si apropo, sambata am fost si-n Cehia[:D], cadou de Mihail si Gavril [:D][:D]..deci plimbaret il fac...atatea tari a vazut el la mama in burtica..oho... Sa stii ca un prieten bun de-al meu pleaca pe 17 decembrie acasa, si daca vrei, ii dam lui pachetul gata facut sa-l puna de la posta din Romania, ii dau si eu ceva pentru mama, si platesc numai transportul in Ro.Deci, daca vrei...il stresez pe el..[:D] Am facut acum un tortulet bun....ca mi-am luat forma de copt(bradut), si sa-i fac proba..asa ca papam tortulet...miam miam.. Pupici si noapte buna 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babee...esti [}:)] ca mi-ai facut o pofta de tort ,oricum la sfarsit de saptamana trebuie sa fac si eu unu,daca e bun sari si la mine cu rezeta.Cu pachetul nu stiu ce sa zic ,nu as vrea sa-ti fac obligatii... daca vrei trimite-mi nr.tau[tel] pe privat si te sun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutareeee noi am dormit ceva timp(3 ore numa), si-acum ne-am pus sa citim pe aici pe DC.Am fost azi la medic si apoi in cautare de pediatru..de fapt, sa o vedem o o doamna doctor.. Puiut mic(adica Phillip in devenire, dar nu ii spunem pe nume, ca cica nu e bine, doar dupa botez) are 34 cm si 1.300 kg(cam marisor pentru aproape 7 luni ale lui..asa a spus si medicul-se pare ca va fi un vlajgan ca tata-su[:D]), e sanatos, si sper sa fie asa si nu sunt probleme .Offfff, ce emotii aveam dupa patania de-acum 2 saptamani.... Apoi am fost cu o prietena si bebe de 4 saptamani la pediatra, dar mi s-a parut superficiala[V], in fine, mai vad si altii, ca trebuie sa fiu hotarata ce medic pediatru am inainte de a naste.Dar cum timpul trece....repede...sa ma grabesc[copil]. Anto, bun a mai fost tortul, a mai ramas motul la brad[^], da bun..Ce reteta draga, am tras un pandispan, dat in juma, cu crema de la plic facuta si banane si kiwi(a fost kiwi cam tare si era nasol la taiat cu furculita-nu mai pun kiwi de-acum), crema nitel pe deasupra si putin ornat cu alea alea si gata(ca eu nu prea stiu sa afc prajituri..deh..).Nu ma pun sa fac cine stie ce reteta, si oricum sotul meu nu mananca de-astea cu creme multe, cu fructe..amandoi, ca-s mai sanatoase....hi hi In legatura cu coletul ti-am zis:o rezolvam, ca nu-i mare minune.Ca oameni suntem doar.Eu trebuie sa trimit acasa colet nu cu cine stie ce minuni, si cand am intrebat la posta:ca trebuie cutie speciala, ca e atat pe kg..si plus ca saraca mama trebuie sa mearga special sa il ridice ca nu i-l duce acasa.Un pachet normal face pe posta cam 2 saptamani, unul rapid 5 zile....dau o gramada de bani aiurea..asa de banii aia iau ceva si pun in pachetul ala(dulciuri adica, ca mananca mama pentru 20 de oameni[:D].Mie mi se pare absurd sa dau atatia bani, cand pot sa il puna ei de la posta din ro, si stiu ca ajunge integral, nu isi baga nimeni nasul in el. Seara frumoasa si linistita.Va pupam[bibe] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buhuhuuuuuuuuu V-am speriat???[:D]Ce-i linistea asta pe-aici.Hai, ocupate ocupate, da nici un semn de viata???ß[mariaj]Alina draga, te-ai ascuns si tu ca Monica..?ce e cu voi mai fetelor??Sa nu se fi intamplat nimic rau, atata sper, da macar un semn de viata sa fie.. Anto, mi-am amintit, vezi ca la universitatea din Graz au foarte multe burse pentru anul urmator, e mai bine sa te interesezi acolo, si la ce specializare o intereseaza pe amica.Am uitat sa-ti zic..deh..batranetile..[mariaj]. Astept aici sa mai scrieti si voi ceva..... Pupicei dragalasi si seara frumoasa. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A venit iarna si sintem la hibernare deja[:D]si la noi a si nins deja dar sa topit acum seara deja dar e foarte frig afara,eu merg dupa masa la lucru si dimineata mai reusesc sa citesc cate ceva pe forum,in rest sintem bine dar cam obositi.Alice are mult de invatat au o gramada de teste acum si Jan pe aici cu jucariile acum mai incepe si el sa zica cate ceva nou e tare dulce,eu va doresc numai bine si sint tot aici alaturi de voi[dual]. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis],in sfarsit mai apari si tu pe front ,credeam ca raman doar eu cu Babee sa ne mai convorbim ,inteleg ca lucri dar nici chiar asa... , da ai dreptate ca e perioada testelor si Deni are f. mult de invatat aproape zi de zi are cate ceva la scoala asta nu-mi place aici ,cand le da teste le da la toare materiile ,cam doua sapt.doar teste au pe urma vine o perioada cand nu le da nici lectii,nimic,uita iar tot.Zi-ne cum ti-e la lucru dupa doi ani de stat acasa,te-ai obisnuit?Ce zice Jan ii place cu baby sitter?Mai ,va las cu drag si dor(pt.al nostru viitor,cum ziceam pe vremuri)CA MERG LA LUCRU!Mai vin pe la voi deseara,pa![dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grüß euch in Österreich ! Cred ca deja m-ati pus pe lista chiulangiilor sau mai exact a chiulangioalcelor, asa este ? Datorez niste raspunsuri, asa ca le iau pe rînd: ***Da, Anto, m-am nascut PÎNA si înaintea ta ! Asa ca te detronez de pe functia de Bulibasa si ramîi Sfetnic... ceea ce nu poate decît sa te bucure, nu-i asa ? (glumesc, fetelor, e vineri seara si sînt bine dispusa deoarece îmi sta pauza unui weekend înainte...) ***Draga Toria, cred ca ti s-au udat (si cam pleostit) aripioarele, de cînd tot astepti raspuns... si ai dreptate. Totusi, nu ma cunosti destul (si nici voi celelalte), eu nici nu dau una-doua bir cu fugitii, nici nu-mi iau una-doua vorbele înapoi. Asa ca ne vedem daca vrei în Salzburg, în Piata de Craciun (n-aveti de cît sa rîdeti,austriecelor, nu-mi vine acum în minte cum se scrie asta corect pe germana...) ***Draga Babee si alte vieneze, n-am cum sa vin la Viena de Craciun... În primul rînd ca lucrez (deh, m-am ´maritat´cu serviciul), apoi mai au si preturi nerusinate la tren (cînd nu fac greva, ca acum): ultima oara, cînd m-am dus la Viena ca sa depun actele de renuntare la cetatenia româna (nu ma duc niciodata la Viena cu masina) am dat aproape 1000 de silingi dus-întors, nu-i o obraznicie ? Dar stati ca n-au intrat zilele în sac, nu se stie niciodata cînd ajungeti voi pe aici sau eu pe acolo...lasam problema deschisa. *** Acum, catre voi toate, ´austriecele´ mele: în ce priveste copii, nu avem (direct) subiect comun, eu nu am copii (totusi, iubesc copiii si în general orice forma de viata, de la cea mai neînsemnata în sus; eu am prieteni între 5 si 75 de ani). Sînt si mai ´mare´ ca voi, ca vîrsta. Dar mie îmi plac oamenii, am o deosebita simpatie pentru compatriotii/compatrioatele mele raspîndite prin toate colturile lumii. Ca atare ma consider un om deschis (în limita timpului liber) si mai am si pretentia (sper ca este asa) ca sînt, ca pot fi un om deschis si simpatic. În definitiv viata nu e complicata, noi (sau unii din noi) o facem asa... Asa-deci: din cînd în cînd voi reveni cu siguranta la voi. Cu drag, Nelke ***Hop (vorba Torei) ca-mi adusei aminte: mai stiu o românca în Salzburg, cu doi copii, sa vad cînd pot sa-i dau o întîlnire la un McDonald, poate vrea sa faca parte din clubul nostru ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si uite-asa am mai pierdut un candidat...[:D] Glumesc, eu facusem o propunere, daca nu se poate, nu se poate Nelke, atata ca ar fi fost frumos.... Da lasa ca venim noi la Salzburg..il pun pe bubulel in masina si la plimbare..ca si-asa taticul nu ne-a dus, mergem noi singurei[:D]..asta pe la vara. De ce nu vii cu masina?Mie una mi se pare mult mai avantajos, si lejer, la tren intr-adevar e cam mult....dar mai sunt autocare, dus intors 30 euro pana la Salzburg...dar..daca nu se poate..asta e... Vai..asa m-as plimba...numa ca nu mai pot merge asa la drum lung..c-as pleca si-acum cu masina...offff....da las ca vine pui mic si ne plimbam.. Va pupam, si sa ne-auzim cu bine.... 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...