Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria gasim pe aici?


Recommended Posts

Uite ca am aparut si eu pe ring...hei,lume noua !Chiar ca te-am dat disparuta Nelke [:D]dar ma bucur ca mai vi din cand si pe la noi sa mai stam la taclale,adu-o si pe prietena ta o primim cu drag la noi in[grup].Nelke poti sa sti ca ma bucur ca te-ai nascut inaintea mea,credeam ca-s cea mai batrana(in varsta)de pe site .Uraaaa!!![bis][bis][bis][bis][bis][bis][cool]Poti sa fi tu bulibasa clubului si sa speram ca te vedem mai des pe-aici si asteptam sa ne scrii mai multe despre tine ,ce esti asa secretoasa?[detectiv] Pai eu zic , astea care sunt aproape de Salzburg sa va intalniti acolo si noi astea de pe langa Viena la Viena si mai incolo tot o punem noi de o intalnire [foto],a fetelor din clubul...(cum se numeste clubul nostru?!) [si-eu] Gabi ieri toara ziua m-am gandit la dentistul tau...[alcool]deocamdata nu am probleme...[bis] Va las acum,ne mai vedem (virtual)maine !Gabi vezi pe unde mai umbli maine sa nu-l prea stresezi pe bebel.Numai bine fetelor![flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 266
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare... Katink, cu toate ca Gabi este din Belgia, sa stii ca si eu m-am tot gandit ce-o fi cu ea, ca n-a mai intrat si nici scris pe forum...Stiam ca merge sa ia fetita de-acasa...sa speram ca nu e nimic grav, doar o pauza pe care si-a luat-o. Anto, lasa dentistul..sau daca vrei, iti fac programare la el [:D], daca ai chef de ceva spitale [:D]..doamne feri, ca n-am chef de el iar, numai cand il vad si-mi vine sa-l scuip...Dar m-a facut mama politicoasa si mormai ceva la 'Servus'-ul lui, si-mi vad de treaba.Sa mearga altii, ca eu nu mai fac greseala.Ah..si apropo tot de dentisti, a mers si sotul meu la o romanca, anul trecut pe timpul asta, si a reusit performanta sa-i plombeze un dintisor in 3 luni[:D], mergea la fiecare 2 saptamani si-l mai gadila.Of...numai pe mana medicilor parca sa nu fii.Eu am un medic tare bun in Romanica, si prefer sa merg la el...de e ceva mai mult...dar stam bine cu dantura..inca...Am facut acum 1 luna control, si era o plomba mica(alt medic, nu tot ala cu anestezia[:D]), dar mai bine control periodic decat dinti si masele scoase. Na ca azi nu m-am mai plimbat nicaieri[bang] si e tare rau.Una bucata sot la munca, eu ma cam chinui sa respir pe nas noaptea, si cred ca noaptea trecuta am respirat pe gura, ca m-am trezit ca nici nu puteam inghiti.Si cum n-am voie medicamente, am luat-o babeste si deja e mai bine.Si am dormit azi..si am baut ceai..si-am transpirat...raceala nu cred ca e..ca alte simptome n-au fost..da las ca maine ne ducem la plimbarica in Schönbrunn[:D], sa recuperam si pentru azi..hi hi hi. Am intrat la verificat e-mail si mesaje pe-aici si iar ma bag la patuc ca ma ia somnul...[^] Seara cu licurici si sclipici. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

>Da lasa ca venim noi la Salzburg..il pun pe bubulel in masina si la plimbare... Veniti la primavara sau inceputul verii, va duc la Zoo, unele animalute au pui, e foarte frumos. >De ce nu vii cu masina?Mie una mi se pare mult mai avantajos, si lejer, la tren intr-adevar e cam mult....dar mai sunt autocare Nu-mi place cu masina in orase mari si mai ales necunoscute, nici in Bucuresti nu-mi place. Dar nu m-am exprimat eu chiar bine, e vorba in primul rind de timp, am promis colegilor ca sint ´in Dienst`de Craciun. Mai vb noi. Dar asa cred ca o sa facem, cum bine s-a zis acilea: facem doua locuri de intilneala, voi la Viena si noi la Salzburg, ce zici Toria ? >Iubi, mamica cu burtica:) Vezi, deocamdata ai grija de burticica aia Babee, sa nu te zdruncini prea rau (glumesc). Pa, pa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Halo fetele sinteti toate bine?chiar azi ma sunat o fata tot de aici de pe forum ea locuieste in Germania nu departe de noi si am zis sa o punem si noi pe 6 decembrie de o intilneala la Salzburg sa bem un vin fiert si sa mancam un langos cu varza acra ce zici Nelke se poate si la tine?Eu poate o sa lucrez de dimineata dar dupa masa o sa facem sa ajungem.O dupa masa placuta va doresc la toate,Alinah poate vi si tu ca nu esti departe de Salzburg ce zici? FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi e ziua lui ANTO si noi iti scriem LA MULTI ANI cu tot ce iti doresti [cheers]si pentru noi sa golesti unul,pacat ca stai asa departe ca o faceam noi lata dar poate la anul.[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]primesti din partea mea[pup]tot de la mine. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu cu cine votez???? Adica, imi iau bilet de Viena sau de Salzburg? Ca vad ca unele fete se intalnesc la vinulet fiert in Salzburg...cu Viena cum ramane? Serios, eu sunt cu statisticile, cine vine, unde vine? Eu chiar am vorbit cu maica-mea sa se suie in avion, daca tot ii e dor de mine, sa inoptam la Viena, o zi, doua, sa venim la Schönbrun sa vedem Weihnachtsmarkt-ul de acolo, ca a vazut detul traditii romanesti, sa mai vada si prin alte parti...Eu i-am spus de 7 decembrie. Fetele, nu dati cu caramizi in mine[zid], ca vin cu mamitoiul meu de mana, dar vreau sa vada si ea cat mai multe si sa se plimbe, nu sa stea numai acasa. Viata e scurta! Cate vin pana la urma in Viena? Eu am fost cam lenesica zilele acestea, plus am fost mai mult la spital, ca soacra mea a avut probleme cu inima, dar totul e bine. Va pup si haideti sa ne organizam! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai ce harnice ati fost la scris....nici nu ma asteptam sa vad atatea mesaje... Intai si-ntai, sarbatorita are prioritate[bis][bis][bis][cheers].La Multi Ani Antonela, numai bine si sanatate,ani plini de realizari si rabdare... Apoi-Nelke- venim si cu bubudel, dar la vara, sa se faca marisor, sa nu fie probleme, si serios, am mai spus, eu n-am vazut inca Salzburg-ul, si tare mi-ar placea sa ne intalnim toate (din zona respectiva).Deci, o sa fie ceva timp, dar promit ca vin!!Si apoi Nelke, te inveti tu cu orasele mari..[8D], ca nu-i ala asa negru..[:D] Alina, Anto a spus ca vine sigur la Viena, deja suntem 3 plus inca una neinscrisa pe forum, 4(si cu berbanti unele, sau copii, ca nu e secret), dar celelalte fete din Viena n-au spus concret venim sau nu.Lista este deschisa.Noi te asteptam, daca vrei sa vii, si cu sot, si cu mama,si cu tot.Si eu vin cu burtocu[:D], sotul vedem pe 1 dec ce program are pt 6-7 dec. Ma speriasem Alina cand ai spus c-ai fost la spital, credeam ca si la tine au fost probleme, dar...bine ca nu esti tu, soacra se face ea bine.Scuze, nu le prea am la suflet, acum nu a toate is la fel..dar deh..asta e..insanatosire grabnica. Noi ne-am plimbat azi putin la Schönbrunn, mi s-a parut cam pustiu, oricum mult mai mic si saracut decat Weichnchtsmarkt de la Rathaus, dar frumos-nimic de spus.Dar pacat de vreme, mohorata si ploioasa..mai rau ca-n Londra.. Si cred c-am si racit putin..offff[V] Va pupicim si sa vedem cum ramane cu intalnirea noastra... 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste, eu sunt bine....doar cu trigliceridele si colesterolul am iesit peste limita, dar de ajuns la spital, fereste-ma! Saptamana asta mi-am facut si eu primul test de sarcina si nimic, negativ. Deci alte motive de ajuns la spital n-am avut. Eu ma inteleg bine cu soacra, ea ma place si e draguta mereu cu mine. De bagat in treburile mele si ale sotului meu nu se baga, asa ca i-am facut o bucurie si sufletelului meu, ca l-am insotit mereu, si ei, ca pacient tintuit la pat. Chiar am ramas ultimii la facut copii in familia sotului, si cea mai mica sora a lui (sunt 5 frati in total) e insarcinata in vreo 3 luni... Bineinteles ca toate privirile s-au indreptat retoric spre noi...mai ales ca suntem casatoriti de mai bine de 2 ani....astia fac copii inainte si apoi se iau...iar daca s-a casatorit cineva, musai in 9 luni trebuie sa vina BB-ul! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...