Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria gasim pe aici?


Recommended Posts

Alina, eu faceam strigarea pentru Viena, ca vad ca nu se mai agita nimeni.Stii vorba..la placinte inainte...la razboi....[alcool][alcool][alcool] Daca facem intalnirea o facem din placere, si nu ca am urmari cine stie ce..deci fiecare face ce vrea.dar ajung sa cred ca de unii oameni numai gura e....punct Alina, am sunat pe la hoteluri, si am gasit ceva aproape :ceva cu 38,50 pe noapte(pat dulbu) dar nu stiu cat de bine arata sic eva cu 70 pe noapte pat dublu, este tare curat si frumos.Oricum, cand veniti, va decideti unde vreti sa stati, casuta ce-o vazusesi tu la hat, departe vor rezervare cu 2-3 saptamani inainte..si m-am gandit ca e destul de departe..plus combustibil, plus timp, plus tot.Sa nu uit:primul hotel(38, 5) e fara mic dejun, celalalt dejun bufet(mie mi se pare cel mai bine asa). Is somnorici acum, mai stau nitel si ma bag iar la caldurica.. Zi frumoasa 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 266
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da ,ai dreptate Babee ,...ce chestie...,nici eu nu ma asteptam sa vina atat de putine fete din Viena.Oare de ce?Chiar nu inteleg[bang] La hotelul cu 70 de care ziceai nu trebuie sa facem rezervare din timp ,are tot timpul camere? Eu mai mult ca sigur o sa vin cu masina ca vine si Radu,Alinah vine cu trenu ,o sa ne dam undeva intalnire sau eventual ajungem noi mai repede si o luam pe ea de la gara ,Alinah sa ne zici la ce ora si gara ajungi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, au camere, au spus ca nu este nici o problema.Alina, daca vine cu trenul, nu-i bai..ca o iau eu, Westbahnhof nu e departe..si oricum, si cu voi ma intalnesc undeva..Chiar, sa-mi spuneti cand veniti, pe la ce ora, sa stiu daca mai merg la biserica..ca e Sf Nicolae [8)]Daca e..sa stiu. Asa, ce mai e sa spuneti din timp, sa stiu, bine??Pupiciosi 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma gandeam Anto sa veniti de dimineata, ca sambata se pare ca o sa ne fie zi intreaga, duminica plecati[V]..da sper ca mai tarziu..Asa..sambata facem turul magazinelor???[^]sa mai cascam si noi ochii( si nu numai, ca-i mosul..si poate se scapa si el cu ceva[:D]), doar intre femei, barbatii daca se plictisesc, ii lasam la o bere si o vorba.de-abia astept sa vina ziua de vineri sa stiu cand lucreaza Vio..ca tare as vrea sa fie liber, sa fim cu totii...Daca vreti sa faceti ceva anume, spuneti, sa ma interesez, sa va duc in locuri frumoase si nu numai...asa..sa ziceti.. Eu topai pe-aici de bucurie... hi hi hi.. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare lume.Noi iar am vizitat putin spitalul astazi, mai mult de frica, sa nu se intample ceva, si sa nu fie care cumva cu bebe ceva ...[bang].dar bebe e bine, ii place la caldurica si la burtica, putini nervi au fost cauza unor mici contractii si deh..prima sarcina, sar si eu din orice, si fuga la medic(mi-amintesc pe la 3 luni crestea uterul si eu ca mam...aaaaaaaaa ce mi se intample doareee-deh, neobisnuita). Gata, acum fara nervi, nu mai citesc nimic, imi iau doza de indiferenta si nesimtire la adresa unuia si altuia, si stam in pat si sforaim[:D]. Toria, sper ca e bun ce ti-am gasit pt referatul Aliciei, si sa ne-auzim cu bine. Salutari Austria, oriunde ai fi[cheers] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, seful roman ne tine in sah! Ieri ne-a sunat sefu' sa ne anunte programul de venit in Austria si ne zice ca intre 1-6 e aici. Ok, imi zic...chiar daca sta pana pe 6...il ducem la aeroport si apoi imi fac si eu prezenta (cu sufletel cu tot) la intalnire, chiar daca nu de dimineata, cum planuiati voi pe aici[bang][bang]. Azi m-a sunat secretara lui sa-mi spuna ca anuleaza sau decaleaza venirea![bang][:(!] Sper sa nu vina din 6 pana cine stie, 10,11. Daca are in intentia asta, ii explic ca 3 zile le-ar pierde degeaba, cu Sf. Nicolae...Si apoi pe 9 vine mama[mamica]. Nu va spun ca Heli si-a modificat programul la serviciu pentru el[bang] Oricum, de venit o sa vin cu sufletel deci Anto, poate sa vorbeasca cu al tau despre [hagi] cata in luna si stele, iar noi de cosmeticalele noastre [^] Anto, nu sta dupa mine cu Ho(s)telul, rezerva pentru tine...Daca ai rezervat ceva, doar spune-mi si daca avem noroc mai prindem si noi camere la acelasi hotel, pensiune sau ce-o fi. Sper ca n-ao sa vina chiar pe 6-7 si o sa putem veni si noi mai de dimineata... Babee, am fost la patinoar, stiu, sunt o scorpiutza ca iti spun asta[}:)]. Am luat si o busitura...exact ca o broasca, eu m-am bucurat ca n-am luat-o in fund...de cazatura era vorba[:)] In rest, mai tot facem miscari cu casa...planuri de la teren, planuri de casa...o invarteala continua. Basta ca ne-a busit una ieri pe autostrada in fund...deci pana la urma am luat-o in fund [:(][q] Noroc ca era Stau si se mergea incet, asa ca masinuta a ramas numai cu numarul de inmatriculare al celelaltei masini imprimate in spoilerul de la spate. Am numai noutati...ce sa mai...sufletel m-a sunat azi daca vreau sa mergem in Bangkok. [:0]"Waaaaas???" am replicat eu vadit contrariata...o fi baut ceva si acum mai vrea o luna de miere....ca abia ne-am intors de-o luna din luna de miere![surf][pathot]. Dupa aia mi-a spus toata afacerea...cateva luni, jumatate de an cu jobul acolo. Ramane de vazut si de cantarit avantajele si dezavantajele[huta] Si am o frica de [avion]....deja un dezavantaj Numai bine si abia astept sa ne asezam la o barfa, pardon, discutie[grup] Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina...mama da cate ti se mai intampla si tie....La patinoar asta e..se mai intampla, stai linistita ca dupa 'faza' de azi, rau, m-am lecuit sa ma mai gandesc ca vreau sau nu la patinoar. Si cu romanu nostru..tot roman o fir-ar..ca niciodata nu sunt seriosi...dar poate nu vine chiar pe 6..lasa ca vedem noi si poate se rezolva tot si avem si noi un Mos Neculai frumos in toti(7 plus cine mai vine). Ma gandeam asa...nu zice nu la Bagkok, daca salariul este bun, si va ajunge amandurora sa traiti, este bine.Ma gandesc ca eu gasisem anul trecut un post de profesoara pt limba elgleza in China(exista un site special pt aplicare, si acolo m-au gasit).Nu ca nu mi-ar fi placut pentru un an, dar nu ofereau decat un bilet dus intors pe an pana la Viena, si salariul era de 600 euro(pai cum sa traim amandoi din 600 euro, sa si te duci acasa,..etc), plus cazare intr-un campus cu studentii..aoileu..am zis nu.-.imi pare rau si nu .Voi analizati si ganditi-va:merita sau nu.Eu ma gandeam in cazul meu ca ar da bine pe cv-dar ar fi trebuit sa zic:anul asta nu vizita la mama, nu copil, nu extravagante(nici ca ar fi..dar totusi..)..numai pt o chestie pe cv. Dar ma bucur ca sunt sanse si sunt niste ocazii in viata. Cat despre busitura in fund...sa ma fereasca sfantul, n-am patit inca..dar cred c-as turba(si-asa am cosmaruri noaptea ca-mi fura masina--si ma linistesc si zic:am Casco[:D]).Dar deh, nu pica bine la o adica...bine ca voi sunteti bine, si se rezolva.Ah..stai, ca in vara am gasit si eu masina cu numarul facut covrig(daduse un tampit se pare cu spatele-avea semnul de la carlig-si facuse gaura.Iti dai seama ca am turbat..dar s-a rezolvat .Stau si ma mai gandesc, ca am vazut cazuri...cuconele destepte scot masina din parcare si dau cu icredere in spate si fac poc..aud si pleaca.Si la un ditamai BMW-ul am vazut farul spart.Ce sa fac?Ca nici nu stiu cui sa reclam daca vad eu chestia asta-si sa ma puna si martor..na..Tu ai idee? pupici si sa fim sanatosi 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu sa vin la intalneala![grup] Probabil si cu sotul, dar sigur cu puiul [copil]. Am scris mai demult date despre mine in pagina 6, dar apoi, vazand ca "gasca" e deja formata, nu m-am mai bagat si eu la discutii, ca eu-s mai timiduta de fel [;)]. Va pupicesc cu drag [pup] si sa ne vedem sanatoase si voioase! Amelia si Ana Maria (1 an si 2 luni). [url]www.par.univie.ac.at/~aj/AnaMaria[/url] Dincolo de nori este intotdeauna soare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uraaa, mai vine cineva!!! [bis]Ce ma bucur!!! Si uite asa se mai mareste grupul de la intalneala din Viena![grup] Amelia, cum ai putut sa te gandesti ca deja era gasca formata?? Este in formare si va fi mereu in formare atata timp cat vin noi membri, oameni care vor sa se alature si care cauta prieteni!![si-eu] Si eu sunt noua (de la jumatatea lui septembrie) si eu am avut acelasi sentiment ca as putea fi in plus, dar m-am gandit mai bine si la rece ca toate au trecut prin aceeasi situatie si sunt inutile sentimentele mele stanjenitoare. Daca ai intrat in cerc, e bine sa stai, sa impartasesti impresii, glume, barfe, probleme...asa stand pe margine noi, alea mai "active" credem ca poate esti ocupata, n-ai timp, nu iti face asa mare placere...n motive. Nu putem decat sa ghicim[hot]. De fapt, citind din nou msg tau, ai zis ca nu ai acces la net decat de la sotul tau de la serviciu si cu copilul, nu prea ai asa mult timp. Si nu stiu daca ai vazut, am facut un fel de recensamant...iar din "popor" faci si tu parte, deci afara nu ramasesei[:)] Sunt sigura ca si celalte fete, care vin acum la intalnire in Viena, se vor bucura de prezenta ta. Chiar eram toate putin cam dezamagite ca nu ne intalnim (cat) mai multe acum[:(] Cat despre [copil], cred ca Anto vine si ea cu puitul ei de 12 ani[hippi] Abia astept intalneala si [bere] Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...