Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria gasim pe aici?


Recommended Posts

Vad ca voi inaintati cu intilneala eu nu am vorbit cu Nelke inca dar o sa incerc sa o sun si pe Cat care locuieste in Germania si mai am pe Alexandra pe aici pe linga mine poate facem si noi asa o [grup]mai mica,eu poate o sa merg cu prieteni mei de aici ca nu prea imi place sa conduc in Salzburg ei nu au copii dar el e roman de-al nostru si intra si ei cu noi,dar atunci nu pot sa [alcool]ca trebuie sa conduc dar o sa recuperez cu langosi nu-i problema.Sa va luati aparatele de[foto]ca vreau sa va vad pe toate,si noi o sa facem poze si o sa le punem sa ne cunoastem asa macar.[pup]la toate si o [flo]primiti de la noi. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 266
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bis][bis][bis] Amelia...[cool] ma bucur si eu ca te-ai gandit sa vi,ar fi fost pacat ,mai ales ca stai in Viena.Incet ,incet [grup] nostru incepe sa se mareasca[si-eu] .Dca mai sunt si alte fete din Austria pe situl asta si vrea sa ne cunoastem,va asteptam cu drag la marea intalnire[flo] Alina ,nici eu nu am rezervat camera ,zicea Gabi de un hotel fain aproape,noi probabil luam camera acolo .Mai vorbim noi pana atunci , binenteles ca lasam barbatii la o berica si noi o sa punem de-o barfa adevarata ca doar muieri suntem [pic] Tori , [flo]La multi ani! [cheers] ,ce faci mergi pe burta?A fost ziua ta si nu dai de baut?!(am glumit[zz][:o)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]vai ce zi am avut azi..o Doamne... Hotarasc ieri ca nu ma mai enervez, le dau la spate pe toate, ca asta e, si ce rost are sa-mi fie mie rau si altora bine..si azi o iau de la capat[bang]. Ieri mergand la spital ne opreste vecinul de sub noi(are 2 apartamente cu scara interioara, deci o singura familie ), si ne roaga frumos sa facem ceva la apa de la baie.Mutulica meu da da si atat.Eu am zis ceva, dar deh..daca n-am vocabular asa dezvoltat, sa ma fac de ras sau s-o dau pe Englisch??Bun, n-apuc dimineata sa fac ochi bine ca suna la usa cineva.dau drumul, nevasta-sa, ca ma roaga frumos, ca nu poate dormi la pranz.Deh, la mine era pranz, dar eu de-abia ma trezisem.Explic doamnei frumos cat stiu ca facem tot posibilul, si ma pun pe sunat una bucata sot. Care e de fapt problema, ca e, nu zic oamenii aia degeaba.Noi stam in actualul apartament de un an (fix din noiembrie anul trecut), am facut foarte multe, varuit, vopsit, ca pentru casa noastra, chiar daca stam doar cu chirie.Si mai sunt normal lucruri care nu merg, dar ce sa facem, sau mai bine zic cat sa facem?Printre 'chestiile' nefunctionabile perfect se numara si toaleta.Instalatia este foarte veche, blocul dateaza din 1939..si normal ca prea multe imbunatatiri nu au fost facute.Un bazin cu apa pus cred acum vreo 15 ani si-atat.Si ne-am gandit noi, ca tot pute[bang][bang] rau, sa-l schimbam(cuva si bazin cu apa), sa-l monteze tata ca deh se mai pricepe omul la ceva, si proprietarii(niste mosi) sa plateasca doar sculele, manopera o faceam noi(stiti bine ca in Austria manopera te omoara).Si au zis da da, vine tata, ei ca nu mai vor, ca n-au 80 euro cat costa..porcaria..Ne-am enervat, asta e.Acum, si mai rau, in timp, uzura si mai mare, normal ca urla, face un zgomot infernal.Ca sa pot sta linistita ziua in casa trebuie sa opresc apa.Folosesc toaleta, dau drumul.Si noaptea opresc, ca nu pot dormi pur si simplu. Bun, acum vecinii aveau dreptate, nu zic nu.Noua nu ne.-a venit nimeni niciodata sa ne faca plangeri..si mi-a fost o rusine.....[consti]Suna sotul, reuseste sa dea de mosi, si le zice.Circ, ca nu am spus, bla bla..si s-a enervat si mutulica al meu si dai...si vorba lui:daca ii vedeam ii bateam la ce enrvi aveam.In fine, intr-un an multe au zis ei ca fac la casa, si cu zisul au ramas.Bun, pe la 3 m-anunta Vio ca vin mosii sa vada ei ce si cum.Ma inarmez cu rabdare, dar de nervi deja (ca la tl au zis ca nu vor sa schimbe sau sa faca ceva), ma gandeam doamne...ce fac eu cu astia..sa dau cu lacrimi de crocodil..(da la comanda nu pot), sa zic sa faca ce vor...????[mariaj]Bun, vin ai mei mosi, el se duce sa vada(la viata lui dipl.ing), si-a dat seama(era si clar la cata rugina e in bazinul ala), baba urla la mine.Eu ii zic ca mi-e rau si ca nu pot sta sa o aud urland.Bun, si merge baba la vecina, s-o aduca de aripa, sa-i arate ce si cum.Mai fetelor, e intre ras si plans..si acum cand scriu ma minunez.Vine biata femeie, fara nici o vina, nimic, si cu rusine cumva, ca na, ce-mi face(ma necajeste--avea prea mult bun simt saraca si altii nu-si dadeau seama).Si in hol sunt colturi, ei, eu nu mi-am dat seama ca un om matur poate intra intr-un coltisor de 15/23 cm( na c-am masurat).Si babuta mea zciea..uite cum face, vezi=?Vecina saraca rosie, da, stiu, ca asta ne deranjeaza, cand dormim, noic e sa afcem..Sa nu mai zic eu ca vai saracii de noi ce facem noi cu zgomotul.In fine..era un circ in casa mea, si un om nevinovat era incoltit de dintii babii.Nu stia mai fetelor cum sa iasa mai repede..ca si-a dat seama ca asta e..ce sa le faca..scleroza tata....greu cu ea.. Si au plecat, a ramas ca se va schimba cand vine tata(sa faca pe de-a moca si ei sa nu isi goleasca prea mult buzunarul), si eu am zis da..da...si da Doamne sa ne mutam intre timp si sa se spele pe cap cu toaleta lor..o fir-ar ca ce nervi mi-am facut azi. Si sa va mai zic ceva :in momentul in care scriu, deja eram spre final, m-am trezit cu mosulica ca a venit sa-mi repare nu stiu ce garnitura la toaleta[mariaj][:D][:D]Ziceti si voi, oamenii astia is normali???Sau sa cred ca varsta e de vina.... Si cica sa traiesti calm, fara stres, fara probleme.Uite na ca iti fac altii. Sper ca v-am distrat(ca eu vad partea roz la final), si ca nu v-am intristat[:D]. Pupici si sa ne-auzim cu bine. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Scuze pt.întîrziere, dar mi-s foarte ocupata ca inainte de Craciun asa e la mine la serviciu, un iures... ma mir ca mai stiu cum ma cheama cind ajung acasa. Babee, bine ca ti-ai luat singura inghetata ca daca ma asteptai...si vezi nu te mai enerva din cauza altor cetateni (gradina Domnului e mare) ca nu-i bine pt.ala mic. Toria, hai sa vedem cine pe cine suna mai intii, pui pariu ? vezi ca s-ar putea sa-l pierzi ca te sun acusi (acasa cind sint pe internet nu aud telefonul si de multe ori uit sa scot modemul din priza). Cred ca intilneala din Salzburg va fi pe 6 Dec.pe la ora 16, sa vedem ce zice Toria & Co. Va salut pe toate/toti, aveti grija de voi. Nelke (un prieten în plus nu strica niciodata...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam' de primire, fetelor![olala] Intr-adevar, cum v-am zis, intru mai rar pe net, ca nu avem acasa si trebuie sa ma duc la sot la serviciu. Asta n-ar fi o problema, ca lucreaza in cladirea vecina (am avut un noroc chior cand am gasit apartamentul asta), dar puicuta mea mica e cea care ma retine seara pana tarziu acasa si nu mai ajung pe-aici sa scriu si eu. Acum, ca in sfarsit am indraznit sa-mi fac si eu intrarea in [grup], sper sa ne intelegem bine si sa reusesc sa trec cat mai des pe la internet. Pentru ca, bineinteles, sunt dornica sa cunosc cat mai multe romance [RO]de aici, din Austria, ca doar majoritatea ne simtim singure pe aici si poate mai reusim sa schimbam ceva din sentimentul asta... ca eu una m-am saturat de el... Va pupicesc pe toate si mai vorbim pana la intalnire! [pup] Cu drag, Amelia. [flo] [url]www.par.univie.ac.at/~aj/AnaMaria[/url] Dincolo de nori este intotdeauna soare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelke draga bine ca nu a fost un pariu ca oricum il castigai,eu aseara am vorbit cu prieteni si au spus ca e ok sper sa nu intervina altceva,el are pe 5 decembrie tot in Salzburg chef cu firma lui si i-am zis ca atunci eu o sa [alcool]si el se uita la mine ca el o sa bea vineri si gasesc normal ca prioritatea sintem noi femeile,poate vine si sotul inca nu e sigur,azi i-am scris si la Cat astept sa-mi raspunda daca nu incepem cu 2,cu Alexandra la fel astept sa ma sune poate vine si ea cu sotul.Babee draga nu te mai inerva cu mosi tai ca se supara bebe si iasa afara sa le de-a[mariaj]in cap stai mama linistita ca nu face bine,dar de Monica ce mai stiti a plecat de tot de la noi din [grup],na eu va mai astept cu noutati ca la noi e totul vechi.[pup]la toate. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toria, stiu c-asa e..dar ce sa fac daca intai ma enervez??Acuma sincer, da de fier nu-s.Azi ne-au sunat mosii de dimineata(ca aseara a reparat el toaleta si am dormit si eu bine), si sa mai faca nu stiu ce, ca n-a facut perfect..[alcool][alcool][alcool], si ca au realizat cat de multe am facut noi in apartament, si ca trebuie si ei sa faca ceva.Mai..e greu tare cu mosuleii.[box] Noi fugim acum la plimbat nitel si cumparat una alta de bagat in frigider, ca mai cer si matele ceva din cand in cand[:D].Bine ca e frig, si le las in masina, ca nu ma pot pune sa le car.Le ia Vio deseara cand vine...ce sa facem..offff Azi is tare vioaie, fug repede sa nu enerveze careva intre timp..[bonjovi][bonjovi][bonjovi] [pup] la toate. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...