Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fete din Austria gasim pe aici?


Recommended Posts

lasa, Amelia, ca atunci cand o sa imi mut burta in carucior o sa ma pot misca mai usor (sper?!) decat acum si ne mai intalnim o data la Centimeter. ma bucur ca v-am vazut in carne si oase pe toate si sper sa tinem legatura! acum ma duc sa apas pe linkul cu poze, ca sunt tare curioasa. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 266
  • Creat
  • Ultimul răspuns
a fost minunat[cool],dar asta nu inseamna ca sa terminat,e doar inceputul.despre ce vreme a fost cred ca mai toate am avut:ger,ger,ger....vant,ploaie,dar cu toate astea am reusit.eu am intarziat ,dar in cele din urma am ajuns.se pare ca toate ne-am distrat.sper sa ramana asa cum este acum.va pup pe toate dulce ,dulce.[pup] gandler
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine a fost..cel putin din punctul meu de vedere...dar oboseala si-a cam spus cuvantul astazi.Is tare botosica, am fost si la un Niculae[:D], si de-abia-mi tin capul de somn. Va pup pe toate si palavragim impresii si minuni maine.Somnic lin fetele.[bis] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff... [bang] ce mi-e ciuda ca am scris mesajul si...nu-sh` de ce mi sa sters... In orice caz am vrut sa spun ca ma bucur f.mult ca am reusit sa ne vedem ,...sa ne cunoastem mai bine si de ce nu ...sa ne imprietenim . Pe tren aveam emotii ,ma tot gandeam cum va fi ,dar au trecut repede...,in momentul cand m-am dat jos din tren , Gabi m-a recunoscut imediat fara sa ma fi vazut vre-o data in poza , i-am vazut imediat firea prietenoasa am inceput sa vorbim de parca ne stiam de cand lumea .Aici vreau sa-i multumesc pt.ca a fost o gazda nemaipomenita si pe mine si pe Alina(cele care am venit cu trenu)ne-a asteptat la gara ,ne-a asteptat cu tot felul de bunataturi ,a fost si un ghid si sofer de nota 10[cool](Gabi le ai cu sofatu mai bine ca f.multi barbati,ai putea fi instructor auto lejer ,Alina ti-a placut ce parcari din trei miscari facea?)Ne-a aratat toata Viena ,a fost super...doar gerul ala de nu era chiar asa de rau cu noi... La Schönbrunn ne-am intalnit cu Adriana si Amelia si cu toate ca vremea nu a tinut cu noi ,ne inghetau urechile ,vantul ne sufla parul in toate directiile ,doar ceasca cu vin fiert ne mai dezmortea degetele si buzele ,ne-am simtit bine impreuna ,dar si mai bine ne-am simtit seara cand ne-am reantalnit la restaurant ,la caldurica ,unde am tinut-o intr-o veselie pana seara tarziu catre 11 cand Alina si Helmuth au trebuit sa plece ca aveau tren .Micuta ta Amelia e o scumpete de copil ,a rezistat eroic si frigul de afara si la restaurant ,ne-am jucat toti cu ea si nu a protestat ,a trecut de la unul la altul ,dar ce figura a fost cand ia zis lui Helmut si lui Alina :"Mama"! Pacat ca tu Adriana nu ai putut veni si la restaurant ,poate facem cumva in primavara cand e cald si bine afara ,impreuna cu micutii sa iesim la iarba verde sau si mai bine ar fi daca am face sa ne vedem si cu fetele din Salzburg . Inca odata ,i-mi pare f.bine ca ne-am vazut si sper sa pastram legatura incontinuare si asa cum odata a spus Alina ,cred ca deja Clubul fetelur din Austria exista!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ieri toata ziua am stat in pat am fost obosita si imi curge un pic nasul nu ma simt bine deloc,si ieri si azi a fost un ger afara sa nu scoti nici caini dar sper sa ninga si atunci se mai duce gerul,de maine iara la munca inca 9 zile si am terminat si ca asta dupa care iara stau la caldura dar nu stiu pana cand.Restul de poze unde sint sau numai 4 ati facut?Eu le astept vreau mai multe.Poate ne scrie si Cat la noi aici, ea locuieste in Germania dar e aproape de noi si ea a fost la intilnire cu sotul si fetita.Numai bine va doresc la toate cu[gravi]si fara burtici si sper ca sinteti sanatoase nu bolnave ca mine. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anto, Babee a fost o gazda nemaipomenita, ca un titirez le-a rezolvat pe toate cu tot cu burtoi[gravi] Cand v-ati culcat? Ati mai stat la taclale? Noi am ajuns pe la 2 dimineara cu bine acasa, n-am adormit in tren, sa ne trezim pe la Slazburg, cine stie [:)] Dar eram morti de oboseala. Ne-am trezit la 12 si de pe la 2 pm am fost la bauta[alcool] cu tot familionul lui sufletel, ma da' multi mai sunt, plus 8 copii de la 10 luni pana la 11 ani...fiecare tipa pe glasul si pe tonul lui...am ajuns cu capul patrat si am cazut din nou lata de oboseala. Fetelor, daca raman gravida...sa ma opriti la al 3-lea copil!!![help] Stoooop me!!! Nu-i de gluma cu atatia copii pe cap[bang] Ce ma bucur ca ne-am intalnit, ca ne-am vazut si vorbit![bis] Eu sper, cand se face vremea mai calda, sa ne vedem mai des, sa ne intalnim si cu Salzburgul! Fug la intins rufe acum, ca mai vreau sa pun o tura[spala] pana nu se face prea tarziu...sa n-am recalmatii de pe la vecini! Revin mai tarziu un pic!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, eu is suparata..si putin socata[V].Vio s-a plans de vineri de dureri de genunchi, ca e rau, etc si azi l-am dus in dinti la spital ca schiopata..si are o frumusete de menisc[V].Mergem maine la ortoped, sa vedem daca scapa cu magneto terapie sau ...cutit..of, fir-ar, ca atatea a patit in ultimul timp, parca-i baba.MI-e mila de el, ca stiu cum e, numai ca eu am avut apa la genunchi, si s-a rezolvat cu un ac lung.Acuma sincer, nu-mi e gandul la altceva....si putin la botezul de duminica(sunt nasica lume). Multumesc fetele de vorbele bune, am incercat sa fiu cum sunt de obicei, amabila si prietenoasa, nu a fost nimic iesit din comun.Si apoi, nu am casa plina de oameni in fiecare zi..[;)].Sper oricum sa ne vedem cu bine indiferent unde, si sa pot eu una numai sa ma deplasez. Toria, ai grija cu gripa, din cate ai zis de ploaia de la voi si frig, se pare ca-ti cam iese prin piele...sanatate maxima si o sa treaca, n-o sa fie asa rau, vei vedea. Va pup, mai scriu cand sunt intr-o dispozitie mai buna..scuze.. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai continui un picutz. Am terminat cu rufele, sunt intinse frumos acum...2 serii. Are al meu un talent sa murdareasca imbracamintea, mai rau ca un [copil]. A fost frumos la Centimeter restaurant, niste portii maaaaari sa te tot infrupti din ele si ne-a uitat Domnul acolo la vorba, caci am si uitat sa ne mai pozam (si acolo)...Ce sa mai, imi doresc sa avem cat mai des parte de intalniri romanesti [cool]. Ce bine e sa mai spui o gluma, un apropo, un subinteles in romana...nu stiu cum e pentru fetele care vorbesc acasa romana, dar pentru mine care vorbesc limbi straine (de mine)[:D], adica engleza si germana [bang] imi e dor sa trancanesc in romana. Babee (Gabi), ce rau imi pare de Vio, ce-a facut de si-a intepenit genunchiul? Stat prea mult in picioare sau probabil avea el un traumatism mai vechi si acum ii mai da de lucru [:(] Sper la ortoped sa fie cat de cat bine si sa nu ajunga la operatie! Toria, sper sa nu fie gripa care bantuie acum prin toata Europa ci doar o raceala, asa de la frig. Eu sunt fericita din punctul asta de vedre, nu prea se prind de mine [cool]. La voi, in Salzburg, cum a decurs intalnirea? Povestiti-ne si noua, cate ati fost, ati baut vin fiert la Weihnachtsmarkt sau frigul v-a bagat direct la cadurica undeva? Cat ati stat la barfe? Si asteptam pozele! A facut si Anto poze, dar nu stiu daca stie sa le puna si in computer[(pc]. N-am facut multe poze, doar asa ca se ne vedeti, plus ca eram toate zgribulite de frig, iar la resaturant am uitat [bang], ne-am luat cu vorba si stiti si voi cum e. [:)] Maine ajung din nou in Viena, la 9am trebuie sa fiu la aeroport, vine mamitoiul meu [mamica] si o punem de barfa pana duminica. Duminica iar la Viena! Ne plimbam, mergem si la Weihnachtsmarkt, caci n-a vazut pana acum si sper ca macar de data asta sa mananc vata de zahar [pofta]. Sper sa va mai scriu cate ceva intre timp, oricum o sa fiu la punct cu noutatile. Numai bine la toata lumea si sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...