Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria gasim pe aici?


Recommended Posts

Ziua buna fetelor..ce e linistea asta aici [bum]. Uite ce zi frumoasa e azi..ieri cu toata ploaia[pic] si ne-am luat portia de plimbarica..azi...Mi-am amintit de ce spunea mama lui Nica(din celebrele Amintiri) 'iesi copile cu parul balai....' stiti voi bine continuarea. A trecut si week-endul, bun, rau, frumos, agitat, cum a fost la fiecare, gata, saptamana a inceput de ieri..[colegi][colegi] ieri am tras si eu o fuguta la Universitate si mi-am depus cererea de 'pauza' de 2 semestre..ma gandesc cu groaza ca ce fac eu la anu[q], mi-am luat nervii de rigoare dar i-am descarcat plimbandu-ma si cascand ochii la magazine.Normal ca s-a mai usurat buzunarul putin, dar asta e[:I] Bebe nostru s-a apucat de mutat mobila, se misca burtica de zici ca am cine stie ce e inauntru, dar sanatosi sa fim. Alinah, numai bine in calatorie, vad ca sunteti pusi pe lucruri serioase[am], iar in ceea ce priveste calatoria eu zic ca nu ai de ce sa te temi.Vorba ta, daca e sa ti se intample, pica un mar din avion, si doamne fereste, tot e..Numai bine si asteptam detalii...[dual]. Monica stiu ca este ocupata cu sotul, dar Anto, Toria, celelalte ce fac?????Hai fetele ramanem in urma cu vestile..Eu merg la plimbarica acum , ma papa talpile sa ies, si ne mai 'auzim' mai tarzior. Pupici si sa fim iubite[olala] Iubi [gravi] si dansatorul de 21 saptamani[hia] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 266
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[am]si eu mai sint pe aici dar mai mult cu citituldecat cu scrisul,azi am avut sedinta la scoala si acum ce am ajuns,si la noi a plouat dar azi a fost frumos afara la plimbare nu am fost dar sintem toata ziua la joaca afara pe Jan cam greu il tin in casa,ieri toata ziua am cautat o reteta de prajitura cu nuca de cocos si maine sper sa o fac,in rest nimic nou pe la noi,Babee draga stai sa vezi mai tarziu ce fotbal o sa faca bebele la tine in burta si ce denivelari o sa ai cand nu mai are loc.Numai bine va doresc si[dual]la toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a mai explicat astazi un prieten (are 2 copii) ce si cum s-a intamplat nevestei lui.Si m-a avertizat ca nu o sa dorm noaptea, ca o sa fiu butoi..etc[:D].Lasa..ca doar acestea sunt cele mai frumoase luni...am zis ca de-abia il astept si pe numarul doi, sa trec cu bine, si vine si 2-ul[bibe]. Victoria, da ce faci cu praji aia cu cocos??Eu rar mananc prajituri, si mai bine..nu?? Spor la treaba maine si pupici[pup] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate bucurate de fiecare clipa sint niste sentimente pe care le simti numai acum,eu si acum cand vad pe cate una gravida parca asi mai vrea si eu,aici iar a inceput sa ploua prajitura nu am facuto dar sper sa ajung mie imi plac si mai fac din cand in cand,cand mai mergi la control ce o sa primesti sti deja?La noi nu a vrut sa ne spuna la primul a zis ca e surpiza vietii la primul copil la al doilea ne-a spus.Ai intrat in maternitate deja?Numai bine iti doresc si o [flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toria, sa raspund ... Am 'doar' 21 saptamani de sarcina, pana intru sa nasc mai e..ceva timp..dar la spital am ajuns 6 zile asa, sa vad cum e[:D]..da sa fie bine de-acum inainte.. Imi port burtica cu mandrie lunile astea..Noi plecam pe 13 in Romania, de-abia asteptttttttttt[:D][:D] pupici si sa ne-auzim cu bine.Mai povestim.. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah..sunt uituca...[bang] nu stim inca ce este, ca e un agitat si cand au vrut sa vada se misca intr-una.La inceput nu au vrut sa spuna, sa nu zica vreo prostie, si acum astept data de 13 octombrie, am termen sa 'vada' ce e....Dar sanatos sa fie,,el sau ea..[pup] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Halli hallo.....e cineva pe-aici??? Ce-ati amutit, asa ocupate sunteti???[alcool] Nu ati mai scris nimic, ma intrebat ce s-o fi intamplat.[V] Noi ne-am mutat termenuld e luni, 13 oct de la medic si spital, si mergem vineri, si apoi fuga acasaaaaaaaaaaaaaa[bonjovi] De-abia astept...Cine ce are nevoie sa-mi zica..Pupicei si sa mai scrieti si voi.!!!![bis] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca mai sint pe aici dar am de calcat[q]si nu-mi place deloc sa calc dar trebuie,aici e destul de frig acum si stam mai mult in casa,de Anto nu stiu de ce nu mai scrie o sa intreb,mai am si dulapurile sa le sortez si urasc dar nu are cine,ce fain ca mergi acasa si noi poate mergem la sfarsitul luni si de craciun sigur mergem.Sa ne spui ce a zis doctorul de bebe si sa aveti grija de voi,drum bun va dorim.Cat timp stati acasa?o sa raman singura pe aici am intrat pe lista de membri si am vazut ca mai sint fete din Austria dar probabil ca nu au interes sa intre aici sa stea cu noi de vorba.[dual]de la noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor austriece, Daca tot sinteti si sinteti pe acolo, as avea o rugaminte la voi: am o fosta colega de liceu, o comoara de fata, care e stabilita in Austria de vreo 5-6 ani (impreuna cu sora ei, am impresia). Nu prea am mai comunicat in tot acest interval (dar mai stiam una de alta prin intermediari), dar am aflat, acum aproape doi ani, ca e ok, ca e profa de engleza, parca, prin Viena... dar ca la inceput i-a fost tare greu (socializare greoaie cu autohtonii, complexe, dor de casa si de Bucuresti, depresii etc.). Tind sa cred ca si in prezent sufera nitel dupa amici si amice de aceeasi limba (romana). Asa ca, daca nu va e cu suparare, ati putea sa... ii scrieti pe mail? se numeste Andreea Petcu si are adresa a_petcu@hotmail.com Ati putea s-o invitati pe forumul asta, sa se mai destinda si sa simta ca nu e chiar de tot singura, ca exista varii comunitati feminine cristalizate in baza unor experiente comune? (Uneori - si vorbesc din proprie experienta! - nici nu e neaparata nevoie sa scrii tu insati, sa te bagi in seama, uneori e suficient sa vezi ca exista si altele asemenea tie...) Sint convinsa ca ar fi foarte, foarte bucuroasa sa i se intimple asa ceva, ar fi o surpriza pentru ea. Este o fiinta faina, o tipa desteapta si de o mare disponibilitate interioara, v-ar raspunde cu promptitudine. Ce ziceti? (...si apoi, poate ca si ea le poate oferi cite un sfat acelora dintre voi aflate mai la inceput de drum in Austria...) toate bune, Puck
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...