Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (9)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumim Vilma, eu numar saptamanile pana cand apare bebe...ca de-abia mai pot de bucurie..si fac tot felul de planuri cum va fi, ce si cum..stiti voi bine... Bebelusul(fara sex precis, ca nu stim....) e foarte bine, se dezvolta ca la carte, mamica lui are probleme[q]..ieri am venit dupa 6 zile de spital..mi s-a parut groaznic..am facut o gastrita..si din pacate medicamentatie si investigatii concrete nu s-au putut face...Endoscopie nu mi-au recomandat...doar in cazul unei extreme urgente..sa vedem cum evolueaza..[q]In spital noroc cu perfuziile, dar acasa e rau...ca nu am primit decat tratament cu Maalox, lichid, dupa masa..Nu au fost de acord sa-mi dea medicamente puternice sa nu afecteze bebe...aici le-am multumit... Mi-au mai spus sa iau sa beau ceaiuri pentru gastrita...ma va ajuta mama cu ele, dar voi stiti ce anume se ia??sau a patit cineva cat a fost insarcinata?Eu am mai avut gastrita acum 3 ani, si se pare ca a recidivat[q]. Sa fim sanatoase.. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Babee, Imi pare tare rau sa esti bolnavioara [q][q][q]!!! Nu stiu ce sfaturi sa-ti dau pentru ca nu am avut probleme cu gastrita. Doar ca de cand am ramas gravidutza simt nevoia sa mananc mai des, cate putin pe parcursul intregii zile, altfel ma roade un soricel in burtica. Sper din suflet sa te faci bine si bb tau sa nu aiba nimic de suferit. Astept sa ne dai vesti mai bune [hippi]. Pupici si multa sanatate pentru voi doi!!! Adriana [gravi]in 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga burticutelor, din pacate nu am mai reusit sa intru pe forum deoarece la servici nu mai am internet iar dupa masa mi-e cam groaza sa merg la un internet cafe.In primele 3 luni ajungeam acasa si direct in pat iar acum pot sa spun ca mi-am revenit. Acum am 21 de sapt si 6 zile si dr. spune ca totul este OK si ca 90% e baietel. Probleme majore nu am avut. Ceea ce nu stiu eu si nu-mi explica nimeni :Care sunt dureri normale si care nu? De exemplu cand mi-e plin stomacul cu lichide sau cu mancare ma doare in partea dreapta. Daca merg pe strada si ma grabesc simt o durere in partea de jos si am impresia ca bb o sa iasa afara. Dr. a spus ca placenta e foarte jos dar nu mi-a explicat daca e normala sau nu o asemenea senzatie. Eu mi-am facut si triplu test (din proprie initiativa) si sper sa fie OK. Va doresc o sarcina usoara in continuare si bb sanatosi. Multi pupici[pup][pup] Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris Sa stii ca si eu am durerea din partea dreapta, cam prin zona ficatului. L-am intrebat pe doctorul meu si el mia zis ca-i normal, poate ca n-a inteles, o sa mai insist data viitoare. De durut burta ,ma doare si pe mine si in plus cand ma ridic din pat brusc ma doare foarte tare in zona ovarelor. La control mi s-a spus ca totul e normal si n-am de ce sa ingrijorez. Voua vi se intareste uterul? Mie mi se face pietroi uneori. Pupici. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma cam doare ca la anexita si ieri in urma ecografului mi s-a scpus ca am colul usor intredeschis... de-asta doare un pic. Mi s-a recomandat cat mai putin efort si cat mai mult repaus la pat. Mai vazusi? Trebuie sa iau scopantil (Scobutil) si Utrogestan 1/zi Nu v-a zis nimic la ecograf? Si la mine 90% e baietel - chiar a scris pe buletinul ecografic. [pup][pup] Lavv si bebitza din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragi burticute!!!! Noi suntem veseli. Am fost ieri la eco: avem baietel. E sigur ca i-am vazut testiculele foarte clar: avem si poza incerc sa o pun pe pagina. Suntem f. fericiti, mai ales ca baietel ne doream si eu si sotul. Va astept!!!!! Corina si Bogdan de 21 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burticute, iata ca vine din nou week-end-ul, asa ca o sa putem sta linistite si nestresate. Noi suntem bine, ne zbenguim la mami in burtica. Inca nu-i cunoastem sexul dar speram sa aflam luni cand mergem la control ca ne face echo.Oricum, sanatos sa fie, indiferent de sex. va pupicesc si astept vesti, Andra-[gravi]in 22 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...