Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici ian-feb 2004 (9)


vilma

Recommended Posts

Dragi burtici, Incepand cu aceasta ora, voi pleca acasa! Ma duc sa stau cuminte pentru bb-ul meu. De luni intru in concediu si vreau sa ma odihnesc! Va multumesc mult pentru sfaturi si incurajari! Voi intra mereu pe net de acasa si va voi tine la curent cu starea mea! Cine stie, poate voi avea mai mult timp de vorbit cu voi... Pupici multi, voua, dar mai ales micutilor (nu fiti geloase, merita mai mult bb decat voi, nu? Georgy.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Diana b nu esti singura in situatia asta nici eu nu stiu carei treaba cu colu,pe 8 trebuie sa ma duc la control o sa intreb si eu ce e cu colul. Bombonica mea iar nu ma lasat sa dorm, nare stare deloc da petreceri[alcool], joaca fotbal nu stiu ce face cert e ca nu o lasa pe mami deloc sa se odihneasca.Pupici la toate burticutele si un wekend cat mai placut anita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Acum 3 sapt. si eu aveam col contingent, lung si inchis! Toate s-au intamplat acum in ultimele 4-5 zile! Pana acum nu am stiut ce inseamna sarcina! fara greturi, fara dureri, oboseala, etc! Voua vi se intampla sa-l simtiti pe bb si apoi sa vi se intareasca burtica in partea de jos? Acestea sunt contractii? Eu iau No-spa, dar nu stiu pana cand! "Minunatul" ( al 2-lea) meu dr nu imi spune si mie clar ce inseamna toate aceste probleme cu colul, ce urmari pot avea, ce sunt aceste intariri ale burticii, dara fara dureri....Nu stiu ce sa mai spun! Mi-a spus ca daca vreau sa stau acasa, daca nu treaba mea...Ce doctor este acesta? Ce sa fac? Sa-l schimb si pe acesta? Voi ce ziceti? Pupici, Georgy.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgy cred car trebui sa-ti schimbi medicul, ce medic e asta care nu-ti poate raspunde la intrebari?poate trebuie sa cotizezi mai mult ca sa-ti dea si tie un pic de atentie?nu stiu zic si eu.Nu stiu cum e la noi dar aici platec fiecare control 30$ si trebuie sa ma duc in fiecare luna si de bani asti imi terorizez doctoru cu cele ma tampite intrebari saracu cateodatat ma intreaba daca am visat urat inainte sa vin la control.E doar daia e medic nu?sal inebunesc cu intrebari.Pupicei si sper sa fie totu Ok anita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Anita, eu platesc fiecare consultatie, ptr. ca ma duc la cabinetul lui particular, nu la spital...Nu stiu ce sa fac, ar fi al 2-lea medic pe care il schimb! Poate l-am zapacit cu intrebarile, dar... Fetelor, cele din Bucuresti...Unde credeti ca este cel mai bine sa nasti? La ce spital? Municipal, Giulesti, Caritas, etc? Voi ce ati auzit? Sunt asa intr-o situatie...Nu stiu pe cine sa mai intreb care sa-mi spuna clar ce urmari pot avea loc...Asa sunt toti medicii? Am platit pana acum fiecare consultatie, fiecare ecografie si fiecare secretie recoltata sau analiza facuta! Nu cred ca este vorba de bani...Fac orice si dau oricat numai sa am un copil sanatos... Pupic, Georgy.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgy, Eu cred ca Lidia are dreptate, nu trebuie sa te joci. Stiu ca este foarte greu sa-ti gasesti un alt medic si nu stiu ce sfat sa-ti dau pentru ca nici eu n-o sa am medic cand o sa vin in Ro luna urmatoare. Am rugat pe cineva din Ro sa-mi faca programare la Dr Badiu, de la Municipal( Universitar-stiam ca e acelasi spital). Daca nu o sa-mi placa o sa-mi schimb doctorul, chiar daca sarcina va fi destul de avansata-atunci voi avea 22-23 saptamani. Prima data am nascut in Ro si mergeam la consultatie la cabinetul doctorului meu in fiecare luna. Si eu dadeam o multime de bani, dar am fost super multumita de doctor pentru ca-mi raspundea omul la toate intrebarile mele, cred ca stateam cate o ora la consultatie si ecografie. Sa stii ca eu am fost surprinsa ca, de fiecare data cand merg aici la control, dupa ecografie mi se verifica colul si daca uterul e ok, spre deosebire de Ro unde iti face control ginecologic doar la inceput si la sfarsitul sarcinii. Ai grija de tine. Din ce am citit eu pe forum, conditiile din spitalul Municipal sunt mai normale. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragi burticute, Dupa un week-end in care ne-am odihnit si ne-am zbenguit (bebe-le, nu eu), iata ca incepem o noua saptamana de lucru pe care mi-o doresc si v-o doresc si voua usoara si lipsita de stres. Am observat ca bebe misca mai energic in timpul saptamanii, iar in week-end misca mai "moale". Sambata diminetaeram aproape treaza si m-am rasucit in pat. se pare ca nu i-a convenit fiindca a inceput sa ma inghionteasca destul de tare pana mi-am schimbat pozitia. Draga Georgy, intarirea uteruluyi din cand in cand, incepand din luna a-6-a este normala, acestea sunt contractii Braxton-Hicks. Este modalitatea prin care uterul se pregateste ptr nastere. Periculoase sunt contractiile dureroase. Va pupicesc si astept vesti de la voi, Andra- sapt23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...